Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  LISTOPAD 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

DAVID DRÁBEK

zpět


DAVID DRÁBEK David Drábek, kdysi enfant terrible českého divadla, se 18. června posune o něco hlouběji do slastí středního věku (* 1970). Rodáka z Týniště nad Orlicí zlákala filmová a divadelní věda. Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci dokončil roku 1995. Do hájemství múz vstoupil razantně. Spolu s  muzikantem Darkem Králem založil a 10 let provozoval Studio Hořící žirafy. (Civilně pracoval jako dramaturg činohry olomouckého Moravského divadla.) Hned první pokusy uspěly u diváků i kritiky. Hra Jana z parku dokonce získala prestižní Cenu Alfreda Radoka. Jmenujme další úspěšné tituly, na nichž se podílel jako autor či režisér: Vařila myšička myšičku, Kosmická snídaně, Švédský stůl, Kostlivec v silonkách, Kostlivec: Vzkříšení.
Pohostinsky pracoval také jinde (Šumperk, Cheb, Ostrava). Když kvůli finančním těžkostem šťastná olomoucká éra skončila, nastoupil na 4 sezony do pražského Divadla Minor. Zde si vyzkoušel kontakt s nevyzpytatelným dětským publikem (Sněhurka – nová generace, Planeta opic aneb Sourozenci Kaplanovi mezi chlupatci). Roku 2005 se poprvé výrazně prosadil v Klicperově divadle. Akvabely v Morávkově režii se staly hitem sezony. Byly oceněny Cenou Alfreda Radoka a titulem Česká hra roku. Drábek začal v Hradci pravidelně režírovat. Prostor dostávaly další jeho kusy (Ještěři, Náměstí bratří Mašínů, Jedlíci čokolády, Noc oživlých mrtvol, Velká mořská víla atd.).
Před sedmi lety se stal uměleckým šéfem zdejší činohry. Mottem jeho her je zkoumání (a obvykle odsudek) české povahy. Nevyčerpatelným pramenem pak svět kolem – bulvarizace médií všeho druhu, konzumní styl života a politické pletky.  Drábek rád provokuje. Diváky i kritiky. A tak to v umění má být. Neboť pokud se na předváděné reaguje, umění má smysl. Například Koule, příběh atletky, která za totality dopovala, vzbudila emocí až až. Naštěstí zdravý rozum zvítězil a žaloba bývalé koulařky Fibingerové byla zamítnuta. Rozhlasová podoba hry se pak stala na internetu nejstahovanější položkou. Klicperovo divadlo hraje Kouli už několik let – a zkuste sehnat lístek!
Neuvěřitelně plodný autor se pyšní už dvěma antologiemi svých prací. Knížku věnoval také dětem. Možná se od něj brzy dočkáme filmového scénáře. Zájem mají Jan Svěrák a Jan Hřebejk.
   
VE SPOLUPRÁCI SE STUDIJNÍ A VĚDECKOU KNIHOVNOU V HRADCI KRÁLOVÉ

Všichni dobří rodáci

KAREL MRÁZEK

KAREL MRÁZEK

Hrdina. Slovo často devalvované. Dnes vám ale představíme člověka, který si toto označení, naši úctu a vděčnost zaslouží.

JACOPO BONATO

JACOPO BONATO

Hrdina dnešního vyprávění do našeho kraje zavítal zdaleka.

JIŘÍ ŠIMÁNĚ

JIŘÍ ŠIMÁNĚ

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty: hrát fér, spolupracovat s ostatními, být ohleduplný k okolnímu prostředí, mít vztah k přírodě.

Tiskové zprávy

Výstava Aleny Antonové a Daniely Benešov

Výstava Aleny Antonové a Daniely Benešov

Nová virtuální výstava
Aleny Antonové
a Daniely Benešové

Adventní video koncert 2020

Adventní video koncert 2020

Dámy a pánové,
jako pořadatelé adventních a vánočních koncertů jsme hledali způsob, jak našim posluchačům zpříjemnit nadcházející advent v situaci, kdy nejsou povoleny živé koncerty.

SVK HK: vydejni okenko

SVK HK: vydejni okenko

od pondělí 23. listopadu platí v rámci Protiepidemického systému ČR (PES) 4. stupeň pohotovosti. Pro knihovny to znamená, že zůstávají pro veřejnost nadále uzavřené, ale mohou vracet a vydávat předem objednané knihy přes výdejní okénko. Jak to bude fungovat ve Studijní a vědecké knihovně?

Kalendárium

 <  LISTOPAD 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Připravované akce

Kulturní akce - A L E N A   A N T O N O V Á  D A N I E L A   B E N E Š O V Á

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist