Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
SNOW FILM FEST
Sáňky, cepíny i fatbiky! Nejlepší zimní filmy míří do kin
Od 25. října 2025 do 31. ledna 2026 zavítá do více než 150 měst v Česku a na Slovensku další ročník Snow Film Festu – festivalu, který dokazuje, že zima rozhodně není jen o válení se u kamen. Čekají vás šílené nápady proměněné v legendární expedice, dechberoucí záběry, při kterých zapomenete dýchat, i příběhy, které vás rozesmějí stejně spolehlivě jako sněhová koule do obličeje.
Festival každoročně přiláká přes 25 000 diváků a patří mezi největší filmové přehlídky svého druhu ve střední Evropě. A letos bude opravdu nabitý – od polárních nocí a psích spřežení, přes lezení v Karakoramu, až po freeridovou radost ve francouzských Alpách.
Vstupenky, další informace: https://snowfilmfest.cz/
Všichni dobří rodáci
BOHUMIL RYBA
Řekli bychom, že život vysokoškolského profesora latiny plyne poklidně v přítmí poslucháren či při soustředěné práci doma u psacího stolu.
KAREL SEZEMSKÝ
Povolání: spiritista. Život toho nejvytrvalejšího, nejznámějšího a nejdůležitějšího zdejšího započal 27. října 1860 (dle jeho příznivců ve 4 hodiny ráno) téměř cimrmanovsky - ve slavném rakouském poutním městečku Mariazel.
BLAHOSLAV HRUBÝ
Pan farář v uniformě? Proč ne, je-li to třeba. Zvláštní osud Blahoslava Hrubého začal 23. října 1911 v Josefově. O devatenáct let později odmaturoval na hradeckém gymnáziu
Tiskové zprávy
Ovocné StarDance, Pozor, zlý svetr! Sloni naší Soni – kniha Rozverné básničky Aleny Müllerové dětské fantazii meze neklade
Do distribuce provází Rozverné básničky kmotři Jitka Schneiderová a Daniel Krejčík
Mimořádné výročí, unikátní projekt, velkolepá oslava – den, kdy se kraj spojil
Tuto sobotu se u královéhradeckého muzea odehrála mimořádná akce RÁJ KRÁLOVÉ. Návštěvníkům se přímo na historické budově Muzea východních Čech v Hradci Králové rozehrál příběh inspirovaný Erbenovou baladou Věštkyně, během nějž diváci vyslechli také poslední proroctví kněžny Libuše. Poté se návštěvníci poprvé podívali na unikátní výstavu darů, které Hradec Králové dostal od třiceti sedmi měst z celého Královéhradeckého kraje.
28. ročník Festivalu francouzského filmu v Hradci Králové
Festival francouzského filmu se tradičně koná koncem listopadu. V Hradci Králové se na francouzské filmy můžete vydat do Bia Central od 20. do 23. listopadu.




















































