Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

HUDEBNÍ FÓRUM 2021

HUDEBNÍ FÓRUM 2021

Koncert COLIN CURRIE
16. LISTOPADU 2021 VE 20.00 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

HUDEBNÍ FÓRUM 2021

HUDEBNÍ FÓRUM 2021

Koncert DĚVČÁTKO SE SIRKAMI - Martinů Voices + Orchestr Berg
11. LISTOPADU 2021 VE 20.00 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

Kalendárium akcí

 <  ŘÍJEN 2021  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 26 27 28 29 30 31
             

Doporučujeme kulturní akce

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Galerie ukončí léto křtem knihy a neotřelou rooftop party

zpět


Galerie ukončí léto křtem knihy a neotřelou rooftop party

Galerie moderního umění v Hradci Králové chystá velkolepé ukončení letošní prázdninové sezóny. V sobotu 28. srpna 2021 se tu uskuteční slavnostní křest knihy české fotografky a vizuální umělkyně Aleny Kotzmannové „Pokus o znovunalezení skutečnosti“.  Společně se křtem nové publikace proběhne také dernisáž tří letních výstav. Odpolední kulturní program se pak plynule přesune na terasu galerie, kde se uskuteční party s hudebním doprovodem českého hudebního producenta Voodoo808. 

  • Křest knihy „Pokus o znovunalezení skutečnosti“ Aleny Kotzmannové

  • Dernisáž letních výstav: Strom uprostřed krajiny, Pozdní intimita, FRUGO

KNIHA SESTAVENÁ Z DESETI CYKLŮ FOTOGRAFIÍ

Program sobotního odpoledne začne v 17 hodin, kdy Alena Kotzmannová slavnostně pokřtí svou novou publikaci „Pokus o znovunalezení skutečnosti“. Kniha čtenářům představuje deset Pokusů – jednotlivých cyklů fotografií, tisků a objektů. Každý pokus má své vlastní téma. Témata navazují na autorčinu předchozí praxi. Každá série vychází z jednoho nalezeného záběru, který se autorka snaží znovunalézt či znovupojmenovat pomocí dalších fotografií. „Nesnažím se znovunalézt skutečnost, kterou původní motiv reprezentuje. Pokouším se vizuálně analyzovat základní prvky motivu jako důkazy toho, že skutečnost je obrazy reprezentována vždy nově v závislosti na proměně kontextu. Nechávám na divákovi, jakým způsobem propojí vnitřní vazby mezi jednotlivými předloženými „důkazy“,“ říká umělkyně. 

Na knize Aleny Kotzmannové se podílí devět renomovaných autorů. Patří mezi ně například Tomáš Pospiszyl, Martina Pachmanová, Radek Wohlmuth nebo Edith Jeřábková. Také každý autor přistupuje k vybrané kapitole zcela odlišně. Svébytným způsobem nabízí rozšířené možnosti čtení dané vizuální zprávy. V knize se tak prolínají teoretické texty s beletristickou prózou a poezií. Publikace vychází v rámci Edice autorských knih a monografií GMU a je podpořena ze Státního fondu kultury České republiky. K dostání bude na pultu Galerie moderního umění, ve vybraných galeriích a knihkupectvích. Publikace vychází také v anglické verzi, a to v nakladatelství Eastern Front v Londýně.

<> „Myslím, že tu autorka objevila další způsob, jak navazováním jednoho na druhé překonat nesdělitelnost tušení a současně překročit limity přítomného času. To je jejím tématem dlouhodobě: způsobit, aby tady a teď fotografie bylo co nejvíce relativizováno. I tak se domnívám, že Pokusy Aleny Kotzmannové jsou více než čímkoli jiným průzkumem její vlastní mysli, zastaveným a zveřejněným snem. Ostatně kde jinde se obraz budoucnosti vytváří?“ (Tomáš Pospiszyl, úryvek z úvodního textu publikace)

DERNISÁŽ LETNÍCH VÝSTAV

S koncem dvouměsíčních školních prázdnin končí také tři letní výstavy Pozdní intimita, Strom uprostřed krajiny a FRUGO. Všechny výstavy poutavou formou poukazovaly na aktuální témata, která rezonují současnou společností. Intimita, peníze, společenské hodnoty. Výstavy umístěné v budově Galerie moderního umění v Hradci Králové se pro veřejnost uzavřou 29. srpna 2021. V rámci sobotní dernisáže proběhnou od 18:30 hodin také komentované prohlídky tří zmíněných výstav. Strom uprostřed krajiny s kurátorkou Ninou Moravcovou, Pozdní intimita s kurátorem Jiřím Ptáčkem a FRUGO s autorkou Marií Lukáčovou.

Všichni dobří rodáci

GEORGE CHALOUPKA

GEORGE CHALOUPKA

Nikdo není doma prorokem. Přes 90 % internetových odkazů na George Chaloupku, v Čechách trestuhodně opomíjeného vědce, je anglicky nebo v jiném světovém jazyku. Zvláštní příběh tehdy ještě Jiřího Chaloupky začal 6. září 1932 v Týništi nad Orlicí.

FRANTIŠEK HOVORKA

FRANTIŠEK HOVORKA

Informace o datu narození našich rodáků se občas liší.

JIŘÍ ČERYCH

JIŘÍ ČERYCH

Jiří Čerych, který se narodil 31. ledna 1928 v Trutnově, měl osud úzce svázaný se svým starším bratrem Ladislavem

Hradecko

Strukáž

23.října - sobota


Termín: 23. 10. 2021 Čas: 9 – 13 hodin Cena: 600,- Kč V ceně je zahrnut přístup do fotokomory, veškerý materiál, který budete potřebovat (filmy, papíry, chemikálie). Odbornou pomoc lektora a výuka v kurzu. Lektor: MgA. Vítězslav Krejčí Popis: Oživení jednoduché fotografické techniky tzv. strukáže. Jedná se o výtvarnou činnost v podobě kresby, malování, obtiskovaní apod. pomocí fotochemických roztoků na ploše černobílého fotografického papíru.

Bez obalu

25.října - pondělí


Přijďte si poslechnout besedu na téma bezobalové domácnosti s Evou Sajdlovou z Bezobalu HK.

Beseda se spisovatelkou - Jana Poncarová

27.října - středa


Zveme vás na setkání se známou spisovatelkou a novinářkou Janou Poncarovou. Předprodej vstupenek zahájen 1. 10. 2021.

Tiskové zprávy

FESTIVAL JAZZ GOES TO TOWN PŘEDSTAVIL VÍCE NEŽ PADESÁT INTERPRETŮ NA DEVÍTI MÍSTECH V HRADCI KRÁLOVÉ

FESTIVAL JAZZ GOES TO TOWN PŘEDSTAVIL VÍCE NEŽ PADESÁT INTERPRETŮ NA DEVÍTI MÍSTECH V HRADCI KRÁLOVÉ

V termínu 12. – 16. 10. 2021 proběhl v Hradci Králové 27. ročník mezinárodního hudebního festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town.

ZUŠ Střezina zve na Průvod pro radost

ZUŠ Střezina zve na Průvod pro radost

20. října v 15 hodin
oficiálně zahájení oslav kulatého výročí ZUŠ Střezina a ZUŠ Habrmanova

V Hradci Králové začíná 27. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town

V Hradci Králové začíná 27. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town

Dnes, v úterý 12. října, začíná mezinárodní hudební festival Jazz Goes to Town / Jazz jde městem. Proběhne na devíti různých místech v Hradci Králové a potrvá do soboty 16. října. Tradičně posluchačům nabídne české i světové hudební premiéry, ale také interprety, kteří v loňském roce na festivalu kvůli pandemii nemohli vystoupit. Hlavním lákadlem letošního ročníku je koncert tří světoznámých improvizátorů ve spojení s orchestrem Filharmonie Hradec Králové.

Kalendárium akcí

 <  ŘÍJEN 2021  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 26 27 28 29 30 31
             

Připravované akce

Kulturní akce - Pravidlené kurzy Bubnování
Kulturní akce - Hudební fórum
Kulturní akce - DVOŘÁKOVO KLAVÍRNÍ KVARTETO
Kulturní akce - PAVEL SUKDOLÁK
Kulturní akce - MILAN  CHABERA TY, CO POTKÁVÁM

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist