Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
Burger festival poprvé v Hradci Králové – již tento pátek a sobotu u OC Futurum
31.05.2018

Zároveň budou po oba dny probíhat oslavy Mezinárodního dne dětí s podtitulem Dva dny v pohádce. Na malé i větší oslavence bude čekat pestrý program v pohádkové říši se známými postavami z pohádek a filmů, soutěže o hodnotné ceny, malování na obličej, skákací hrad, Mattel herní zóna a mnohé další.
„Ani letos nezapomínáme na Den dětí. Tentokráte jsme se rozhodli oslavy spojit s Burger festivalem a věříme, že bavit se, soutěžit a ochutnávat bude celá rodina a festival se stane ideální příležitostí se setkat se sousedy či přáteli z Hradce Králové i okolí“ uvádí Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové.
Akce se koná pod záštitou primátora města MUDr. Zdeňka Finka. Vstupné se neplatí. Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.
Oslavy Mezinárodního dne dětí budou u královéhradeckého centra Futurum probíhat po dva dny. Na deseti stanovištích budou děti plnit rozličné pohybové, postřehové nebo vědomostní úkoly - za jejich splnění získají malí účastníci pamětní medaile a dárkové balíčky. Program akce Dva dny v pohádce proběhne v pátek 1. června (od 14 do 18 hodin) a v sobotu 2. června (od 11 do 17 hodin) 2018.
Na gurmány a milovníky pochutin v housce bude v pátek a sobotu na Burger festivalu čekat nabídka od dvou desítek burger specialistů a gastro odborníků. Příchozí se mohou těšit na burgery hovězí, bezlepkové či vegetariánské, steaky, pikantní chilli speciality, sladké waffle nebo zmrzlinu.
Svůj um a dovednosti zde představí provozovatelé restaurací i food trucků z různých koutů České republiky. O přízeň návštěvníků se bude ucházet například Burger Inn, Kaiser Franz, Restaurace Kaskáda, Balcberk Burgers, Veselá vačice, Jedna báseň, restaurace Imrvére a mnohé další. Příchozí budou moci v průběhu festivalu hlasovat v anketě o nejlepší burger celé akce.
A co by to bylo za hodování bez pořádného piva. Ležáky, speciály i cidery zajistí Hradecký Klenot, Pivovar Krakonoš či Kingswood.
Zájemci budou mít celý víkend možnost si vyzkoušet přípravu burgerů a hranolek s profesionály. Domů si bude možné odnést zdokumentovaný zážitek z foto koutku.
Všichni dobří rodáci

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.
Tiskové zprávy

Mezinárodní divadelní festival REGIONY zahájil předprodej vstupenek
Hradec Králové se opět chystá na konci června proměnit v pulzující centrum evropského divadelního dění. Mezinárodní divadelní festival REGIONY letos slaví své třicáté výročí a od 20. do 27. června nabídne návštěvníkům osm dní nabitých divadelními, hudebními i pouličními vystoupeními na více než 30 místech po celém městě. Předprodej vstupenek byl zahájen dnes, 12. května.
.jpg)
Už tuto sobotu ožije Kino Mladých
V Hradci Králové bylo ještě na počátku 90. let více než deset biografů. Bylo téměř pravidlem, že svoje kino měla každá městská čtvrť. Většina z nich byla zrušena, a tak do dneška už přetrvala jen dvě – Bio Central a Letní kino Širák. V sobotu 17. května si milovníci filmu připomenou bývalé Kino Mladých – dříve jedno z kin s vlastním filmovým klubem, kam se za filmovými perličkami jezdilo z celého Hradce. Akce s názvem Kino Mladých ožívá! začíná ve 14 hodin a pořádají ji nadšenci z projektu Rekino.

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque
Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.