Probíhající soutěže

HARFENIANNA A STABAT MATER

HARFENIANNA A STABAT MATER

16. LEDNA 2020 V 19.30 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

ÚSTY SPRAVEDLIVÝCH

ÚSTY SPRAVEDLIVÝCH

5. ÚNORA 2020 V 19.30 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK
 

G. ROSSINI: POPELKA

G. ROSSINI: POPELKA

9. ÚNORA 2020 V 19.00 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

ČTVRTEK 12. BŘEZNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Kalendárium

 <  PROSINEC 2019  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Doporučujeme

DO HRADCE DORAZÍ DESETITISÍCE FANOUŠKŮ HELIKOPTÉR A MOTORSPORTU

zpět


DO HRADCE DORAZÍ DESETITISÍCE FANOUŠKŮ HELIKOPTÉR A MOTORSPORTU Nejrozsáhlejší letecká a motoristická show v České republice čeká desetitisíce nadšenců již za necelých 14 dní! Své umění předvedou nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti již 13. a 14. května 2016 na letišti v Hradci Králové. Helicopter Show a Rally Show si znovu užijí desetitisíce  Hradečáků i mimohradeckých.
Páteční den bude věnovaný zejména odborníkům z řad složek integrovaného záchranného systému (IZS) a partnerům obou akcí. Show pro širokou veřejnost vypukne sobotu 14. května od 9 hodin, a to v obou areálech královéhradeckého letiště. Helicopter Show nabídne dopolední doprovodný program s ukázkami činností hasičů, policistů, zdravotníků a mnoha dalších. Na své si přijdou zejména rodiny s dětmi, jelikož pro nejmenší diváky bude připraveno mnoho soutěží. Od 13 hodin začne hlavní letový program. Naopak Rally Show nastartuje návštěvníky pěkně od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídají drifty a road show.
 
Diváci se mohou těšit na vrcholné kousky akrobacie ve vzduchu
Sobotní letový program Helicopter Show letos zahájí průlet skupiny vrtulníků v novém kabátě, který bude následován ukázkou skupiny letounů připomínajících svými vlastnostmi SUV mezi automobily. Tato ukázka nebyla doposud nikde v Evropě k vidění. Ani divácky oblíbená hromadná nehoda se zásahem všech složek IZS společně s vrtulníky rozhodně nebude chybět. Avizovaná a dlouho očekávaná premiéra akrobatického vrtulníku BÖ105 v barvách Red Bullu na královéhradeckém nebi se návštěvníkům předvede při ukázkách hned dvakrát. Zkušený pilot Siegfried „Blacky“ Schwarz ze skupiny Flying Bulls předvede dechberoucí prvky akrobacie s vrtulníkem.
 „V rámci sobotního dne uvidí návštěvníci kromě mnoha vrtulníků téměř od všech světových výrobců také několik letounů včetně těch akrobatických. Exhibice letounu typu Piper PA18 Super Cub, na kterém létala výcviková americká armáda v padesátých letech, letounu MIG 15, který si v loňském roce na Helicopter Show vyzkoušel své první veřejné vystoupení nebo letoun Albatros L39. Na letecký den přiletí také armáda s vrtulníkem střední kategorie W3A Sokol, který bude zároveň jedním z aktérů při simulované dopravní nehodě. Z vrtulníků budou zastoupeni výrobci jako Airbus Helicopters, Enstrom, Robinson, McDonnell Douglas nebo Bell Helicopters,“ dodává Daniel Tuček.
Zajímavosti z pátečního programu prozrazuje za organizátory akce Daniel Tuček: „Na pátek připravujeme program pro děti a žáky mateřských, základních a středních škol v rámci branného dopoledne. Chybět nebudou ukázky činností hasičů, zdravotníků i pilotů DSA, vystavené exponáty letecké a hasičské techniky, výuka první pomoci zajištěná zástupci Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a asociací Záchranný kruh nebo vzdělávací program od zástupců z projektu Bezpečné dětství – u vody bez nehody. Pro odbornou veřejnost z řad složek integrovaného záchranného systému (IZS) bude připraven seminář na aktuální témata Radiokomunikace v letecké záchranné službě (LZS), postupy pro pozemní složky IZS při přistání vrtulníku do terénu nebo výcvik a vzdělávání posádek HEMS (Helicopter Emergency Medical Service). Následovat bude praktický výcvik záchrany osob na tekoucí vodě, pod Hučákem na Labi, z vrtulníku EC 135 za účasti Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje i Jednotek Sboru dobrovolných hasičů z Liberce.“
Expozice nabídne kromě současných strojů i historické sanitky a vrtulníky. Mimo letový program budou probíhat vyhlídkové lety na vrtulnících Eurocopter EC120 (kolibřík), Ecureuil AS350 a Robinson R44 i letounu Cessna 172.
 
Z programu Rally Show
„Areál Czech Ringu připravuje pro divákyRally Show ty nejlepší české i zahraniční teamy z motorsportu. Startovní listina bude plná legend a krásných strojů. Najdeme zde kolem padesáti rally vozů ze všech kategorií, výběr nejlepších českých i polských driftařů, mezi okruhovými speciály několik překvapení a nebudou chybět ani dakarské speciály, sportovní vozy a veteráni. Novinkou budou trialové Tatry a buginy. Tou nejúžasnější zprávou pro velké i malé návštěvníky je, že jízdu ve většině z těchto stovek strojů budou moci zažít na vlastní “zadek“," prozrazuje zajímavosti z motoristické sportovní show organizátor Karel Pohnera dodává: „Součástí akce je také Autosalon Show, největší česká „road show“, kde diváky zaujmou ukázky novinek většiny světových automobilek. Pro zájemce bude připravena zkušební jízda ve většině modelů po okruhu nebo po offroadové dráze.
Více než stovka vozů na jednom místě a většina z nich mezi sebou svede ostrý závodní souboj, který se pojede na duálním okruhu se skokem přes most. Návštěvníky čeká velmi atraktivní závod, přičemž největším lákadlem je možnost svést se ve většině závodních aut od Tater z Dakaru, přesrally vozy až po automobilové legendy a veterány.
 
Zážitky na vlastní kůži
Nezapomenutelné zážitky na vlastní kůži budou jedním z lákadel letošního ročníku. Jízdu ve většině závodních speciálů na rally duálním okruhu se skokem přes most, v okruhových speciálech nebo v extrémním terénu bude možné za kredity vyzkoušet přímo na místě. Rychlost zažijí návštěvníci v nejnovějších modelech aut nebo za zády zkušených pilotů ve vzduchu. Opravdové dětské závodní stroje vybavené bezpečnostními prvky si otestují i nejmenší závodníci. Ti odvážní se svými rodiči pocítí jaké to je převrátit se s autem na střechu, řídit formuli 1 na simulátorech, bagrovat nebo si vyzkoušet RC modely. Stát se závodním jezdcem nebo kopilotem a navštívit depa plná legend světového motorsportu a helikoptér, to je sen většiny z fanoušků. Navštivte největší zážitkový festival motorsportu a letectví v Evropě a užijte si opravdový adrenalin.
Organizátoři obou akcí připraví návštěvníkům v sobotu 14. května nezapomenutelné zážitky a program letových a automobilových ukázek znovu zkoordinují tak, aby diváci nepřišli o to nejlepší ani z jedné akce. Mezi oběma programy bude návštěvníky převážet turistický vláček, který v loňském roce udělal radost mnoha dětem a seniorům.
Pro rodiny s dětmi budou připraveny speciální stánky. Děti do 150 cm i osoby ZTP mají již tradičně vstup zdarma.
Více informací na webu akcí: www.helicoptershow.cz a www.rallyshow.cz.

Všichni dobří rodáci

JOSEF PROUZA

JOSEF PROUZA

Aby někdo svými nadpřirozenými a jasnovidnými schopnostmi léčil na dálku, připadá většině populace včetně mě jak z říše pohádek.

EMA MIŘIOVSKÁ

EMA MIŘIOVSKÁ

V Malšovicích máme sice ulici Miřiovského, ulici Miřiovské byste však hledali marně.

OLDŘICH LISKA

OLDŘICH LISKA

Vesnice s poetickým názvem Kamhajek leží u Křečhoře v kolínském okrese. Necelé dva roky po slavném silákovi Gustavu Frištenském, 17. dubna 1871, se tam narodil Oldřich Liska.

Knižní tipy

JINDŘICH TOŠNER, PATRICK MAREK - Nejisté vztahy

JINDŘICH TOŠNER, PATRICK MAREK
Nejisté vztahy

Kniha fotografií (Patrick Marek) a poezie (Jindřich Tošner).

MELISSA MONOSOFF - Vše, co by měl vědět každý milovník vína

MELISSA MONOSOFF
Vše, co by měl vědět každý milovník vína

Vše, co by měl vědět každý milovník vína je příručka pojednávající o víně, tedy kouzelném nápoji...

VLADIMÍR HOMOLKA, JAN HLAVÁČEK A KOLEKTIV - Sedloňov v Orlických horách na starých pohlednicích

VLADIMÍR HOMOLKA, JAN HLAVÁČEK A KOLEKTIV
Sedloňov v Orlických horách na starých pohlednicích

Krásná kniha, která v českém a německé jazyce popisuje dějiny této malé vísky usazené v údolí Orlických hor

Hudební tipy

VOJTA DYK - D.Y.K. (2019)

VOJTA DYK
D.Y.K. (2019)


D.Y.K. (2019)

Vojta Dyk, dodnes skloňován hlavně v souvislosti se souborem B-Side Band...

LOUISE L. HAY - Miluj svůj život

LOUISE L. HAY
Miluj svůj život


Miluj svůj život

Své tělo můžete uzdravit tak, že vydáte pozitivní energii při práci se svou myslí.

MICHAL HORÁK - Michalovo cédéčko (2019)

MICHAL HORÁK
Michalovo cédéčko (2019)


Michalovo cédéčko (2019)

Michal Horák je mladý nadaný písničkář a multiinstrumentalista, který dokáže zaujmout svými originálními texty a svérázným humorem.

Hradecko

Slet čarodějnic

30.dubna - čtvrtek


Dětské zábavné odpoledne Nová Akropolis ve spolupráci s Městskou policií HK, JSHD Třebeš Hradec Králové - dobrovolní hasiči, Hvězdárnou Úpice, IFMSA CZ Hradec Králové - nemocnice pro medvídky, KMS Nový Hradec Králové a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na dětské odpoledne (16 - 19 hod). Prosíme, přihlaste se předem na hradec@akropolis.cz, 776 660 006.

Ukliďme okolí rybníka Biřička! - ekologická akce

01.května - pátek


Ekologická akce: ´Ukliďme svět, ukliďme Česko!´ Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na ekologickou akci. Prosíme, přihlaste se předem na uklidmecesko.cz nebo hradec@akropolis.cz, 776 660 006 (Po-Čt 18-21 h). Vhodný oděv, obuv, rukavice a dobrou náladu s sebou!

Tiskové zprávy

Ptákovina aneb Dvě uši, dvě svatby - Milan Kundera

Ptákovina aneb Dvě uši, dvě svatby
Milan Kundera

Divadelní hra o lživosti v 36 obrazech.

VÝZNAMNÉ ODCHOVY 2019 - ZOO PRAHA

VÝZNAMNÉ ODCHOVY 2019 - ZOO PRAHA

Dvojzoborožec nosorožčí, pekari Wagnerův nebo třeba batagur tuntong – to jsou tři z celkem deseti vybraných odchovů uplynulého roku, které ve čtvrtek Zoo Praha představila novinářům. Jde totiž o odchovy významné z odborného hlediska.

MENU: Slowmotiondancer, Eva01

MENU: Slowmotiondancer, Eva01

datum: 13.12. 2019, 21h,
místo: Městská hudební síň (kostel sv. Jana Nepomuckého), Zieglerova 91, Hradec Králové
info: http://www.menumusic.cz

Kalendárium

 <  PROSINEC 2019  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Připravované akce

Kulturni akce - Adventni zpivani
Kulturní akce - Kulturní akce - Vánoce v katedrále 2019
Kulturní akce - Svátek vína Silénos V. / Vinařský ples
Kulturní akce - Filharmonie Hradec Králové
Kulturní akce - VÁNOČNÍ VÝSTAVA českých autorů
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - SLAVNÉ FILMOVÉ A MUZIKÁLOVÉ MELODIE 2

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist