Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

HUDBA RUDOLFÍNSKÉ PRAHY

HUDBA RUDOLFÍNSKÉ PRAHY

ÚTERÝ 3. LISTOPADU 2020 V 19.30 HODIN
Aula Obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova 365, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ŘÍJEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Festival Jazz Goes to Town startuje za dva týdny!

zpět


Festival Jazz Goes to Town startuje za dva týdny! Stálice české i mezinárodní scény v kontrastu s tvůrci nastupující generace. Pět dní různorodé hudby na sedmi místech Hradce Králové včetně samotných ulic města. Koncert pro rodiče s dětmi v Divadle DRAK i komorní vystoupení ve Sboru kněze Ambrože nebo workshop v kavárně Artičok. A samozřejmě tradiční velkolepé koncerty v Bio Central. 26. ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town proběhne 6. – 10. 10. 2020. Vstupenky v prodeji!
 
 
ÚTERÝ: Vize
 
První ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town pod taktovkou nového dramaturga Michala Wróblewského odstartuje v úterý 6. října minifestivalem mladých českých hudebníků. V kavárně Artičok vystoupí kapely Talaqpo, Treetop a TokDat. Všechny tři spojuje vnímání jazzu jako svobodného jazyka. Nenechávají se jím limitovat nebo svazovat, ale používají ho jako nástroj k prezentaci své umělecké vize. A proto nese první festivalový večer podtitul se stejným názvem. Představí hudebníky nastupující generace, kteří zahájí pětidenní hudební maraton s účastí mezinárodních hvězd.
 
STŘEDA: Tvar okamžiku
 
Druhý festivalový večer představí moderní jazz v podání zahraničního tria a kvartetu složeného ze dvou českých a dvou dánských jazzmanů. Samuel Blaser Trio zahájí koncert ve Studiu Divadla DRAK svou charakteristickou citlivou souhrou. Vychází nejen ze vkusu a zaměření jednotlivých členů, ale také z dané situace a atmosféry. Návštěvníci středečního koncertu tedy budou svědky jedinečného okamžiku, který se už nikdy a nikde nebude opakovat. Druhý den završí kvartet Soukup/Procházka/Brun/Osgood, jehož členy charakterizuje skvělá rytmika, žánrová otevřenost a hluboký ponor do společných improvizací, který plynule naváže na jedinečnou energii předchozí formace.
 
ČTVRTEK: Odkud přicházíme, kam směřujeme
 
Třetí festivalový den nabídne malou bilanci ve velkých prostorách kina Bio Central. V rámci večerního dvojkoncertu budou mít návštěvníci možnost slyšet kapelu uznávaného česko-amerického varhaníka a držitele ceny Grammy Ondřeje Pivce. Patří ke světové špičce hráčů na Hammondovy varhany a je příkladem toho, kam mohou hudebníci nastupující generace směřovat. Představitelky mladé generace v rámci večera vystoupí pod názvem The Shape of Jazz to Come. Jedná se o nový projekt organizátorů festivalu, jehož pilotní ročník se letos v Hradci Králové uskuteční. Pět talentovaných hudebnic se stane rezidentkami festivalu a během jeho konání nazkouší vlastní skladby, které provedou v rámci třetího festivalového večera.
 
PÁTEK: Open air show na náměstí, komorní koncert ve sboru kněze Ambrože, virtuózní chaos a večerní afterparty
 
V pátek se ještě jednou vrátíme do Bio Central. Ještě předtím se však odehrají dva koncerty na různých místech Hradce Králové. Swingový oktet Heart of Dixie rozžije během odpoledne centrum města, konkrétně Náměstí 28. října. Bandu divokých muzikantů vystřídá podvečerní koncert Michaely Antalové a Martin Küchena – mezinárodní dvojice inspirované spektrální hudbou – ve Sboru kněze Ambrože.
 
Do prostor Bio Central večer vtrhnou dvě kapely, které misí jazz s dalšími žánry od rocku přes punk, pop až po taneční hudbu. Vítěz nové německé jazzové ceny (Neuer Deutscher Jazzpreis) z let 2008 a 2010 Oliver Steidle otevře hlavní koncert předposledního dne festivalu společně s The Killing Popes – technicky brilantní kapelou, která je stejně jazzová, jako punková. Energie vířící v prostorách kina neopadne ani během vystoupení francouzské kapely CHROMB! Slibuje nejen jazz, ale i chytlavý pop, rockovou energii a spoustu dalších žánrů či vlivů propojených nenapodobitelnou silou hudebního projevu.
 
Po dvojité dávce energie páteční den zakončí opět Heart of Dixie, tentokrát ve formě afterparty v klubu Nãplavka.

Všichni dobří rodáci

KAREL SEZEMSKÝ

KAREL SEZEMSKÝ

Povolání: spiritista. Život toho nejvytrvalejšího, nejznámějšího a nejdůležitějšího zdejšího započal 27. října 1860 (dle jeho příznivců ve 4 hodiny ráno) téměř cimrmanovsky - ve slavném rakouském poutním městečku Mariazell.

KAREL ŘEPA

KAREL ŘEPA

Když se Karel Řepa 23. října 1895 narodil, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohl stát architektem.

JOSEF KÁBRT

JOSEF KÁBRT

Českých tvůrců v ikonické knize 1 000 + 1 filmů, které musíte vidět, než umřete, najdete pár.

Tiskové zprávy

 Klicperovo divadlo se vrací ke streamování Podkroví Live

Klicperovo divadlo se vrací ke streamování Podkroví Live

Klicperovo divadlo se vrací ke streamovanému vysílání a navazuje na jarní vysílání Podkroví Live! Jarní série, která byla vysílána na Facebooku divadla od března až do června s téměř každodenní frekvencí, přinesla celkem 57 různorodých dílů, které zahrnovaly scénická čtení, vyprávění, rozhovory či mini-koncerty. Velmi úspěšnou řadou speciálů byla "Putování" herce Jana Vápeníka po různých divadelních zákoutích nebo historickém centru Hradce Králové. A právě na tuto řadu speciálů Klicperovo divadlo naváže na státní svátek ve středu 28. října.

Uzavření SVK HK od 22.10.2020

Uzavření SVK HK od 22.10.2020

na základě aktuálních vládních opatření Vás bohužel musíme informovat, že od 22. října 2020 je Studijní a vědecká knihovna pro veřejnost UZAVŘENA AŽ DO ODVOLÁNÍ.

Knihovna je uzavřena od 22. října 2020

Knihovna je uzavřena od 22. října 2020

z důvodu naplnění nařízení vlády ČR a prevence šíření koronaviru je knihovna a veškeré její pobočky od čtvrtku 22. října 2020 do odvolání zcela uzavřena.

Kalendárium

 <  ŘÍJEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Připravované akce

Kulturní akce - Pravidelné kurzy bubnování v Hradci Králové
Kulturní akce - PECH CELLO QUARTET - HRADECKÁ NOKTURNA
Kulturní akce - S V Ě T O V Á   G R A F I K A   2 0 2 0
Kulturní akce - A L E N A   A N T O N O V Á  D A N I E L A   B E N E Š O V Á

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist