Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

VLADIMÍR MIŠÍK + MICHAL PROKOP

VLADIMÍR MIŠÍK + MICHAL PROKOP

25. ČERVENCE 2020 V 19.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

NĚŽNÁ NOC

NĚŽNÁ NOC

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 25. ČERVNA 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

BOJ S DRAKEM KORONA NEBO KLÁRANTÉNA. UČITELÉ ZE STŘEZINY CHTĚJÍ SVÉ ŽÁKY SPÍŠE ZABAVIT NEŽ ZAVALIT

zpět


BOJ S DRAKEM KORONA NEBO KLÁRANTÉNA. UČITELÉ ZE STŘEZINY CHTĚJÍ SVÉ ŽÁKY SPÍŠE ZABAVIT NEŽ ZAVALIT

Hodiny přes skype, posílání odkazů na youtube, nahrávání skladeb, domácí tvoření, vznik videoklipů, koncerty on-line. Nápadů, jak učit své děti, aniž by je měli u sebe, mají učitelé z hradecké základní umělecké školy Střezina spoustu. Nicméně se musejí trochu krotit a vyjít vstříc především rodičům, kteří začínají být zavaleni výukou proudící ze základních škol. Přesto nechtějí se svými žáky ztratit kontakt, a tak se budoucí distanční studium ponese v tom duchu, aby se děti především bavily a nepotřebovaly k tomu větší asistenci rodičů.

Střezinský orchestr Safari už do světa vypustil svoji nahrávku Kláranténu. Té si dokonce na svém facebooku všimla i kapela Chinaski a propracovali se až do celostátních zpráv. Podobné projekty chystají se svými většími žáky i další učitelé, plánují se on-line koncerty, tvorby klipů. Fungovat se dá i s menšími dětmi. „Děti mi pošlou nahrávky zadané látky, já jim k tomu napíšu zpětnou vazbu, svoje vlastní videa, když chci, aby si poslechly, jak to má být. Nebo posílám nahrávky z youtube s dalšími otázkami - na jaký typ saxofonu hraje ten a ten, kolik nástrojů slyší na nahrávce a které," líčí svůj způsob výuky Anežka Smotlachová, učitelka hry na saxofon.

"Učím přes aplikaci Whats App, a zatím to funguje perfektně," pochvaluje si Pavel Linha, učitel hry na klarinet.

Podobným způsobem pracují i divadelníci. Žákům posílají odkazy na videa, která je pobaví, ale zároveň i něco naučí. "Pro literárně zdatné jedince jsem vymyslela téma pohádky o tom, jak princ přemohl zlého draka Korona a také posílám odkazy na youtube hlasové rozcvičky," přibližuje svou práci v současné době Jolana Brannyová, učitelka literárně-dramatického oboru.

V klidu nezůstávají ani výtvarníci. "Snažím se pokračovat v započatém tématu ZEMĚ, píšu dětem návrhy na tvorbu, vše mi pak mohou vyfotit a posílat. S pozitivními ohlasy se ozývají děti i rodiče, tak myslím, že to má smysl," říká Radka Šůstková, učitelka výtvarného oboru. Podobnou zkušenost má i její kolegyně Jana Kvasničáková, které rodiče posílají fotografie svých malých dětí, jak kreslí a co nakonec vznikne.

Svůj způsob, jak zůstat s dětmi v kontaktu, našly i tanečnice. Ať už jsou to odkazy, kde mohou žáci shlédnout představení, zajímavý záznam a podobně. Eva Hysková, která vede folklorní soubor Peciválek vytvořila texty, které se váží k lidovým zvykům a svátkům jara. „Chci dětem umožnit nahlédnout do světa našich předků a aby se dozvěděly i něco o původním významu obyčejů, které ze setrvačnosti dodržujeme dodnes, nicméně jejich původní smysl nám již uniká," říká. Kromě poučení tam děti najdou i praktické rady, jak si třeba uplést pomlázku, vyrobit píšťalku, panenku nebo kraslici.

Tato situace je naprosto mimořádná a nová pro učitele, rodiče i žáky a tak se způsob komunikace vlastně stále hledá. Po prvním týdnu, kdy své úkoly a zadání začali posílat učitelé základních škol, se začaly ozývat hlasy rodičů, kteří stále chodí do práce, že zkrátka nestíhají s dětmi úkoly plnit. Proto budou učitelé hradecké Střeziny ve svých zadáních zvolňovat. "Bude mi milejší, když si během úkolů ze školy s chutí odskotačí k nástroji a s radostí si zahrají cokoli, než aby s nechutí odškrtávali splněné položky," říká Alice Chococvá, učitelka hudebního oboru.

"Budeme pracovat na tom, abychom vymysleli způsob, jak zůstat s dětmi v kontaktu. Chtěli bychom je smysluplně zabavit a přitom co nejméně zatížit rodiče. V ideálním případě vymyslet součinnost tak, aby si rodič naopak odpočinul a dítě zvládlo činnost samo. Tady samozřejmě záleží hodně na věku žáka," dodává Karel Šust, ředitel ZUŠ Střezina.

 

Odkaz na Kláranténu: https://www.youtube.com/watch?v=4XKEezrw94Y&fbclid=IwAR1Pe5z-OlR4lly-0kLie16gWkuwfazZtRsitMyU7Guh842J6JqNUyfa6mA

Všichni dobří rodáci

HANUŠ WIHAN

HANUŠ WIHAN

Jedenáctiletý Hanuš Wihan (*5. 6. 1855 v Polici nad Metují) koupil na trhu flétničku a tak si pootevřel cestu k hudebnímu Olympu.

FRANTIŠEK HOVORKA

FRANTIŠEK HOVORKA

Informace o datu narození našich rodáků se občas liší.

JAROSLAV KOPÁČEK

JAROSLAV KOPÁČEK

Vůbec netuším, jaké bylo 23. května před pětaosmdesáti lety v Jičíně počasí.

Hradecko

Pivní rozjímání 2020

06.června - sobota


8.ročník Pivního Rozjímaní se bude konat na parkovišti u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové v sobotu, 6.června 2020 od 10.00 hodin do 23.00 hodin a opět bez vstupného.

4 Tenoři - muzikálové gala na Hrádku u Nechanic

02.července - čtvrtek


Muzikálové árie, hity Karla Svobody a světové evergreeny zpíváme v doprovodu Unique Quartet a špičkových hudebníků. Vaši 4 Tenoři: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo.

Tiskové zprávy

VERNISÁŽ MORAVSKÉHO MALÍŘE NA NÁPLAVCE

VERNISÁŽ MORAVSKÉHO MALÍŘE NA NÁPLAVCE

Bodrý moravský malíř, hudební producent a koumák Zbyněk Hanko v neděli 7. června osobně uvítá na své vernisáži návštěvníky hradecké Náplavky.

Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak!

Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak!

Tradiční královéhradecký festival Divadlo evropských regionů, který oslavil v loňském roce 25. narozeniny a současně jeho Open Air Program 20. narozeniny, se letos neuskuteční v tradiční podobě, na jakou jsou divadelníci i jejich diváci zvyklí.

První ONLINE Kamínková aukce

První ONLINE Kamínková aukce

Letos poprvé se kamínková aukce koná online prostřednictvím Aukra. Ve dnech 14. – 23. Červn je možné vydražit skutečně hodnotné výtvarné skvosty.

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Připravované akce

Kulturní akce - Kamínková aukce
Kulturní akce - Hvězdy swingu
Kulturní akce - Ú S M Ě V Y   2 0 2 0
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červen 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist