Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Kalendárium

 <  KVĚTEN 2021  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

VELIKONOCE S „DRAKEM NA DOMA“ A JEHO HOSTY

zpět


VELIKONOCE S „DRAKEM NA DOMA“ A JEHO HOSTY

Již více než rok běží interaktivní projekt Drak na doma, prostřednictvím kterého Divadlo Drak vytváří a uveřejňuje program pro své diváky v době, kdy kvůli pandemické situaci zůstávají divadlo i Labyrint Divadla Drak zavřené. V rámci Draku na doma odvysílalo Divadlo Drak na svém Youtube kanálu již 24 repríz inscenací ze svého současného repertoáru i archivu, čtení na pokračování z knihy Petry Soukupové Kdo zabil Snížka?, písničky ze slavných inscenací Draku či speciální filmovou verzi oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem. Lektorské oddělení vytváří po celý rok pracovní listy a video tutoriály, které rozvíjejí samotný zážitek ze zhlédnutých záznamů a nabízí pestré navazující aktivity. Odvysílané záznamy a videa na Youtube kanálu divadla zaznamenaly za rok existence projektu Drak na doma již více jak 27 tisíc zhlédnutí.

 „Velmi si vážíme toho, že se nám daří i nadále zůstat s našimi diváky v kontaktu a děkujeme všem, kteří nám poskytují k našemu programu zpětnou vazbu. Je pro nás velmi důležité a naplňující vidět, že i za současných omezených možností a bez živého kontaktu mají naše projekty smysl a podněcují rodiny s dětmi i školní kolektivy ke sledování divadelních inscenací on-line, ale i vlastní tvorbě inspirované pracovními listy našich lektorek a výtvarnic,“ uvádí ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

 Na jarní prázdniny v březnu 2021 připravily lektorky Jana Nechvátalová a Klára Svobodová pětidenní projekt Srdcem Drak, který představil pět divadelních profesí a zájemci si je mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Nyní vzniká po městě trasa pěti instalací ve vitrínách divadla, které si mohou zájemci prohlédnout v exteriéru a plnit různé tematické úkoly.

 Další program připravuje Drak na velikonoční svátky, které oslaví od 2. do 5. dubna společně se svými hosty, spřátelenými divadly Naivním divadlem Liberec a Divadlem ALFA Plzeň, kdy odvysílá každý den záznam jednoho představení.

Tím však spolupráce těchto tří divadel pro děti a mládež nekončí. „Na duben a květen jsme se domluvili na vzniku společné videotéky divadelních záznamů z našich repertoárů, které divadla nabídnou ke zhlédnutí školkám ve svém kraji,“ prozrazuje další plány Tomáš Jarkovský.

Program Velikonoce s Drakem a jeho hosty:

2. 4. Naivní divadlo Liberec - Proletět duhou
3. 4. Divadlo Drak - Medová královna
4. 4. Divadlo ALFA, Plzeň - Pohádky ovčí babičky
5. 4. Divadlo Drak - Poslední trik Georgese Mélièse

 On-line na Youtube kanálu Divadla Drak a www.draktheatre.cz

Všichni dobří rodáci

JOSEF VÁCHAL

JOSEF VÁCHAL

Někdy je těžké vybrat z krajanů někoho obecně známějšího, tentokrát však nastal opačný extrém. Od 5. do 11. května jako by se s výročími slavných roztrhl pytel. Vítěz Závodu míru cyklista Jan Moravec, spisovatel a dramatik Jiří Šotola, významný hradecký starosta Josef Václav Bohuslav Pilnáček…

MIROSLAV HÁK

MIROSLAV HÁK

Možná reakci na temné časy druhé světové války vděčíme za vznik Skupiny 42

JOSEF ŠKODA

JOSEF ŠKODA

Máte rádi romantiku? Pak určitě znáte sousoší Soutok Labe s Orlicí v hradeckých Jiráskových sadech.

Tiskové zprávy

Program SVK HK 10.-14. 5. 21

Program SVK HK 10.-14. 5. 21

Aktuální provoz knihovny

Téma pro rok 2021: Čtenářství
Čtenářská videokampaň
Krajská literární soutěž
Podcast: „Tak to musí být pravda“Sledujte Klicperovo divadlo v projektu Vitamín D už tuto neděli!

Sledujte Klicperovo divadlo v projektu Vitamín D už tuto neděli!

Klicperovo divadlo se zapojilo do velkého projektu Vitamín D aneb Divadla spolu!, ve kterém se spojili divadelníci z nejrůznějších koutů celé republiky. Třináct divadelních souborů od Chebu až po Ostravu mělo za úkol během pouhých 72 hodin vytvořit a natočit inscenaci v délce 10 - 15 minut. Téma bylo pro všechna divadla společné, každé si ale s úkolem poradilo po svém a vzniklo tak 13 zcela odlišných inscenací.

FILMOVÉ DNY LUX PROMÍTNOU ZDARMA ONLINE FILMY CHLAST, CORPUS CHRISTI A KOLEKTIV

FILMOVÉ DNY LUX PROMÍTNOU ZDARMA ONLINE FILMY CHLAST, CORPUS CHRISTI A KOLEKTIV

Letošní Filmové dny LUX se v ČR uskuteční v termínu 3.–12. května. Nabídnou divákům projekci celkem tří filmů nominovaných na Cenu diváků LUX udílenou Evropským parlamentem a Evropskou filmovou akademií. Vítězný snímek bude vyhlášen 9. června během plenárního zasedání Evropského Parlamentu na základě nejvyššího průměru hodnocení publika z celé EU a poslanců Evropského parlamentu. Letos poprvé se tak budou na výběru vítězného filmu podílet i diváci. Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou přístupné zdarma po celé ČR.

Kalendárium

 <  KVĚTEN 2021  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Připravované akce

Kulturní akce - Ohlédnutí.
Kulturní akce - Kamínková benefice pro Středisko rané péče Sluníčko

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist