Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

ČTVRTEK 6. SRPNA 2020 VE 20 HODIN, RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ
 

KRAUSBERRY

KRAUSBERRY

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 16. ČERVENCE 2020 VE 20.00 HODIN

VÍTKOVO KVARTETO

VÍTKOVO KVARTETO

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, PÁTEK 7. SRPNA 2020 VE 20 HODIN

VLADIMÍR MIŠÍK + MICHAL PROKOP

VLADIMÍR MIŠÍK + MICHAL PROKOP

25. ČERVENCE 2020 V 19.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ČERVENEC 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Doporučujeme

DO HRADCE DORAZÍ DESETITISÍCE FANOUŠKŮ HELIKOPTÉR A MOTORSPORTU

zpět


DO HRADCE DORAZÍ DESETITISÍCE FANOUŠKŮ HELIKOPTÉR A MOTORSPORTU Nejrozsáhlejší letecká a motoristická show v České republice čeká desetitisíce nadšenců již za necelých 14 dní! Své umění předvedou nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti již 13. a 14. května 2016 na letišti v Hradci Králové. Helicopter Show a Rally Show si znovu užijí desetitisíce  Hradečáků i mimohradeckých.
Páteční den bude věnovaný zejména odborníkům z řad složek integrovaného záchranného systému (IZS) a partnerům obou akcí. Show pro širokou veřejnost vypukne sobotu 14. května od 9 hodin, a to v obou areálech královéhradeckého letiště. Helicopter Show nabídne dopolední doprovodný program s ukázkami činností hasičů, policistů, zdravotníků a mnoha dalších. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi, jelikož pro nejmenší diváky bude připraveno mnoho soutěží. Od 13 hodin začne hlavní letový program. Naopak Rally Show nastartuje návštěvníky pěkně od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídají drifty a road show.
 
Diváci se mohou těšit na vrcholné kousky akrobacie ve vzduchu
Sobotní letový program Helicopter Show letos zahájí průlet skupiny vrtulníků v novém kabátě, který bude následován ukázkou skupiny letounů připomínajících svými vlastnostmi SUV mezi automobily. Tato ukázka nebyla doposud nikde v Evropě k vidění. Ani divácky oblíbená hromadná nehoda se zásahem všech složek IZS společně s vrtulníky rozhodně nebude chybět. Avizovaná a dlouho očekávaná premiéra akrobatického vrtulníku BÖ105 v barvách Red Bullu na královéhradeckém nebi se návštěvníkům předvede při ukázkách hned dvakrát. Zkušený pilot Siegfried „Blacky“ Schwarz ze skupiny Flying Bulls předvede dechberoucí prvky akrobacie s vrtulníkem.
 „V rámci sobotního dne uvidí návštěvníci kromě mnoha vrtulníků téměř od všech světových výrobců také několik letounů včetně těch akrobatických. Exhibice letounu typu Piper PA18 Super Cub, na kterém létala výcviková americká armáda v padesátých letech, letounu MIG 15, který si v loňském roce na Helicopter Show vyzkoušel své první veřejné vystoupení nebo letoun Albatros L39. Na letecký den přiletí také armáda s vrtulníkem střední kategorie W3A Sokol, který bude zároveň jedním z aktérů při simulované dopravní nehodě. Z vrtulníků budou zastoupeni výrobci jako Airbus Helicopters, Enstrom, Robinson, McDonnell Douglas nebo Bell Helicopters,“ dodává Daniel Tuček.
Zajímavosti z pátečního programu prozrazuje za organizátory akce Daniel Tuček: „Na pátek připravujeme program pro děti a žáky mateřských, základních a středních škol v rámci branného dopoledne. Chybět nebudou ukázky činností hasičů, zdravotníků i pilotů DSA, vystavené exponáty letecké a hasičské techniky, výuka první pomoci zajištěná zástupci Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a asociací Záchranný kruh nebo vzdělávací program od zástupců z projektu Bezpečné dětství – u vody bez nehody. Pro odbornou veřejnost z řad složek integrovaného záchranného systému (IZS) bude připraven seminář na aktuální témata Radiokomunikace v letecké záchranné službě (LZS), postupy pro pozemní složky IZS při přistání vrtulníku do terénu nebo výcvik a vzdělávání posádek HEMS (Helicopter Emergency Medical Service). Následovat bude praktický výcvik záchrany osob na tekoucí vodě, pod Hučákem na Labi, z vrtulníku EC 135 za účasti Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje i Jednotek Sboru dobrovolných hasičů z Liberce.“
Expozice nabídne kromě současných strojů i historické sanitky a vrtulníky. Mimo letový program budou probíhat vyhlídkové lety na vrtulnících Eurocopter EC120 (kolibřík), Ecureuil AS350 a Robinson R44 i letounu Cessna 172.
 
Z programu Rally Show
„Areál Czech Ringu připravuje pro divákyRally Show ty nejlepší české i zahraniční teamy z motorsportu. Startovní listina bude plná legend a krásných strojů. Najdeme zde kolem padesáti rally vozů ze všech kategorií, výběr nejlepších českých i polských driftařů, mezi okruhovými speciály několik překvapení a nebudou chybět ani dakarské speciály, sportovní vozy a veteráni. Novinkou budou trialové Tatry a buginy. Tou nejúžasnější zprávou pro velké i malé návštěvníky je, že jízdu ve většině z těchto stovek strojů budou moci zažít na vlastní “zadek“," prozrazuje zajímavosti z motoristické sportovní show organizátor Karel Pohnera dodává: „Součástí akce je také Autosalon Show, největší česká „road show“, kde diváky zaujmou ukázky novinek většiny světových automobilek. Pro zájemce bude připravena zkušební jízda ve většině modelů po okruhu nebo po offroadové dráze.
Více než stovka vozů na jednom místě a většina z nich mezi sebou svede ostrý závodní souboj, který se pojede na duálním okruhu se skokem přes most. Návštěvníky čeká velmi atraktivní závod, přičemž největším lákadlem je možnost svést se ve většině závodních aut od Tater z Dakaru, přesrally vozy až po automobilové legendy a veterány.
 
Zážitky na vlastní kůži
Nezapomenutelné zážitky na vlastní kůži budou jedním z lákadel letošního ročníku. Jízdu ve většině závodních speciálů na rally duálním okruhu se skokem přes most, v okruhových speciálech nebo v extrémním terénu bude možné za kredity vyzkoušet přímo na místě. Rychlost zažijí návštěvníci v nejnovějších modelech aut nebo za zády zkušených pilotů ve vzduchu. Opravdové dětské závodní stroje vybavené bezpečnostními prvky si otestují i nejmenší závodníci. Ti odvážní se svými rodiči pocítí jaké to je převrátit se s autem na střechu, řídit formuli 1 na simulátorech, bagrovat nebo si vyzkoušet RC modely. Stát se závodním jezdcem nebo kopilotem a navštívit depa plná legend světového motorsportu a helikoptér, to je sen většiny z fanoušků. Navštivte největší zážitkový festival motorsportu a letectví v Evropě a užijte si opravdový adrenalin.
Organizátoři obou akcí připraví návštěvníkům v sobotu 14. května nezapomenutelné zážitky a program letových a automobilových ukázek znovu zkoordinují tak, aby diváci nepřišli o to nejlepší ani z jedné akce. Mezi oběma programy bude návštěvníky převážet turistický vláček, který v loňském roce udělal radost mnoha dětem a seniorům.
Pro rodiny s dětmi budou připraveny speciální stánky. Děti do 150 cm i osoby ZTP mají již tradičně vstup zdarma.
Více informací na webu akcí: www.helicoptershow.cz a www.rallyshow.cz.

Všichni dobří rodáci

JAN OPOLSKÝ

JAN OPOLSKÝ

Spisovatel, kterého si vážil kritik F. X. Šalda nebo básník Jiří Orten, se narodil 15. července 1875 v Nové Pace.

IRMA GEISSLOVÁ

IRMA GEISSLOVÁ

Přiznám se hned, že mi jméno dnešní osobnosti nic neříkalo.

MARIE SEDLÁČKOVÁ - SERBOUSKOVÁ

MARIE SEDLÁČKOVÁ - SERBOUSKOVÁ

Dnešním výročím potěšíme či možná inspirujeme k víkendovému výletu zejména něžné pohlaví.

Hradecko

Hradecké nábřeží gurmánů - Chuť léta

18.července - sobota


Opět se potkáme ve společnosti skvělého jídla, hudebních vystoupení a gastronomických zážitků v samém centru města!

NOVA CUP 2020 - Segafredo Sahara Race

07.srpna - pátek


Jedinečná sportovní akce v písečném lomu Marokánka. Start a cíl závodu proběhne v písníku Marokánka, který je součástí Městských lesů Hradec Králové.

Hradecká V8

21.srpna - pátek


Máte rádi ameriky? Tak to si nemůžete nechat ujít letošní 13. ročník Hradecké V8 – tradiční velký sraz amerických vozů, který se každoročně koná v Hradci Králové na Stříbrném rybníce.

Tiskové zprávy

FESTIVAL COLOUR MEETING ZVE DO POLIČKY  NA HUDBU I DIVADLO

FESTIVAL COLOUR MEETING ZVE DO POLIČKY NA HUDBU I DIVADLO

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival Colour Meeting. Pod středověkými hradbami vystoupí ve dnech 24. - 25. července silné ženské písničkářské osobnosti - Lenka Dusilová, Katarzia, Amelie Siba, vítězka soutěže 1Band2Play, na cenu Vinyl nominovaná Palma nebo turecká zpěvačka Ilaey. S novými alby dorazí Bert & Friends, slovenský rapper Čavalenky, písničkář David Pomahač, legendární Hm… a také festivalové překvapení, bosenská hvězda Dubioza Kolektiv, vyprodávající haly a stadiony napříč kontinentem.

KONCERT VÍTKOVA KVARTETA NA SOUTOKU SE TENTO TÝDEN NEKONÁ, NOVÝ TERMÍN JE PÁTEK 7. SRPNA

KONCERT VÍTKOVA KVARTETA NA SOUTOKU SE TENTO TÝDEN NEKONÁ, NOVÝ TERMÍN JE PÁTEK 7. SRPNA

Koncert Vítkova kvarteta v restauraci Na Soutoku, plánovaný na tento čtvrtek 9. července od 20 hodin, se z důvodu náhlého onemocnění leadera a zpěváka Jiřího Růžka
PŘESUNUJE NA PÁTEK 7. SRPNA OD 20.00 HODIN.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

KONCERT VÍTKOVA KVARTETA NA SOUTOKU SE TENTO TÝDEN NEKONÁ

KONCERT VÍTKOVA KVARTETA NA SOUTOKU SE TENTO TÝDEN NEKONÁ

Koncert Vítkova kvarteta v restauraci Na Soutoku, plánovaný na tento čtvrtek 9. července od 20 hodin, se z důvodu náhlého onemocnění leadera a zpěváka Jiřího Růžka ruší. Pořadatelé o náhradním termínu vystoupení budou včas informovat.

Kalendárium

 <  ČERVENEC 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Připravované akce

Kulturní akce - Hvězdy swingu
Kulturní akce - Ú S M Ě V Y   2 0 2 0
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červenec 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - Hradecké nábřeží gurmánů

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist