Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
KINA ZNOVU PROMÍTAJÍ, STREAMUJÍ ONLINE I S CHATEM
18.03.2020

První projekce online vysílání proběhne již dnes 18. března ve 20:00. Bude se jednat o černou komedii Parazit režiséra Bong Joon-hoha, která získala Oscary za nejlepší film, nejlepší mezinárodní film, nejlepší původní scénář a nejlepší režii. Úvodu k filmu se zhostí ředitel kina Aero a odborník na asijskou kinematografii Jiří Flígl.
„Chceme přinést našim fanouškům sdílený divácký zážitek podobný co nejvíc tomu, co nás baví a odehrává se běžně v kině. Čekají je úvody, reakce diváků, společnost přátel, a je to i způsob, jak mohou napřímo vyjádřit podporu danému kinu. Stream začne půl hodiny před projekcí a skončí půl hodiny po projekci ruchem kavárny a kina, diváci mohou debatovat na chatu – stejně jako by si povídali na našich barech před filmem a po filmu,“říká Vojtěch Marek koordinátor projektu a dramaturg kina Světozor.
Na chatu se v roli moderátorů debaty objeví online promítač, uvaděčka, a posléze i barman. „Očekáváme, že to bude hlavně zábava právě proto, že mezi diváky nebude chybět interakce. Připravujeme i další vlastní obsah a mnohá zpestření streamu. Primárně nám jde ale o kvalitní filmy a jejich projekce v rámci komunity našich kin,“ dodává Marek.Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.
Předprodej končí v den projekce v 19:00. Vstupenky stojí od 100 Kč do 1000 Kč a je na každém divákovi, jakou z částek se rozhodne za stream kinu zaplatit a finančně jej tím podpořit podle svých možností. Další formou podpory je členství v klubu Moje kino. Více na www.mojekino.cz.
Program
18.3. 20.00 Parazit
19.3. 20.00 Divoké historky
20.3. 20.00 Malá lež (The Farewell)
21.3. 20.00 Zelená kniha
22.3. 20.00 The Kid
Vstupenky v prodeji na webech jednotlivých kin:
www.kinoaero.cz
www.biocentral.cz
www.biooko.cz
www.kinoscala.cz
www.kinosvetozor.cz
Všichni dobří rodáci

LADISLAV STRAKA
„Za den založení Lokálky lze považovat 15. leden roku 1974, kdy se po předchozí dohodě v královéhradecké restauraci Stoletá na první zkoušce sešlo sedm muzikantů z country skupiny Skomolous a trampské kapely Úplněk. Jednomyslně přijatý název měl svůj původ ve stejnojmenné pražské soutěži, vedoucím se demokraticky ustavil Ladislav Straka,“ sděluje oficiální web populární hradecké kapely.

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.
Tiskové zprávy

V Draku uvádíme (nejen) pro náctileté Proměnu podle Franze Kafky
Poslední premiérou sezóny 2024/2025 v Divadle Drak bude Proměna Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka.

Galerie moderního umění v Hradci Králové zahájí tři výstavy
Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá tři nové výstavy. K vidění budou práce Jiřího Davida a výstava Předstírám, že nehořím Martiny Strakošové. Součástí vernisáže bude také uvedení instalace ve veřejném prostoru Corral, kterou realizovalo studio Archwerk. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. května v 18:00.

Mezinárodní divadelní festival REGIONY zahájil předprodej vstupenek
Hradec Králové se opět chystá na konci června proměnit v pulzující centrum evropského divadelního dění. Mezinárodní divadelní festival REGIONY letos slaví své třicáté výročí a od 20. do 27. června nabídne návštěvníkům osm dní nabitých divadelními, hudebními i pouličními vystoupeními na více než 30 místech po celém městě. Předprodej vstupenek byl zahájen dnes, 12. května.