Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí


Konference

Probíhající soutěže

LUBOŠ POSPÍŠIL, 5P + JAN HRUBÝ

LUBOŠ POSPÍŠIL, 5P + JAN HRUBÝ

KONCERT ROCKOVÝCH LEGEND
19. ŘÍJNA 2023 V 19.00 HODIN, ADALBERTINUM, TŘ. ČSA 300, HK

ČOCHTAN VYPRAVUJE

ČOCHTAN VYPRAVUJE

Josef Dvořák v osobité úpravě muzikálu V+W   
23. ŘÍJNA 2023 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

ADAM PLACHETKA + ONDŘEJ HAVELKA

ADAM PLACHETKA + ONDŘEJ HAVELKA

a jeho Melody Makers v pořadu NEBE NA ZEMI
19. BŘEZNA 2024 V 19 HODIN
KONÁ SE VE VELKÉM SÁLE KONGRESOVÉHO CENTRA ALDIS, HK

RUDY LINKA & GIL GOLDSTEIN

RUDY LINKA & GIL GOLDSTEIN

Výjimečný koncert dvou fenomenálních jazzmanů
9. ŘÍJNA 2023 V 19.30 HOD., SÁL FILHARMONIE HK

Kalendárium akcí

 <  ZÁŘÍ 2023  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Doporučujeme kulturní akce

MINULÉ STOLETÍ – DVACET OSOBNOSTÍ

zpět


Minulé století – dvacet osobností
27/11/20–01/10/23
Kurátorka: Petra Příkazská
Odborná spolupráce: Kateřina Křížkovská,
Judita Kožíšková, Anna Horák Zemanová
Architekt výstavy: Tomáš Svoboda
Grafický design: Cindy Kutíková & Jiří Mocek
 
Vystavení autoři a autorky:
František Kupka, Quido Kocian, Josef Váchal, Augusta Nekolová, Bohumil Kubišta, Emil Filla, František Foltýn, Josef Šíma, Toyen, Alois Wachsman, Ladislav Zívr, Jan Kotík, Jiří Kolář, Vladimír Boudník, Mikuláš Medek, Milan Grygar, Adriena Šimotová, Věra Janoušková, Zdeněk Beran, Jitka Svobodová
Tradiční výklad umění moderny 20. století je chronologický a lineární. Obvykle stojí na výběru jednotlivých charakteristických mistrovských děl řazených do logického sledu, v němž jeden styl střídá druhý. Tato historická logika je však výsledkem zaujatého, subjektivního výběru, do něhož zasahovali nejen samotní umělci, ale významnou měrou též kritikové, obchodníci, sběratelé a historikové.
 
Expozice  Minulé století – dvacet osobností se vědomě navrací k prastaré metodě založené na autorských kolekcích, neboť přes všechny pochybnosti je umění 20. století stále dílem jednotlivců, kteří svým osobitým způsobem přistupovali k otázce umělecké tvorby. Každý z vybraných autorů rozšířil možnosti zobrazení viděného, pokusil se překročit dobové přemýšlení o umění či posunout jeho vnímání mimo běžné standardy. V řadě případů k tomu docházelo nejen prostřednictvím samotných děl, ale i teoretickými úvahami, osobní angažovaností ve veřejném prostoru či pedagogickým působením.
 
Jakkoli je to obtížné, snaží se expozice v maximální možné šíři představit umění 20. století jako mnohotvárný prostor, v němž se stále více pohybovaly i ženy, které právě v tomto století dosáhly určité míry rovnoprávnosti bez ohledu na genderové role.

Všichni dobří rodáci

FRANTIŠEK MATĚJ HILMAR

FRANTIŠEK MATĚJ HILMAR

„Vynálezce“ polky, pořád jednoho z nejpopulárnějších tanců českých plesů, přišel na svět 30. září 1803 v Nové Pace.

MARTIN RŮŽEK

MARTIN RŮŽEK

"Jsem Kazisvět VI., z Boží vůle král." Podivný pozdrav, řinčí brnění a panovníkovi spadne přilba na tvář. Jako kluci jsme se v kině smáli, ale trošku nuceně

JOSEF HIRŠAL

JOSEF HIRŠAL

Chomutičky u Jičína byly administrativně včleněny do blízkých Chomutic roku 1950.

Tiskové zprávy

Bílá věž bude z důvodu oprav po celý říjen uzavřena

Bílá věž bude z důvodu oprav po celý říjen uzavřena

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o., provozovatel Bílé věže, informuje občany a návštěvníky města, že z důvodu nutných oprav dojde v měsíci říjnu k úplnému uzavření věže.

Filharmonie Hradec Králové zahajuje novou sezónu s novým ředitelem

Filharmonie Hradec Králové zahajuje novou sezónu s novým ředitelem

Slavnostním koncertem ve čtvrtek 14. září otevírá Filharmonie Hradec Králové svou 46. koncertní sezónu. Pro své posluchače má připravenou širokou paletu hudebních zážitků, inspirativních uměleckých osobností a novinek. Oproti minulým sezónám se odehrála jedna podstatná změna, a to na pozici ředitele, kterým se na základě březnového výběrového řízení stal Vladimír Šrámek.

OCHUTNÁTE S NÁMI NEJLEPŠÍ VÍNA?

OCHUTNÁTE S NÁMI NEJLEPŠÍ VÍNA?

Léto pomalu končí a KRÁL VÍN České republiky opět jezdí za vámi s těmi nejlepšími víny.

Kalendárium akcí

 <  ZÁŘÍ 2023  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Připravované akce

Kulturní akce - ČESKÁ KRAJINA, obrazy, grafika

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist