Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
SVĚTLA DEER: OBLÉKNI SVÉ LEPŠÍ JÁ ANEB JAK OBLÉKAT LEPŠÍ VERZI SEBE SAMA
Ing. Světla Deer pracovala v českých výrobních společnostech i v nadnárodních korporacích a získala rozmanité pracovní zkušenosti v několika průmyslových odvětvích a v různých pracovních rolích. Více jak deset let se také zabývala pedagogickou činností na střední škole a vzděláváním dospělých. Absolvovala koučovací výcvik i kurz Styling Profi a nyní se věnuje také image konzultacím. Zajímá se o wellbeing a work-life balance a zároveň těmito tématy žije.
Začínáme v 18.00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.
Vstupné 80/50 Kč.
Vstupenky: HKpoint.cz
Všichni dobří rodáci

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK
Profesor psychiatrie a neurolog MUDr. Jaroslav Stuchlík, jeden z otců československé psychoanalýzy, pocházel z malé obce Uhlíře na okrese Jičín.
Tiskové zprávy

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN
JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.

Legendární Prašina již podruhé ožije v Klicperově divadle
Dlouho očekávaný titul Prašina 2 – Černý merkurit uvede Klicperovo divadlo jako poslední premiéru letošní sezóny. Druhý díl je pokračováním úspěšného bestselleru Vojtěcha Matochy, který se na divadelních prknech v Hradci Králové objevil poprvé v prosinci 2022. V režii uměleckého šéfa Pavla Kheka se představí i ústřední dvojice v podání Vojtěcha Říhy a Martiny Czyžové. Slavnostní premiéra se uskuteční 3. května od 19 hodin na Hlavní scéně.