Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

NĚŽNÁ NOC

NĚŽNÁ NOC

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 25. ČERVNA 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  KVĚTEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

SMRŠŤ DOKUMENTŮ NA FESTIVALU JEDEN SVĚT LETOS POOSMÉ V BIO CENTRAL

zpět


SMRŠŤ DOKUMENTŮ NA FESTIVALU JEDEN SVĚT LETOS POOSMÉ V BIO CENTRAL V Biu Central právě vrcholí přípravy na další festival. Přehlídku dokumentárních filmů o lidských právech hostí poslední kamenné kino v Hradci už osmým rokem. Od 17. do 20. března přinese pro diváky mimořádnou podívanou z mnoha zemí světa i od nás. Téma tohoto ročníku je „Až naprší a uschne“ a slibuje tedy zajímavé snímky s tématem klimatické změny.
„I letos festival přináší mnoho různorodých témat. Je to ale životní prostředí, ve kterém žijeme a které se nás bezprostředně týká. I proto je téma letošního ročníku právě o tom, jak se kolem nás vše rychle mění a co s tím můžeme nebo nemůžeme dělat,“ vysvětluje koordinátorka festivalu Ilona Machová a dodává, že na festivalu bude k vidění například nejnovější dokument Apoleny Rychlíkové Češi jsou výborní houbaři, který toto téma reflektuje.
Zahajovacím filmem hradeckého festivalu bude působivý snímek Země medu. Divoká makedonská příroda a včely. Skvostný příběh místní včelařky, která se snaží žít v souladu se zemí, ve které se narodila, byl letos nominován na Oscara v kategorii dokumentární film.
Další tituly, na které Bio Central láká diváky Jednoho světa, jsou například situace na Ukrajině ve filmu Země je modrá jako pomeranč, Válka umění v Severní Koreji, osobní zpověď syrské matky Pro Samu nebo medailon české kapely Tap Tap Postiženi muzikou. Sympatičtí hrdinové slovenského filmu Ztracený domov nechají nahlédnout diváky do každodenního života lékařů v Iráku. Poměrně novým tématem v rámci festivalu jsou poruchy příjmu potravy ve vizuálně působivém snímku Autoportrét.
„Vybrané festivalové tituly budou i tento rok provázet pofilmové diskuze. Proto jsme jako každý rok oslovili osobnosti z různých oborů. Diváci tedy dostanou příležitost nejen zhlédnout filmy, ale i ptát se na to, co je zajímá. Těšit se mnohou třeba na setkání s chovateli včel, odborníky na umění, sociální sítě nebo na otázky Blízkého východu. Už zmíněný dokument Češi jsou výborní houbaři doprovodí diskuze se studenty z organizace FFF, která se dlouhodobě zabývá tématem klimatické změny,“ zvou do kina organizátoři.
Festivalu pro veřejnost předchází dopolední projekce pro školy, které se konají už od 9. března. Ty jsou určeny školním skupinám ze ZŠ a SŠ a jsou vždy doprovázeny debatami. Tato promítání jsou vítanou součástí výuky a jsou vybírány s přihlédnutím k věku žáků a studentů a k tématům, která je zajímají.
Mimo filmů tým Jednoho světa zve i na výstavu. V rámci festivalu budou k vidění příběhy lidí, kteří se stali obětmi sexuálního násilí. „Projekt Nemlčíme“, jak se výstava jmenuje, poukazuje na fakt, že oběti násilí, o kterých víme, jsou jen vrcholem ledovce. Počet těch, kteří se rozhodnou o své zkušenosti mluvit, je minimum. Cílem výstavy je seznámit veřejnost s podobou sexuálního násilí a to za pomoci rozhovorů s oběťmi, pachateli i odborníky.
Kompletní program pro veřejnost: https://www.biocentral.cz/cz/festival/jeden-svet-522
 
Krátce o festivalu v ČR:
Festival Jeden svět letos probíhá v Praze a 35 městech v celé České republice, poté se stěhuje dokonce do Bruselu. Celkem má za sebou festival 21 úspěšných ročníků, tento 22. ročník začne v Praze už za pár dní – 5. března.
Festival i tento rok přichází s myšlenkou Jednoho světa pro všechny – dveře otevírá i divákům s tělesným nebo duševním postižením, s vadami zraku a sluchu. Pro tyto diváky jsou vybrané tituly opatřeny speciálními titulky nebo audiopopisem. Většina promítacích míst se snaží být dostupná i vozíčkářům (v případě Hradce je bezbariérový přístup pouze do velkého sálu kina, Studio Garsonka zatím nemá.
V rámci možností se organizátoři festivalu snaží o to, aby byli co nejvstřícnější k životnímu prostředí – např. tím, že se snaží omezit používání jednorázového nádobí, třídí odpad, využívají lokální zdroje, atd.

Všichni dobří rodáci

FRANTIŠEK HOVORKA

FRANTIŠEK HOVORKA

Informace o datu narození našich rodáků se občas liší.

JAROSLAV KOPÁČEK

JAROSLAV KOPÁČEK

Vůbec netuším, jaké bylo 23. května před pětaosmdesáti lety v Jičíně počasí.

ANNA SUCHARDOVÁ-BOUDOVÁ

ANNA SUCHARDOVÁ-BOUDOVÁ

V některých rodinách se umělcem prostě stát musíte.

Hradecko

Na jednom břehu

30.května - sobota


Osmnáctý ročník festivalu BUDE! Jednodenní a načechraný evropskou world music.

Decathlon Cyklomaraton Hradec Králové 2020

31.května - neděle


17.ročník známé cyklistické akce v Hradci Králové. Zařazen do prestižního kaledáře REGINA. 30 km a 60 km pro každého. Dětské závody KIDS RACE. Krásná trať městskými lesy. Krásná medaile v cíli!

Město snů

05.června - pátek


Celodenní workshop pro děti, studenty, seniory, handicapované, umělce i neumělce, pod vedením několika lektorů, architektů a výtvarníků.

Tiskové zprávy

První ONLINE Kamínková aukce

První ONLINE Kamínková aukce

Letos poprvé se kamínková aukce koná online prostřednictvím Aukra. Ve dnech 14. – 23. Červn je možné vydražit skutečně hodnotné výtvarné skvosty.

CO SE DĚJE V DRAKU? OD 2. ČERVNA UŽ ZASE HRAJEME!

CO SE DĚJE V DRAKU? OD 2. ČERVNA UŽ ZASE HRAJEME!

Po téměř tříměsíční odmlce otevře Divadlo Drak své hlediště opět divákům. Drak obnoví svůj provoz
2. června a v jeho programu veřejnost najde nejen dopolední představení pro nejmenší, ale také odpolední a večerní reprízy drakovských inscenací, které jsou určeny starším dětem, teenagerům i dospělým.

Poslední květnový týden opět ve znamení Podkroví Live

Poslední květnový týden opět ve znamení Podkroví Live

Ještě do konce května bude Klicperovo divadlo vysílat každodenně své živé streamy Podkroví Live.

Kalendárium

 <  KVĚTEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Připravované akce

Kulturní akce - Kamínková aukce
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červen 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist