Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

HRADECKÝ LETOROST

HRADECKÝ LETOROST

LETNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL
30. SRPNA 2025 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

MALINA BROTHERS

MALINA BROTHERS

KONCERT Z CYKLU LÉTO NA STATKU
PÁTEK 22. SRPNA 2025 V 19.00 HOD., ŠRÁMKŮV STATEK, HK

DIVADLO SKLEP

DIVADLO SKLEP

v pořadu BESÍDKA 2025
22. KVĚTNA 2025 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2025  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Doporučujeme #kulturní akce

Burgundsko v Hradci ! Festival s nejširší nabídkou vín v Čechách!
18.10.2016

zpět


Burgundsko v Hradci ! Festival s nejširší nabídkou vín v Čechách! Trocha zasvěcení: Víno se v Burgundsku vyrábí už od sedmého století. Vína bílá i červená jsou tu zastoupená půl na půl a vždy v jedné odrůdě, jejíž charakter spolu s charakterem podloží je spojen k dokonalosti. V severní části, Côte de Nuits, se produkují převážně červená burgundská vína z odrůdy Pinot Noir a v jeho jižní části, Côte de Beaune, bílá burgundská vína z odrůdyChardonnay. Protože je Burgundsko malá a jasně ohraničená oblast, tak je vín málo, ceny jsou vždy vysoké a vína se prodávají pouze po malých alokacích pro stálé odběratele tj. importéry a další distributory. V Burgundsku se Vám vlastně nestane, že byste narazili na ceduli "Ochutnávka zde". Všechno víno je předem alokováno nebo vyprodáno. Je to tam zkrátka trochu jinak, ale celé to vede k nejlepším vínům na světě vůbec.
Do této vyhlášené francouzské oblasti se dostanete  přes Německo, těsně za Dijonem sjedete doprava na Gevrey-Chambertin a jste tam. Tady začíná Burgundsko (chápáno vínomilně). Přímo z této vesnice přivezl Karel IV. první sazenice, když začal sázet vinice u nás. Pak už budete projíždět vesnice, z jejichž názvů se Vám bude tajit dech, sbíhat sliny a schovávat peněženka: Gevrey-Chambertin, Morey St. Denis, Vougeot, Vosne-Romanée, Nuits-Saint-Georges, Aloxe-Corton, Beaune, Pommard, Volnais, Meursault, Puligny-Montrachet, Chassagne-Montrachet a Santenay.
Pozvánka: Z této světově vyhlášené oblasti budete moci na festivalu Burgundských vín v Hradci Králové ochutnat na padesát druhů vín, z toho sedm druhů Champagne a sedm červených ročníkových Grand Cru. Z prestižních vinařů, které nenajdete v žádných supermarketech ani obchodních řetězcích, budou zastoupena vinařství: Domaine JUSTIN GIRARDIN, Domaine DUFOULEUR PERE ET FILS, Domaine JEAN ET GILLES LAFOUGE, Domaine DE VAROILLES, Domaine MICHEL NOËLLAT, Domaine MARATRAY DUBREUIL, Domaine PHILIPPE LECLERC a další.
IX. ročník festivalu Burgundských vín můžete navštívit v pátek 21. října 2016 od 16 do 22 hodin. V této době budou zpřístupněny všechny prostory vinárny hotelu U Královny Elišky. Vstupné na festival činí 70,- Kč a jednotlivé vzorky budou zpoplatněny žetony dle hodnoty vína.
Srdečně zveme fajnšmekry i laiky, poučené, zcestovalé i ty nezasvěcené, kteří by rádi ochutnali kvalitní vína, v běžném životě často "nedosažitelná. Neexistuje totiž dosud v Čechách žádný jiný festival vín, který by Vám učinil tak velkorysou nabídku.
S jemným cinknutím zdraví a na setkání u sklenky vína se těší
Martina Součková a organizátor Rudolf Ježek
www.jezkovin.eu

Všichni dobří rodáci

JAROSLAV RAIMUND VÁVRA

JAROSLAV RAIMUND VÁVRA

V mládí jsme snívali, že procestujeme svět.

BOHUMÍR KRYL

BOHUMÍR KRYL

Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK

Profesor psychiatrie a neurolog MUDr. Jaroslav Stuchlík, jeden z otců československé psychoanalýzy, pocházel z malé obce Uhlíře na okrese Jičín.

Tiskové zprávy

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque

Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN

JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ

Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2025  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Připravované akce

Kulturní akce - Festival léčivých rostlin Herbarium
Kulturní akce - J I Ř Í   A N D E R L E  obrazy, grafika

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist