Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

Probíhající soutěže

IVO ŠMOLDAS + PETR JABLONSKÝ

IVO ŠMOLDAS + PETR JABLONSKÝ

Talk show Vítka Martince s populárními baviči   
21. ČERVNA 2023 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

HRADY 2023

HRADY 2023

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA LETNÍ KULTURNÍ FESTIVAL
21. - 22. ČERVENCE 2023, KUNĚTICKÁ HORA U PARDUBIC

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2023

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2023

O VSTUPENKY NA LETNÍ KULTURNÍ FESTIVAL
19. - 20. SRPNA 2023, VIZOVICE, AREÁL LIKÉRKY R. JELÍNEK

NEREZ + LUCIA

NEREZ + LUCIA

KONCERT POPULÁRNÍ FOLKOVÉ SKUPINY
7. ČERVNA 2023 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Hradecký letorost

Hradecký letorost

2. ROČNÍK LETNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU
26. SRPNA 2023 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

DVOŘÁKOVO KLAVÍRNÍ KVARTETO

DVOŘÁKOVO KLAVÍRNÍ KVARTETO

Koncert v rámci cyklu Hradecká nokturna
ÚTERÝ 6. ČERVNA 2023 V 19.30 HODIN
Síň Petra Ebena, Regiocentrum - Pivovarské náměstí 1245/2, Hradec Králové

JAPONSKO V HRADCI – HECTOR QUARTET

JAPONSKO V HRADCI – HECTOR QUARTET

V rámci cyklu Hradecká nokturna
PONDĚLÍ 19. ČERVNA 2023 V 19.30 HODIN
Aula Obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova tř. 365, HK

Kalendárium akcí

 <  ČERVEN 2023  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Doporučujeme kulturní akce

Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu
13.09.2022

zpět


Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu Koncertem ve čtvrtek 15. září zahajuje královéhradecká Filharmonie svou 45. sezónu. Kromě klasické i soudobé symfonické hudby připravila pro posluchače také muzikálová představení, koncerty pro rodiny s dětmi a hudební projekty spojené se jmény jako Ondřej Brousek, Petr Bende či Janek Ledecký. Filharmoniky čeká také podzimní turné s kapelou Lucie.
Zahajovací koncert sezóny a také Bílé abonentní řady (Velký symfonický cyklus) se koná v sále FHK ve čtvrtek 15. září. Kromě titulní Ravelovy skladby La Valse zazní Straussův valčík z Růžového kavalíra, Mozartův Klavírní koncert č. 15 a Mahlerovo Adagio ze Symfonie č. 10. Sólistkou večera bude vynikající bulharská klavíristka Victoria Vassilenko a taktovky se ujímá šéfdirigent orchestru Kaspar Zehnder. Hned týden nato, 22. září, zahraje Filharmonie úvodní koncert Žluté abonentní řady (Malý symfonický cyklus), pro který si Kaspar Zehnder pozval jako hosta českého houslistu Romana Patočku. Společně s orchestrem předvedou Houslový koncert D dur brněnského rodáka Ericha Wolfganga Korngolda. Na programu dále zazní Dvořákova Symfonie č. 7 d moll, ale titulní a úvodní skladbou večera bude symfonická báseň Noc a naděje z pera českého skladatele, dramaturga a hudebního režiséra Otmara Máchy.
Příznivcům varhanní hudby a mistrovských varhan v sále FHK s výbornou akustikou je v neděli 25. září určen recitál německého varhaníka a skladatele Thomase J. Franka. Koncert je součástí Orlicko-kladského varhanního festivalu a znalce jistě zaujmou jména autorů jako Buxtehude, Drischner, Ketelbey, Ogden, Mans a další.
Jedním z netradičních hudebních počinů začátku sezóny bude Čapkoncert v pondělí 26. září. Událost proběhne v rámci mezinárodní konference „Hradec Králové Čapkům III“. V autorském podání skladatele, dirigenta a klavíristy Kryštofa Mařatky zazní jeho melodramy na motivy povídek Karla Čapka, hudební meditace nad českými lidovými nástroji a Dvořákova „Novosvětská“ v Mařatkově úpravě pro klavír. Průvodního slova a vyprávění o díle Karla Čapka se ujal známý český astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar.
Na říjen jsou nachystány koncerty a představení ostatních abonentních řad. V sobotu 8. října je to koncert Oranžové řady (koncerty určené rodinám s dětmi) „Klapka – Pohyblivé obrázky poprvé!“ při němž Ondřej Brousek v roli moderátora seznámí velké i malé posluchače s úlohou hudby v televizních pořadech a filmech, například Pyšná princezna, Anděl Páně 2, nebo Harry Potter. Petr Bende zpívá Petra Nováka – to je název a zároveň popis koncertu Modré řady (crossoverové projekty) v úterý 11. října. Představení Zelené řady předplatného s názvem „Elefantazie & Petr Pan a oceán naděje“ je koncertním provedením muzikálů Městských divadel pražských v inscenaci dramatika a režiséra Davida Drábka a hudebního skladatele Darka Krále. Mezi sólisty se nacházejí mimo jiné jména Tomáše Kluse nebo Ondřeje Ládka (Xindl X). Pro posluchače varhanní hudby je hned na říjen připraven další z koncertů věnovaných tomuto královskému nástroji, tentokrát ve spojení s violou, na kterou zahraje Jitka Hosprová. Koncert je proto nazván příznačně „S první dámou violy“, jde o úvodní koncert Stříbrné (varhanní) řady a koná se v neděli 23. října.
Listopad bude ve Filharmonii Hradec Králové patřit každoročnímu festivalu Hudební fórum Hradec Králové, který hradeckému publiku přináší na programu čtyř koncertů oceněná orchestrální díla soudobé světové hudby.
Od září do listopadu čekají orchestr Filharmonie Hradec Králové také vystoupení s kapelou Lucie, a to v rámci turné „Lucie v opeře“.

Všichni dobří rodáci

VÁCLAV VLADIVOJ TOMEK

VÁCLAV VLADIVOJ TOMEK

I v rodině ševce se může narodit intelektuál. U Tomků v Hradci Králové se tak stalo 31. května 1818. Synek strávil na zdejším gymnáziu šest let.

JOSEF VÁGNER

JOSEF VÁGNER

"Nikdy nesplatíme zvířatům to, co jim jsme dlužni."

OTOKAR ŠIMEK

OTOKAR ŠIMEK

Těžko vědět, co hrdinu dnešní vzpomínky přimělo vyměnit rodné Hustopeče za město na soutoku Labe a Orlice

Tiskové zprávy

Klicperovo divadlo chystá one women show Lenky Loubalové

Klicperovo divadlo chystá one women show Lenky Loubalové

Červen v Klicperově divadle bude kromě festivalu Regiony patřit také dvěma premiérám, které vznikly mimo oficiální dramaturgický plán právě končící sezóny. Tou první bude one women show Lenky Loubalové s názvem Nemohu uvěřit. Premiéra se uskuteční v sobotu 10.6. od 19:00 v režii Pavla Kheka v Komorní scéně v Podkroví. Bude se jednat o poctu Lence Loubalové a jejím letům stráveným v Klicperově divadle.

ADALBERTINUM – ČERVEN 2023

ADALBERTINUM – ČERVEN 2023

Uvedené programy jsou realizovány za podpory statutárního města Hradec Králové

Festival Regiony bude v tomto roce ve znamení RITUÁLU

Festival Regiony bude v tomto roce ve znamení RITUÁLU

I v tomto roce se na posledních osm červnových dní město Hradec Králové, jeho divadelní scény, ulice, parky i náměstí stanou opět dějištěm dalšího ročníku mezinárodního divadelního festivalu REGIONY.

Kalendárium akcí

 <  ČERVEN 2023  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Připravované akce

Kulturní akce - Hradecká nokturna – Dvořákovo klavírní kvarteto
Kulturní akce - Japonsko v Hradci
Kulturní akce - Aukce omalovaných kamínků již 22. června
Kulturní akce - BRÁZDA JIŘÍ        obrazy, grafika
Kulturní akce - Hradecký letorost

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist