Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

Probíhající soutěže

MICHAL PROKOP + FRAMUS 55

MICHAL PROKOP + FRAMUS 55

Koncert české rockové legendy
16. LISTOPADU 2022 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

DVOJKONCERT

DVOJKONCERT

VLASTA REDL S KAPELOU
TRIO VLADIMÍR MERTA - JAN HRUBÝ - ONDŘEJ FENCL
25. ŘÍJNA 2022 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Kalendárium akcí

 <  ZÁŘÍ 2022  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Doporučujeme kulturní akce

PŘEDSTAVUJEME PROGRAM 28. ROČNÍKU FESTIVALU JAZZ GOES TO TOWN
11.08.2022

zpět


PŘEDSTAVUJEME PROGRAM 28. ROČNÍKU FESTIVALU JAZZ GOES TO TOWN Do Hradce Králové opět zavítají prvotřídní čeští i světoví improvizátoři. Program 28. ročníku festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem slibuje široké spektrum současného jazzového žánru. Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu SONGS legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera, kterou napsal přímo pro hradecký festival. Letošní ročník Jazz Goes to Town / Jazz jde městem proběhne 11. – 15. 10. 2022 na pěti různých místech v Hradci Králové. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na portále GoOut: goout.net/cs/jazz-goes-to-town-2022/szcjbvt.
 
 
Hlasy budoucnosti
Letošní ročník festivalu nese podtitul Hlasy budoucnosti. „Rozhodli jsme se dát hlasu jako nejpřirozenějšímu nástroji více prostoru než v uplynulých letech. Hudebníci, kteří letos na festival přijedou, reprezentují různá pojetí jazzu. Některé soubory jsou experimentálnější, některé více čerpají z již zavedených tradic, všechny jsou ale jedinečné a nezaměnitelné,“ přibližuje téma dramaturg Michal Wróblewski.
 
Stejné motto má také hlavní koncert festivalu, který se uskuteční v sobotu 15. 10. v kině Bio Central. Michael Mantler, legenda světového avantgardního jazzu (úzce spolupracoval s lidmi jako Carla Bley, Cecil Taylor, Roswell Rudd, Robert Wyatt, Jack Bruce a mnoho dalších), představí svou kompozici SONGS na texty Samuela Becketta, Ernsta Meistera, Giuseppe Ungarettiho a Michaela Mantlera. Vedle autora vystoupí na koncertě jako sólista také přední interpret soudobé hudby Gareth Davis a český 14členný ansámbl sestavený speciálně pro tuto příležitost.
 
Své slovo dostane také mladší generace hudebníků, kteří jsou na špičce evropské scény, avšak jejich projekty u nás zatím představeny nebyly. Představí se vám KUU! – berlínské kvarteto (zpěv, dvě kytary a bicí) pod vedením asi největší postavy současného evropského jazzu – bubeníka Christiana Lillingera. Jejich koncert je svým vlastním divadlem, hektickým moderním noirem. Hudba, kterou jste ještě neslyšeli a slyšet byste měli!
 
Německo-francouzská kapela saxofonistky a skladatelky Luise Volkmann Été Large zase přinese divoký, rozpustilý zvuk velkého tělesa, ve kterém se potkává jazz, rock and roll, hudba spontánní a virtuózní.
 
Čtvrteční večer představí hudbu současné skandinávské scény ve dvou koncertech: provokativní, dechberoucí a emocionálně poutavou kapelu Emmeluth’s Amoeba a projekt velmi vyhledávaného kontrabasisty Ingebrigt Håker Flatena s názvem (Exit) Knarr, od kterého můžete očekávat energickou free-jazzovou smršť.
 
Vedle zahraničních kapel přijedou do Hradce také přední osobnosti české jazzové scény. Špičkový moderní jazz přiveze jeden z nejuznávanějších českých kytaristů David Dorůžka v triu s americkým bubeníkem Jeffem Ballardem (který má za sebou působení v kapelách Brada Mehldaua, Kurta Rosenwinkela, Chicka Corey, Pata Methenyho a dalších) a polským pianistou Piotrem Wyleżołem. Společně propojují staré a nové zvuky a přístupy do jedinečné syntézy, která zní svěže a současně.
 
Na unikátní spojení jazzu a world music se můžete těšit od Andělem oceněného mezinárodního kvartetu Invisible World Tomáše Lišky. Progresivnější jazzové směry bude zastupovat pardubické freejazzcore trio Frisk a svěží vokálně-instrumentální septet Uthando.
 
Stejně jako v předchozích dvou ročnících připravuje festival Jazz Goes to Town také rezidenční projekt mladých talentovaných hudebníků The Shape of Jazz to Come. Vybraná kapela společně vytvoří unikátní dílo přímo pro festival. Letos poprvé bude mít rezidenční projekt zahraničního hosta v podobě renomované německé saxofonistky Luise Volkmann.
 
Součástí festivalu bude také předkoncert českých hostů festivalu v pražském Punktu či koncert legendární swingové kapely Originální pražský synkopický orchestr v rámci vernisáže výstavy Četnické humoresky v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
 
jgtt.cz
facebook.com/JazzGoesToTown
instagram.com/jazzgoestotown
 
VSTUPENKY NA FESTIVAL
Vstupenky v cenové relaci od 100 do 350 Kč jsou v prodeji online na www.goout.cza také na prodejních místech sítě GoOut(Praha, Brno, Ostrava, Plzeň). Vstupenky v předprodeji jsou cenově výhodnější než při koupi na místě, předprodej končí vždy hodinu před začátkem každého koncertu. Součástí programu bude také předkoncert v Praze a afterparty s volným vstupem.
 
Poskytujeme slevy pro studenty a seniory, nabízíme také dva typy permanentek – na celý festival za cenu 1 400 Kč (studenti a senioři 1 000 Kč), na páteční a sobotní program za 700 Kč (studenti a senioři 500 Kč).
 
PARTNEŘI 28. ROČNÍKU FESTIVALU JAZZ JDE MĚSTEM / JAZZ GOES TO TOWN
 
Generální partneři
Statutární město Hradec Králové
Calendarium Regina
 
Partneři
Královéhradecký kraj
Ministerstvo kultury České republiky
Státní fond kultury
Česko-německý fond budoucnosti
Goethe Institut
OSA
Nadace Život umělce
 
Předprodej
GoOut
 
Pořádá
kontrapunkt

Všichni dobří rodáci

FRÁŇA ZEMÍNOVÁ

FRÁŇA ZEMÍNOVÁ

"Ženu statečnou kdo nalezne, neboť daleko nad perly cena její."

RUDOLF ROKL

RUDOLF ROKL

Nenápadný sympatický vousáč, autor a interpret středněproudých melodií, které rychle vlezou do ucha a těžko se z něj dostávají.

VÁCLAV MICHAL PEŠINA, RYTÍŘ Z ČECHORODU

VÁCLAV MICHAL PEŠINA, RYTÍŘ Z ČECHORODU

Farář šlechticem? I taková kariéra byla za C. a K. mocnářství možná. Další z podivuhodných příběhů našich obrozenců započal 13. září 1782.

Tiskové zprávy

Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu

Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu

Koncertem ve čtvrtek 15. září zahajuje královéhradecká Filharmonie svou 45. sezónu. Kromě klasické i soudobé symfonické hudby připravila pro posluchače také muzikálová představení, koncerty pro rodiny s dětmi a hudební projekty spojené se jmény jako Ondřej Brousek, Petr Bende či Janek Ledecký. Filharmoniky čeká také podzimní turné s kapelou Lucie.

HRADECKÝ KOŠTÝŘ 2022

HRADECKÝ KOŠTÝŘ 2022

Na svátek sv. Václava připravujeme již 14. ročník tradičních slavností vína a burčáku – Hradecký koštýř.

NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022 PUTUJE I DO DIVADLA DRAK

NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022 PUTUJE I DO DIVADLA DRAK

Ve čtvrtek 8. září zveřejnila Herecká asociace nominace na divadelní Cenu Thálie 2022.
V rámci 29. ročníku těchto divadelních cen byl odbornou porotou pro obor Loutkového divadla
za mimořádný herecký výkon v inscenaci Šípková Růženka nominován herec Divadla Drak Jan Popela.
V širších nominacích se pak objevil i další z členů uměleckého souboru Draku Dominik Linka, který byl nominován za jevištní ztvárnění Oidipa v inscenaci Antigona.

Kalendárium akcí

 <  ZÁŘÍ 2022  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Připravované akce

Kulturní akce - BEATLES & ABBA klasicky
Kulturní akce - KOLEKCE ČESKÝCH AUTORŮ
Kulturní akce - Adolf Born

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist