Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

HUDBA RUDOLFÍNSKÉ PRAHY

HUDBA RUDOLFÍNSKÉ PRAHY

ÚTERÝ 3. LISTOPADU 2020 V 19.30 HODIN
Aula Obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova 365, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ŘÍJEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

V PONDĚLÍ ZAČNE V BIO CENTRAL FESTIVAL JEDEN SVĚT – NA DRUHÝ POKUS

zpět


V PONDĚLÍ ZAČNE V BIO CENTRAL FESTIVAL JEDEN SVĚT – NA DRUHÝ POKUS

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět začne v Bio Central v pondělí 21. září a potrvá do středy 23. září. Filmová událost, která byla v březnu zrušena kvůli epidemii koronaviru, se tak vrací s výběrem nejlepších dokumentů a naléhavým tématem – oteplování planety, nedostatku vody a s tím spojenými proměnami krajiny. Festival mimo dokumentů z celého světa staví také na diskusích s odborníky.

„Letošní rok je pro nás jako pořadatele velmi složitý – březnový festival byl zrušen necelý týden před zahájením, náhradní termín se bude zřejmě odehrávat na pozadí zostřených opatření vlády. My ale věříme, že tentokrát festival proběhne – i kdyby byl v rouškách a s rozestupy,“ doufají koordinátorky festivalu Ilona Machová a Aneta Kohoutová. Zároveň už začínají připravovat další ročník 2021.

Mottem letošního festivalu je „Až naprší a uschne“, což odkazuje na téma klimatické krize, která se propsalo i do výběru letošních filmových titulů. Asi nejlépe toto téma ilustruje snímek Češi jsou výborní houbaři režisérky Apoleny Rychlíkové. Ta nahlíží českou krajinu očima mimozemských bytostí, které sledují prostředí, ve kterém žijeme, přírodu i města z nové perspektivy, a vtipně naši situaci glosují.

Záběry zdánlivě neporušené přírody severní Makedonie vyniknou na velkém plátně v oscarovém snímku Země medu. Zdevastovanou krajinu hornického města ve Švédsku zase můžete sledovat ve filmu Kiruna – překrásný nový svět. Z úplně jiného úhlu vidí svět dobrodruzi, kteří cestují nákladními vlaky ve filmu Tímhle vlakem jedu.

„Festival se samozřejmě dotýká také problematiky porušování lidských práv. Diváci se proto mohou dozvědět něco o postavení nezadaných žen v Číně ve filmu Zbytkové ženy. Z českého prostředí vychází snímek o oblíbené kapele Tap Tap Postiženi muzikou,“ zvou na Jeden svět pořadatelé.

Ti doporučují mimo jiné i silnou osobní výpověď mladé fotografky bojující s anorexií ve snímku Autoportrét nebo sondu do současného Ruska Provinční městečko E, ve kterém obyvatelé včetně dospívající Máši oslavují režim současného prezidenta Putina i hrdiny Velké vlastenecké války.

Zajímavou diskusi slibují pořadatelé divákům snímku Pro Samu o válce v Sýrii. O celosvětově sledovaném tématu bude s diváky diskutovat docentka Hana Horáková z Metropolitní univerzity Praha.

 

Seznam filmů s diskusí:

Autoportrét + Sára Báchorová, autorka autobiografické knihy An(n)a o životě ovládaném anorexií

Postiženi muzikou + Skok do života, komunitní organizace, která poskytuje služby lidem s mentálním postižením

Země medu + Rodinná farma Pleva, zpracování včelích produktů

Pro Samu + doc. Hana Horáková, Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha

Komplet program festivalu: https://www.biocentral.cz/cz/festival/jeden-svet-533

Všichni dobří rodáci

KAREL SEZEMSKÝ

KAREL SEZEMSKÝ

Povolání: spiritista. Život toho nejvytrvalejšího, nejznámějšího a nejdůležitějšího zdejšího započal 27. října 1860 (dle jeho příznivců ve 4 hodiny ráno) téměř cimrmanovsky - ve slavném rakouském poutním městečku Mariazell.

KAREL ŘEPA

KAREL ŘEPA

Když se Karel Řepa 23. října 1895 narodil, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohl stát architektem.

JOSEF KÁBRT

JOSEF KÁBRT

Českých tvůrců v ikonické knize 1 000 + 1 filmů, které musíte vidět, než umřete, najdete pár.

Tiskové zprávy

 Klicperovo divadlo se vrací ke streamování Podkroví Live

Klicperovo divadlo se vrací ke streamování Podkroví Live

Klicperovo divadlo se vrací ke streamovanému vysílání a navazuje na jarní vysílání Podkroví Live! Jarní série, která byla vysílána na Facebooku divadla od března až do června s téměř každodenní frekvencí, přinesla celkem 57 různorodých dílů, které zahrnovaly scénická čtení, vyprávění, rozhovory či mini-koncerty. Velmi úspěšnou řadou speciálů byla "Putování" herce Jana Vápeníka po různých divadelních zákoutích nebo historickém centru Hradce Králové. A právě na tuto řadu speciálů Klicperovo divadlo naváže na státní svátek ve středu 28. října.

Uzavření SVK HK od 22.10.2020

Uzavření SVK HK od 22.10.2020

na základě aktuálních vládních opatření Vás bohužel musíme informovat, že od 22. října 2020 je Studijní a vědecká knihovna pro veřejnost UZAVŘENA AŽ DO ODVOLÁNÍ.

Knihovna je uzavřena od 22. října 2020

Knihovna je uzavřena od 22. října 2020

z důvodu naplnění nařízení vlády ČR a prevence šíření koronaviru je knihovna a veškeré její pobočky od čtvrtku 22. října 2020 do odvolání zcela uzavřena.

Kalendárium

 <  ŘÍJEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Připravované akce

Kulturní akce - Pravidelné kurzy bubnování v Hradci Králové
Kulturní akce - PECH CELLO QUARTET - HRADECKÁ NOKTURNA
Kulturní akce - S V Ě T O V Á   G R A F I K A   2 0 2 0
Kulturní akce - A L E N A   A N T O N O V Á  D A N I E L A   B E N E Š O V Á

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist