Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  DUBEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Tomáš Klus v královéhradeckém OC Futurum prozradí, jak se neutopit v odpadcích

zpět


Tomáš Klus v královéhradeckém OC Futurum prozradí, jak se neutopit v odpadcích V české přírodě končí každý rok na 100 milionů kusů použitých PET lahví a jen o něco méně nápojových plechovek. Taková je nejásavá bilance aktuální situace dle iniciativy Zálohujme.cz, která v České republice usiluje o plošné zavedení vratných záloh na tyto nápojové obaly. S podporou písničkáře, textaře a skladatele Tomáše Kluse se společně rozjeli do různých koutů ČR se sérií diskuzních setkání s odborníky. Další zastávkou bude ve čtvrtek 27. února obchodní a zábavní centrum Futurum Hradec Králové.  
 
Futurum se stane teprve druhou zastávkou v rámci celorepublikové tour. Rádi tímto do diskuze na téma zálohování přispějeme. Obchodní centra by se v budoucnu stala jedním ze sběrných míst zálohovaných obalů, jako je tomu v případě vratných skleněných lahví, a proto nám přijde logické osvětovou formou návštěvníky a návštěvnice centra s touto možností seznámit již nyní,“ shrnujeBarbora Chládek, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.  
 
Jaké jsou výhody zálohování, jak by systém fungoval a jak se může každý zapojit, zazní v rámci diskuze s odborníky, která odstartuje v 17 hodin v horním patře centra u kavárny Starbucks. Tomáš Klus bude diskutovat se zástupci Greenpeace, iniciativy Zálohujme.cz, odborníky na cirkulární ekonomiku a také zástupci magistrátu města Hradec Králové. Součástí setkání bude i malý koncert Tomáše Kluse.
 
Cílem iniciativy Zálohujme.cz je omezit výskyt odpadků nejen v české přírodě, ale také na skládkách zavedením vratných záloh na PETky a plechovky.
 
Více informací na zálohujme.cz nebo na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.
 
Ačkoliv v ČR stoupá počet sběrných žlutých kontejnerů na plasty, celkový objem vytříděného materiálu klesá. Vyplývá to z údajů firmy EKO-KOM, která se zabývá sběrem a tříděním obalových materiálů. Za rok 2018 klesla míra třídění plastů o dva procentní body na 67 % oproti předchozímu roku.
 
Ve čtvrtek 27. února se v královéhradeckém centru Futurum od 17 hodin uskuteční diskuze pod hlavičkou iniciativy Zálohujme.cz, jejíž tváří je zpěvák Tomáš Klus. Příchozí se dozví, jak zvýšit návratnost použitých PET lahví a plechovek do výroby a snížit množství těchto materiálů v lesích, kolem silnic, v ulicích jen pár metrů od odpadkového koše nebo na skládkách, odkud putují do spaloven.
 
Zálohový systém na PET lahve a plechovky funguje již v deseti evropských zemích – například od roku 1984 ve Švédsku, od roku 2005 v Německu nebo v Chorvatsku od roku 2006. Dle informací iniciativy Zálohujme.cz se míra návratnosti zálohovaných obalů (PET lahve, plechovky, lahve od piva) v těchto státech nyní pohybuje i
 
kolem 98 %. O zavedení záloh uvažuje například Anglie, Bělorusko, Portugalsko. Sousední Slovensko již vypracovalo potřebnou legislativu a zálohový systém spustí v roce 2022.
 
Inciativu zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky v České republice již podpořilo mnoho odborníků, známých tváří i firem zaměřených na výrobu alkoholických i nealkoholických nápojů, kterých se změny bezprostředně týkají.
 
O aktuální situaci v ČR a možných krocích směřujících k zálohování obalových materiálů se ve Futuru budou moci dozvědět i obyvatelé Hradce Králové a okolí. Vstupné na diskuzi je zdarma.
 
Více informací:
Barbora Chládek, Marketing Manager Futurum Hradec Králové
tel.: +420 495 260 981 / +420 773 763 876
e-mail:barbora.chladek@cbre.com
 
Radka Hájková, Community s.r.o.
tel.: +420 730 158 883 / +420 257 218 474
e-mail: radka@cmnt.cz
 

Všichni dobří rodáci

AMÁLIE KUTINOVÁ

AMÁLIE KUTINOVÁ

Kolikátý byla potomek a kolik sourozenců Amálie Kutinová měla?

KAREL MARYSKO

KAREL MARYSKO

Století uplyne devětadvacátého března od narození básníka, prozaika, violoncellisty, skladatele a pábitele Karla Maryska.

SAMUEL FRITZ

SAMUEL FRITZ

Hrůzyplné vyvraždění indiánské vesnice ve filmu Misie, kdy jde dobrovolně s domorodci na smrt též bělošský duchovní, má reálný předobraz.

Knižní tipy

DINA ŠTĚRBOVÁ - Touha a úděl

DINA ŠTĚRBOVÁ
Touha a úděl

První ženy na osmitisícovkách. Jedinečná kniha o prvních ženách na nejvyšších vrcholech, na které pracovala autorka patnáct let.

ZUZANA MALÉŘOVÁ - Houslový klíč

ZUZANA MALÉŘOVÁ
Houslový klíč

Kniha úvah, portrétů, hudebních textů a básní, setkání lidí známých i neznámých, zážitky s uměleckými výkony stejně jako sportovními, hledání opěrného bodu života.

BODO PLACHTA, ACHIM BEDNORZ - Příbytky hudby

BODO PLACHTA, ACHIM BEDNORZ
Příbytky hudby

Více než dva roky byli Bodo Plachta a Achim Bednorz na cestách za působišti slavných skladatelů po celé Evropě.

Hudební tipy

MIKOLÁŠ CHADIMA A EXTEMPORE BAND - Velkoměsto

MIKOLÁŠ CHADIMA A EXTEMPORE BAND
Velkoměsto


Velkoměsto

Jedna z nejlegendárnějších nahrávek české alternativní scény, která vznikla v letech 1980/81, se objevuje znova konečně v kvalitě, jakou si zaslouží.

VÁCLAV HRABĚ, MIREK KOVÁŘÍK, VLADIMÍR MIŠÍK A ETC… - Pár tónů, které přebývají

VÁCLAV HRABĚ, MIREK KOVÁŘÍK, VLADIMÍR MIŠÍK A ETC…
Pár tónů, které přebývají


Pár tónů, které přebývají

Opět vyšel záznam komponovaného večera s poezií Václava Hraběte Pár tónů, které přebývají.

IVAN KRAL - Smile

IVAN KRAL
Smile


Smile

Album Smile s nezaměnitelným rukopisem představuje důstojnou tečku za bohatým tvůrčím životem hudebníka tělem, duší.

Hradecko

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

08.dubna - středa


Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom pódiu.

I-ťing – kniha proměn - přednáška

14.dubna - úterý


Starý čínský text nám prostřednictvím 64 hexagramů (obrazců složených ze šesti čar) přibližuje principy člověka, přírody, kosmu a jejich vzájemné prolínání. I dnes nás může inspirovat nejen k věštění, ale především k pochopení skryté moudrosti, která vychází z konfuciánské i taoistické tradice.

Hradecký koloběh

18.dubna - sobota


Závod smíšených dvojic v prostředí městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole. Výměna možná kdykoli. Krásný závod se skvělou atmosférou.

Tiskové zprávy

SLONÍ SAMIČKA PIJE OD MATKY MLÉKO

SLONÍ SAMIČKA PIJE OD MATKY MLÉKO

Samička slona indického, která se v pátek 27. března 2020 narodila v Zoo Praha, váží 92 kilogramů a měří 86 centimetrů. Od matky Tamary již pravidelně pije mléko. Za předpokladu teplého počasí ji chovatelé již za několik dní plánují vypustit do venkovního výběhu.

Na Hradeckém nábřeží gurmánů se společně potkáme v létě

Na Hradeckém nábřeží gurmánů se společně potkáme v létě

Naši milí návštěvníci a kolegové,
rádi bychom Vás informovali o zásadním rozhodnutí, které jsme učinili, vzhledem ke konání akce Hradecké nábřeží gurmánů – Chuť jara. Plánovaný termín 2. 5. 2020 je v tuto chvíli, vzhledem k aktuálním opatřením v rámci pandemie, ohrožen. Dle vyjádření ministra zdravotnictví budou hromadné akce povoleny jako jedny z posledních a v tuto chvíli nejsme schopni vyhodnotit časový vývoj celé této nepříjemné situace.

MALÍ TUČŇÁCI HUMBOLDTOVI ÚSPĚŠNĚ PŘIBÝVAJÍ NA VÁZE

MALÍ TUČŇÁCI HUMBOLDTOVI ÚSPĚŠNĚ PŘIBÝVAJÍ NA VÁZE

Už kolem 2,5 kilogramu váží dvě letošní mláďata tučňáků Humboldtových. Vylíhla se v únoru v Zoo Praha, jejich rodiči jsou samice Sněhurka a samec Kulička. Zatím zůstávají v hnízdě a chovatelé je vyndávají jen kvůli pravidelné prohlídce a vážení.

Kalendárium

 <  DUBEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Připravované akce

Kulturní akce - Tour Barvy Země
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - T O Y E N

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist