Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce - DALIBOR JANDA - Gala koncert 70

Probíhající soutěže

ADVENTNÍ ZASTAVENÍ

ADVENTNÍ ZASTAVENÍ

Hradecká nokturna - koncert Jiřího, Karla a Lucie Houdkových
16. PROSINCE 2023 V 17.00 HODIN
Městská hudební síň, Zieglerova 91, Hradec Králové

DALIBOR JANDA

DALIBOR JANDA

Gala koncert 70
10. PROSINCE 2023 VE 20.00 HODIN, KC ALDIS, HRADEC KRÁLOVÉ

ADAM PLACHETKA + ONDŘEJ HAVELKA

ADAM PLACHETKA + ONDŘEJ HAVELKA

a jeho Melody Makers v pořadu NEBE NA ZEMI
19. BŘEZNA 2024 V 19 HODIN
KONÁ SE VE VELKÉM SÁLE KONGRESOVÉHO CENTRA ALDIS, HK

Kalendárium akcí

 <  PROSINEC 2023  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Doporučujeme kulturní akce

Studenti Univerzity Hradec Králové vystavují ve Filharmonii
20.11.2023

zpět


Studenti Univerzity Hradec Králové vystavují ve Filharmonii

Filharmonie Hradec Králové uspořádala ve spolupráci s Katedrou výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové výstavu prací studentů oboru Grafická tvorba – Intermédia. Vernisáž proběhla ve středu 15. listopadu v nově upraveném prostoru Filharmonie, který má výstavám studentů UHK sloužit i nadále. Pro účastníky vernisáže byly přichystány také čestné vstupenky na večerní koncert.

Uspořádáním výstavy Filharmonie Hradec Králové volně navázala na předchozí spolupráci s Katedrou výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty UHK. Nyní chce ale vedení Filharmonie dopřát spolupráci s Univerzitou Hradec Králové více prostoru, a to mimo jiné také vytvořením nových výstavních ploch.

„Výstavy, jako doplňková umělecká činnost, mají u nás ve Filharmonii dlouholetou tradici. Dosud jsme měli obrazy zavěšené na stěnách podél schodiště vedoucího na balkon a v balkonovém předsálí, ale máme tu také další prostory, které se k podobnému využití přímo nabízejí. Nainstalovali jsme tedy závěsný systém i do jinak nepříliš využitého levého přísálí. Chystáme se zde ještě vylepšit osvětlení, kterého výtvarná díla potřebují opravdu dostatek,“ nastiňuje další kroky Vladimír Šrámek, ředitel Filharmonie a dodává: „tyto nově vytvořené výstavní prostory máme v plánu dlouhodobě věnovat spolupráci s Univerzitou Hradec Králové.“

Vystavovaná díla vzešla ze soutěže, kterou královéhradecká Filharmonie pro studenty oboru Grafická tvorba – Intermédia vyhlásila letos na jaře. Garantkou za Katedru výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové je docentka Jaroslava Severová. Se svými návrhy studenti soutěžili ve třech kategoriích: grafické ztvárnění hudby, návrh plakátu a návrh redesignu loga FHK včetně jeho použití na propagačních předmětech (merchandising). Zástupci vedení Filharmonie společně s docentkou Severovou potom vybrali vítězná díla v každé z kategorií a oceněnými vítězi se stali Vít Ondroušek, Jan Havelka a Veronika Peldová.

Součástí pozvánky pro studenty a zástupce Univerzity Hradec Králové byla nabídka čestných vstupenek na koncert s titulem Vzkříšení podle Mahlerovy Symfonie č. 2 c moll, která byla toho večera na programu. Společně s orchestrem Filharmonie Hradec Králové vystoupil na pódiu Český filharmonický sbor Brno, připravený sbormistrem Petrem Fialou, a sólistky Betsy Horne a Silvia Hauer. Koncert řídil Kaspar Zehnder, šéfdirigent královéhradeckých filharmoniků. „Těší nás, že mnozí studenti a studentky tuto nabídku využili a po vernisáži zůstali na koncert. Podle odezvy, která se k nám dostala, byli mnozí z hudby nadšení. Rád bych také dodal, že studenti u nás mohou hudbu nejen poslouchat, ale také provozovat, protože písničkářům a kapelám nabízíme k uspořádání koncertu klubově upravený prostory kavárny v rámci projektu Nahraní,“ říká ke středečnímu večeru Vladimír Šrámek.

Za připomínku také stojí, že Filharmonie již několik let nabízí zvýhodněné vstupné na své koncerty absolventům, zaměstnancům a pedagogům Univerzity Hradec Králové.

Všichni dobří rodáci

PAVEL GLOS

PAVEL GLOS

Dovedete si představit, že za promítání filmu o československém prezidentovi (!) přijdete o zaměstnání?

BOHUMIL KUBIŠTA

BOHUMIL KUBIŠTA

V málokterém umělci dříme srdce vojáka.

KAREL MARYSKO

KAREL MARYSKO

Století uplyne devětadvacátého března od narození básníka, prozaika, violoncellisty, skladatele a pábitele Karla Maryska.

Tiskové zprávy

ADALBERTINUM –  prosinec 2023

ADALBERTINUM – prosinec 2023

8. – 22. prosince, Velké náměstí
VÁNOČNÍ TRHY NA VELKÉM NÁMĚSTÍ
Již podruhé v novodobé historii Hradce Králové se Velké náměstí promění ve vánoční tržiště. Součástí vánočních trhů bude bohatý doprovodný program spolu s atrakcemi pro děti.

200. repríza Koule

200. repríza Koule

V pondělí 11. prosince 2023 se bude v Klicperově divadle konat významný milník – odehraje se 200. repríza představení "Koule".

Klicperovo divadlo uvede původní českou hru Tomáše Ráliše Vyhubyt

Klicperovo divadlo uvede původní českou hru Tomáše Ráliše Vyhubyt


Třetí premiérou Klicperova divadla v sezóně 2023/2024 bude původní česká hra Tomáše Ráliše Vyhubyt. Režie inscenace se ujal sám autor, který v současné době dokončuje studium režie na pražské DAMU a podle redaktorky České televize Adély Kalousové je tvůrcem, kterého se vyplatí sledovat.

Kalendárium akcí

 <  PROSINEC 2023  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Připravované akce

Kulturni akce - Adventni zpivani
Kulturní akce - Česká mše vánoční
Kulturní akce - V Á N O C E  obrazy, grafika, plastiky

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist