Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
Barbra Streisand a Ella Fitzgerald slaví narozeniny
29.08.2018

Filharmonie Hradec Králové
Unikátní premiérový koncert v Hradci Králové k příležitosti výročí narozenin dvou
velkých zpěvaček všech dob!
Nejslavnější písně Barbry Streisand a Elly Fitzgerald jako Papa Can You Hear Me, Memory The Lady Is a Tramp, Summertime, How High the Moon, písně z West Side Story a další nezapomenutelné melodie zazní v předvánočním čase v hradecké Filharmonii.
Barbra i Ella byly nenapodobitelné zpěvačky, proto je koncert dramaturgicky postaven
na různorodosti jejich repertoáru a nových aranžích.
Obsazení
BOHEMIA VOICE
Elin Špidlová,mezzosoprán / Zuzana Seibertová, soprán
Bronislav Palowski, tenor / Lukáš Sládek, basbaryton
Jedinečný vokální kvartet, který smývá hranice mezi klasickou a populární hudbou. Bohemia Voice klade důraz na vysokou kvalitu hudebního i pěveckého provedení.
FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ
Dirigent DEBASHISH CHAUDHURI
Indický dirigent narozený v Kalkatě žijící v Praze od roku 2000. Pracuje s oceňovanými českými i zahraničními orchestry jako je například Plzeňská filharmonie, Filharmonie Brno, PKF – Prague Philharmonia nebo s Filharmonií Bohuslava Martinů, se kterou vedl v roce 2016 a v lednu 2018 turné v Indii. Vedle koncertů také se svou českou manželkou podporují společensky prospěšné projekty – hnutí fair trade, adopci na dálku v Indii a Ugandě či koncerty pro děti.
Obohaťte svůj předvánoční čas o tento skvělý koncert, který se dotkne Vašeho srdce.
Předprodej vstupenek na www.hkpoint.cz.
Pořadatelem je Agentura Butterfly s.r.o., www.butterfly-agency.cz
Všichni dobří rodáci

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.
Tiskové zprávy

Mezinárodní divadelní festival REGIONY zahájil předprodej vstupenek
Hradec Králové se opět chystá na konci června proměnit v pulzující centrum evropského divadelního dění. Mezinárodní divadelní festival REGIONY letos slaví své třicáté výročí a od 20. do 27. června nabídne návštěvníkům osm dní nabitých divadelními, hudebními i pouličními vystoupeními na více než 30 místech po celém městě. Předprodej vstupenek byl zahájen dnes, 12. května.
.jpg)
Už tuto sobotu ožije Kino Mladých
V Hradci Králové bylo ještě na počátku 90. let více než deset biografů. Bylo téměř pravidlem, že svoje kino měla každá městská čtvrť. Většina z nich byla zrušena, a tak do dneška už přetrvala jen dvě – Bio Central a Letní kino Širák. V sobotu 17. května si milovníci filmu připomenou bývalé Kino Mladých – dříve jedno z kin s vlastním filmovým klubem, kam se za filmovými perličkami jezdilo z celého Hradce. Akce s názvem Kino Mladých ožívá! začíná ve 14 hodin a pořádají ji nadšenci z projektu Rekino.

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque
Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.