Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
Sváteční čas ve Studiu Beseda rozezní Gramofon Petra Soviče
14.12.2023

„Vánoce jsou mým nejoblíbenějším obdobím v roce. Každý rok se těším na setkání širší rodiny a od té doby, co jsem se stal otcem i na to, že budu svátky prožívat se svým synem. Před Vánoci se také snažím o to, abych pamatoval na naše fanoušky. Jsem moc rád, že jim mohu každoročně věnovat několik vánočních koncertů. S Gramofonem poslední roky zakončujeme koncertní sezónu spoluprací s Klicperovým divadlem – v komorním prostředí Studia Beseda. Přijďte si vydechnout v předvánočním čase a nechte se unášet melodiemi, které kdysi psaly historii naší domácí populární hudby,“ zve na koncert frontman kapely Petr Sovič a dodává, že v letošním roce nabídne Gramofon i nový playlist, který si hráči spolu s návštěvníky v Besedě vychutnají.
Během koncertu, který nese příhodný název Sváteční čas, se posluchači dočkají skladeb Karla Hály, Milana Chladila, Waldemara Matušky, Rudolfa Cortése, Karla Gotta, Karla Štědrého, Karla Černocha a dalších oblíbených interpretů domácí populární hudby. Program bude moderovat sám Petr Sovič, který provází diváky a posluchače hudební historií i na rozhlasových a televizních vlnách. Naživo ale slibuje i prostor k tanci. Není totiž výjimkou, že se návštěvníci koncertů PSG spontánně roztančí.
Zpěváka Petra Soviče doprovodí na klavír Jiří Pavlík, kontrabas rozehraje Petr Dlabola, do strun kytary hrábne Vladimír Šrámek a bicí soupravu ovládne Tomáš Votava. Pětice hudebníků se na koncertních pódiích setkává už téměř 10 let. Spojuje je totiž láska k československé hudbě 50.-80. let a často i společné pracovní zkušenosti. Většina členů totiž nejen sama aktivně koncertuje, ale také vyučuje hru na nástroj na některé ze základních uměleckých škol. Největší devizou je ale jejich smysl pro humor, který drží kapelu pohromadě. Dobrou náladu i kvalitní hudební zážitek pak „Gramofoni“ předávají i svým posluchačům.
Koncert na komorní scéně Klicperova divadla – ve Studiu Beseda se uskuteční 17. prosince od 19 hodin. Vstupenky jsou už nyní v prodeji na stránkách hkpoint.cz.
Kontakt pro média:
Petr Sovič – info@petrsovic.cz, tel.: 723 517 095
Stránky kapely: https://www.psgramofon.cz/
Stránky akce a odkaz na vstupenky: https://www.klicperovodivadlo.cz/inscenace/petr-sovic-gramofon-koncert-2314/
Všichni dobří rodáci

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK
Profesor psychiatrie a neurolog MUDr. Jaroslav Stuchlík, jeden z otců československé psychoanalýzy, pocházel z malé obce Uhlíře na okrese Jičín.
Tiskové zprávy

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque
Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN
JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.