Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
HRADECKÝ TERÉNNÍ TRIATLON
Hradecký terénní triatlon je určen pro profesionální závodníky, hobby sportovce i děti.
Široká škála startů nabízí možnost zazávodit si v triatlonu pro celou rodinu, všechny věkové i výkonnostní kategorie.
Start a zázemí je tradičně na Biřičce v Hradci Králové. Jednotlivé starty jsou rozděleny podle výkonnosti a přihlásit se mohou také štafety.
Varianty závodu:
- dlouhý závod: 400m plavání+ 19km cyklistika+ 4km běh
- EASY triatlon: 150m plavání+ 5km cyklistika+ 1,5km běh
- dětský duatlon: trasa pro děti od 3 let (vzdálenosti budou upraveny podle věku přihlášených dětí)
- ŠTAFETY
Pro nejúspěšnější závodníky jsou připraveny krásné sportovní ceny od partnerů závodu pro nejrychlejší 3 ženy i muže v každé věkové kategorii. Každý závodník se v cíli může těšit na krásnou účastnickou medaili a občerstvení. Tradičně čeká také všechny zúčastněné opravdu nebývale bohatá tombola.
Závodním dnem nás provede sympatický sportovec a moderátor David Cihlář, díky kterému máme jistotu, že o zábavu bude postaráno!
Podle zkušeností z předchozích let prosíme závodníky, aby se registrovali online předem - za výhodnější cenu, s bohatým startovním balíčkem a my zároveň dostatečně zásobenými občerstvovačkami.
Startovné a jeho aktuální výše, bližší info a registrace najdete na: http://hradeckytriatlon.cz
Těšíme se na startu!
Všichni dobří rodáci

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK
Profesor psychiatrie a neurolog MUDr. Jaroslav Stuchlík, jeden z otců československé psychoanalýzy, pocházel z malé obce Uhlíře na okrese Jičín.

PAVEL GLOS
Dovedete si představit, že za promítání filmu o československém prezidentovi (!) přijdete o zaměstnání?
Tiskové zprávy

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN
JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.

Legendární Prašina již podruhé ožije v Klicperově divadle
Dlouho očekávaný titul Prašina 2 – Černý merkurit uvede Klicperovo divadlo jako poslední premiéru letošní sezóny. Druhý díl je pokračováním úspěšného bestselleru Vojtěcha Matochy, který se na divadelních prknech v Hradci Králové objevil poprvé v prosinci 2022. V režii uměleckého šéfa Pavla Kheka se představí i ústřední dvojice v podání Vojtěcha Říhy a Martiny Czyžové. Slavnostní premiéra se uskuteční 3. května od 19 hodin na Hlavní scéně.