Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

Probíhající soutěže

MICHAL PROKOP + FRAMUS 55

MICHAL PROKOP + FRAMUS 55

Koncert české rockové legendy
16. LISTOPADU 2022 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

DVOJKONCERT

DVOJKONCERT

VLASTA REDL S KAPELOU
TRIO VLADIMÍR MERTA - JAN HRUBÝ - ONDŘEJ FENCL
25. ŘÍJNA 2022 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Kalendárium akcí

 <  ZÁŘÍ 2022  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Doporučujeme kulturní akce

Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu
13.09.2022

zpět


Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu Koncertem ve čtvrtek 15. září zahajuje královéhradecká Filharmonie svou 45. sezónu. Kromě klasické i soudobé symfonické hudby připravila pro posluchače také muzikálová představení, koncerty pro rodiny s dětmi a hudební projekty spojené se jmény jako Ondřej Brousek, Petr Bende či Janek Ledecký. Filharmoniky čeká také podzimní turné s kapelou Lucie.
Zahajovací koncert sezóny a také Bílé abonentní řady (Velký symfonický cyklus) se koná v sále FHK ve čtvrtek 15. září. Kromě titulní Ravelovy skladby La Valse zazní Straussův valčík z Růžového kavalíra, Mozartův Klavírní koncert č. 15 a Mahlerovo Adagio ze Symfonie č. 10. Sólistkou večera bude vynikající bulharská klavíristka Victoria Vassilenko a taktovky se ujímá šéfdirigent orchestru Kaspar Zehnder. Hned týden nato, 22. září, zahraje Filharmonie úvodní koncert Žluté abonentní řady (Malý symfonický cyklus), pro který si Kaspar Zehnder pozval jako hosta českého houslistu Romana Patočku. Společně s orchestrem předvedou Houslový koncert D dur brněnského rodáka Ericha Wolfganga Korngolda. Na programu dále zazní Dvořákova Symfonie č. 7 d moll, ale titulní a úvodní skladbou večera bude symfonická báseň Noc a naděje z pera českého skladatele, dramaturga a hudebního režiséra Otmara Máchy.
Příznivcům varhanní hudby a mistrovských varhan v sále FHK s výbornou akustikou je v neděli 25. září určen recitál německého varhaníka a skladatele Thomase J. Franka. Koncert je součástí Orlicko-kladského varhanního festivalu a znalce jistě zaujmou jména autorů jako Buxtehude, Drischner, Ketelbey, Ogden, Mans a další.
Jedním z netradičních hudebních počinů začátku sezóny bude Čapkoncert v pondělí 26. září. Událost proběhne v rámci mezinárodní konference „Hradec Králové Čapkům III“. V autorském podání skladatele, dirigenta a klavíristy Kryštofa Mařatky zazní jeho melodramy na motivy povídek Karla Čapka, hudební meditace nad českými lidovými nástroji a Dvořákova „Novosvětská“ v Mařatkově úpravě pro klavír. Průvodního slova a vyprávění o díle Karla Čapka se ujal známý český astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar.
Na říjen jsou nachystány koncerty a představení ostatních abonentních řad. V sobotu 8. října je to koncert Oranžové řady (koncerty určené rodinám s dětmi) „Klapka – Pohyblivé obrázky poprvé!“ při němž Ondřej Brousek v roli moderátora seznámí velké i malé posluchače s úlohou hudby v televizních pořadech a filmech, například Pyšná princezna, Anděl Páně 2, nebo Harry Potter. Petr Bende zpívá Petra Nováka – to je název a zároveň popis koncertu Modré řady (crossoverové projekty) v úterý 11. října. Představení Zelené řady předplatného s názvem „Elefantazie & Petr Pan a oceán naděje“ je koncertním provedením muzikálů Městských divadel pražských v inscenaci dramatika a režiséra Davida Drábka a hudebního skladatele Darka Krále. Mezi sólisty se nacházejí mimo jiné jména Tomáše Kluse nebo Ondřeje Ládka (Xindl X). Pro posluchače varhanní hudby je hned na říjen připraven další z koncertů věnovaných tomuto královskému nástroji, tentokrát ve spojení s violou, na kterou zahraje Jitka Hosprová. Koncert je proto nazván příznačně „S první dámou violy“, jde o úvodní koncert Stříbrné (varhanní) řady a koná se v neděli 23. října.
Listopad bude ve Filharmonii Hradec Králové patřit každoročnímu festivalu Hudební fórum Hradec Králové, který hradeckému publiku přináší na programu čtyř koncertů oceněná orchestrální díla soudobé světové hudby.
Od září do listopadu čekají orchestr Filharmonie Hradec Králové také vystoupení s kapelou Lucie, a to v rámci turné „Lucie v opeře“.

Všichni dobří rodáci

FRÁŇA ZEMÍNOVÁ

FRÁŇA ZEMÍNOVÁ

"Ženu statečnou kdo nalezne, neboť daleko nad perly cena její."

RUDOLF ROKL

RUDOLF ROKL

Nenápadný sympatický vousáč, autor a interpret středněproudých melodií, které rychle vlezou do ucha a těžko se z něj dostávají.

VÁCLAV MICHAL PEŠINA, RYTÍŘ Z ČECHORODU

VÁCLAV MICHAL PEŠINA, RYTÍŘ Z ČECHORODU

Farář šlechticem? I taková kariéra byla za C. a K. mocnářství možná. Další z podivuhodných příběhů našich obrozenců započal 13. září 1782.

Tiskové zprávy

Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu

Filharmonie Hradec Králové otevírá koncertní 45. koncertní sezónu

Koncertem ve čtvrtek 15. září zahajuje královéhradecká Filharmonie svou 45. sezónu. Kromě klasické i soudobé symfonické hudby připravila pro posluchače také muzikálová představení, koncerty pro rodiny s dětmi a hudební projekty spojené se jmény jako Ondřej Brousek, Petr Bende či Janek Ledecký. Filharmoniky čeká také podzimní turné s kapelou Lucie.

HRADECKÝ KOŠTÝŘ 2022

HRADECKÝ KOŠTÝŘ 2022

Na svátek sv. Václava připravujeme již 14. ročník tradičních slavností vína a burčáku – Hradecký koštýř.

NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022 PUTUJE I DO DIVADLA DRAK

NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022 PUTUJE I DO DIVADLA DRAK

Ve čtvrtek 8. září zveřejnila Herecká asociace nominace na divadelní Cenu Thálie 2022.
V rámci 29. ročníku těchto divadelních cen byl odbornou porotou pro obor Loutkového divadla
za mimořádný herecký výkon v inscenaci Šípková Růženka nominován herec Divadla Drak Jan Popela.
V širších nominacích se pak objevil i další z členů uměleckého souboru Draku Dominik Linka, který byl nominován za jevištní ztvárnění Oidipa v inscenaci Antigona.

Kalendárium akcí

 <  ZÁŘÍ 2022  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Připravované akce

Kulturní akce - BEATLES & ABBA klasicky
Kulturní akce - KOLEKCE ČESKÝCH AUTORŮ
Kulturní akce - Adolf Born

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist