Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce - Hrady 2024
Kulturní akce - Trnkobranní

Probíhající soutěže

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2024

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2024

23. - 24. SRPNA 2024, VIZOVICE, AREÁL LIKÉRKY R. JELÍNEK

Hrady 2024

Hrady 2024

19. - 20. ČERVENCE 2024, KUNĚTICKÁ HORA U PARDUBIC

HRADECKÝ LETOROST

HRADECKÝ LETOROST

3. ROČNÍK LETNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU
31. SRPNA 2024 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

ETC… + MALÝ BOBR

ETC… + MALÝ BOBR

„OLIN“ NEJEZCHLEBA SE ČLENY MIŠÍKOVÝCH ETC…
+ POCTA PETRU SKOUMALOVI
10. ŘÍJNA 2024 V 19 HODIN, ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Kalendárium akcí

 <  ČERVEN 2024  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Doporučujeme #kulturní akce

Studenti Univerzity Hradec Králové vystavují ve Filharmonii
20.11.2023

zpět


Studenti Univerzity Hradec Králové vystavují ve Filharmonii

Filharmonie Hradec Králové uspořádala ve spolupráci s Katedrou výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové výstavu prací studentů oboru Grafická tvorba – Intermédia. Vernisáž proběhla ve středu 15. listopadu v nově upraveném prostoru Filharmonie, který má výstavám studentů UHK sloužit i nadále. Pro účastníky vernisáže byly přichystány také čestné vstupenky na večerní koncert.

Uspořádáním výstavy Filharmonie Hradec Králové volně navázala na předchozí spolupráci s Katedrou výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty UHK. Nyní chce ale vedení Filharmonie dopřát spolupráci s Univerzitou Hradec Králové více prostoru, a to mimo jiné také vytvořením nových výstavních ploch.

„Výstavy, jako doplňková umělecká činnost, mají u nás ve Filharmonii dlouholetou tradici. Dosud jsme měli obrazy zavěšené na stěnách podél schodiště vedoucího na balkon a v balkonovém předsálí, ale máme tu také další prostory, které se k podobnému využití přímo nabízejí. Nainstalovali jsme tedy závěsný systém i do jinak nepříliš využitého levého přísálí. Chystáme se zde ještě vylepšit osvětlení, kterého výtvarná díla potřebují opravdu dostatek,“ nastiňuje další kroky Vladimír Šrámek, ředitel Filharmonie a dodává: „tyto nově vytvořené výstavní prostory máme v plánu dlouhodobě věnovat spolupráci s Univerzitou Hradec Králové.“

Vystavovaná díla vzešla ze soutěže, kterou královéhradecká Filharmonie pro studenty oboru Grafická tvorba – Intermédia vyhlásila letos na jaře. Garantkou za Katedru výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové je docentka Jaroslava Severová. Se svými návrhy studenti soutěžili ve třech kategoriích: grafické ztvárnění hudby, návrh plakátu a návrh redesignu loga FHK včetně jeho použití na propagačních předmětech (merchandising). Zástupci vedení Filharmonie společně s docentkou Severovou potom vybrali vítězná díla v každé z kategorií a oceněnými vítězi se stali Vít Ondroušek, Jan Havelka a Veronika Peldová.

Součástí pozvánky pro studenty a zástupce Univerzity Hradec Králové byla nabídka čestných vstupenek na koncert s titulem Vzkříšení podle Mahlerovy Symfonie č. 2 c moll, která byla toho večera na programu. Společně s orchestrem Filharmonie Hradec Králové vystoupil na pódiu Český filharmonický sbor Brno, připravený sbormistrem Petrem Fialou, a sólistky Betsy Horne a Silvia Hauer. Koncert řídil Kaspar Zehnder, šéfdirigent královéhradeckých filharmoniků. „Těší nás, že mnozí studenti a studentky tuto nabídku využili a po vernisáži zůstali na koncert. Podle odezvy, která se k nám dostala, byli mnozí z hudby nadšení. Rád bych také dodal, že studenti u nás mohou hudbu nejen poslouchat, ale také provozovat, protože písničkářům a kapelám nabízíme k uspořádání koncertu klubově upravený prostory kavárny v rámci projektu Nahraní,“ říká ke středečnímu večeru Vladimír Šrámek.

Za připomínku také stojí, že Filharmonie již několik let nabízí zvýhodněné vstupné na své koncerty absolventům, zaměstnancům a pedagogům Univerzity Hradec Králové.

Všichni dobří rodáci

LADISLAV STRAKA

LADISLAV STRAKA

„Za den založení Lokálky lze považovat 15. leden roku 1974, kdy se po předchozí dohodě v královéhradecké restauraci Stoletá na první zkoušce sešlo sedm muzikantů z country skupiny Skomolous a trampské kapely Úplněk. Jednomyslně přijatý název měl svůj původ ve stejnojmenné pražské soutěži, vedoucím se demokraticky ustavil Ladislav Straka,“ sděluje oficiální web populární hradecké kapely.

ADOLF ULRICH

ADOLF ULRICH

Podivuhodný životní příběh Adolfa Ulricha začal 4. června 1909 v Nové Pace. Rodiče nebyli majetní, chlapec od mládí tíhl díky jim k Jednotě bratrské. Absolvoval reálku, ale vysněná služba misionáře mu nebyla dopřána. Během jeho studií ve Švýcarsku vypukla druhá světová válka. To ho dovedlo k překvapivému rozhodnut

IRMA GEISSLOVÁ

IRMA GEISSLOVÁ

Přiznám se hned, že mi jméno dnešní osobnosti nic neříkalo.

Tiskové zprávy

Dnes v Hradci Králové začíná Mezinárodní divadelní festival REGIONY

Dnes v Hradci Králové začíná Mezinárodní divadelní festival REGIONY

Prestižní festival, který potrvá až do 28. června, přináší do Hradce Králové, srdce české divadelní scény, pestrou paletu představení a uměleckých zážitků. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který zahrnuje činohru, alternativní a loutkové divadlo, tanec, performance, autorská představení, divadlo pro děti a mladé, koncerty a diskuse. Festival REGIONY je známý svou jedinečnou atmosférou, která oživuje celé město a přitahuje návštěvníky z České republiky i zahraničí. Je to příležitost vidět to nejlepší z domácí i zahraniční divadelní tvorby a zažít nezapomenutelné kulturní momenty.

Jazz jde městem po třicáté

Jazz jde městem po třicáté

Již třicátým rokem přináší festival Jazz Goes to Town / Jazz jde městem zcela unikátní hudební výběr plný českých i světových premiér, jazzových hvězd i mladých perspektivních kapel. Festival proběhne v Hradci Králové na osmi různých místech v termínu 8.–12. 10. 2024. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na portále GoOut: https://bit.ly/JGTT24

Fantazie královéhradecké Filharmonie pod širým nebem

Fantazie královéhradecké Filharmonie pod širým nebem

K závěru 46. koncertní sezóny připravila Filharmonie Hradec Králové pro své návštěvníky i širokou veřejnost další z oblíbených Open Air koncertů. Hudební událost nazvaná Fantazie pod širým nebem se koná ve čtvrtek 20. června od 20:30 hodin na Malém náměstí v Hradci Králové a společně se symfoniky vystoupí dva výjimeční hosté, jimiž jsou klavírista a skladatel Tomáš Kačo a mladý talentovaný houslista Richard Kollert. Dirigentem večera bude Robert Kružík.

Kalendárium akcí

 <  ČERVEN 2024  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Připravované akce

Kulturní akce - on-line Kamínková aukce omalovaných kamínků
Kulturní akce - Ú S MĚ V Y               obrazy, plastiky

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist