Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
Pořadatelé Rock for People ubytovali první ukrajinské rodiny v hradeckém Parku 360
01.04.2022

Ubytovací prostory jsou vybaveny společným sociálním a hygienickým zařízením (sprcha, toaleta, umyvadlo) a každá buňka má vlastní elektrické topení. Kapacita každé buňky je 3 osoby. Pořadatelé pro začátek počítají zhruba s tříměsíčním provozem městečka, které vychází přibližně na 565 000 Kč. Společnými silami pořadatelé zatím vybrali téměř 430 tisíc Kč. Významnou částkou na vybudování a provoz vesničky přispěla hradecká firma PPS advokáti, všem dosavadním dárcům pořadatelé moc děkují. Veškeré případné finance vybrané nad potřebný rozpočet budou použity na rozšíření ubytovacích kapacit a další provoz ubytovacího městečka.
Zázemí kromě jednotlivých ubytovacích buněk zahrnuje společenskou místnost, kde je počítač pro spojení s domovem, televize pro aktuální informace, nebo kávovar. Společná kuchyňka s pitnou vodou je vybavena sporákem a lednicí, aby si mohli obyvatelé sami vařit a fungovat přirozeně. K dispozici je i pračka se sušičkou a všude funguje wi-fi připojení. Cílem útočiště je co nejvíce se přiblížit běžnému ubytování a normálnímu způsobu života. Ukrajinští obyvatelé mají k dispozici i jízdní kola pro lepší spojení s městem.
Ubytovací vesnička vznikala ve spolupráci s městem Hradec Králové a místní Diecézní charitou. Informace o přípravách projektu a jeho následných fázích pořadatelé sdílejí na sociálních sítích. Tým Rock for People uvítá jakoukoliv další pomoc, ať už v podobě regionálních dodavatelů, dobrovolníků či materiální pomoci.
odkazy:
www.rockforpeople.cz
www.park360.cz
Všichni dobří rodáci

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK
Profesor psychiatrie a neurolog MUDr. Jaroslav Stuchlík, jeden z otců československé psychoanalýzy, pocházel z malé obce Uhlíře na okrese Jičín.
Tiskové zprávy

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque
Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN
JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.