Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2024

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2024

23. - 24. SRPNA 2024, VIZOVICE, AREÁL LIKÉRKY R. JELÍNEK

Hrady 2024

Hrady 2024

19. - 20. ČERVENCE 2024, KUNĚTICKÁ HORA U PARDUBIC

HRADECKÝ LETOROST

HRADECKÝ LETOROST

3. ROČNÍK LETNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU
31. SRPNA 2024 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

TRIO GRATIA

TRIO GRATIA

Koncert v rámci cyklu Hradecká nokturna
PONDĚLÍ 17. ČERVNA 2024 V 19.30 HODIN
Aula Obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova tř. 365, HK

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2024  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Doporučujeme #kulturní akce

APA se rozrůstá na téměř 150 členů, pozici předsedy obhájil producent Vratislav Šlajer
23.04.2024

zpět


APA se rozrůstá na téměř 150 členů, pozici předsedy obhájil producent Vratislav Šlajer

Lídři tuzemské audiovize přijali mezi sebe kromě začínajících producentů
i renomovaná postprodukční studia

Zástupci Asociace producentů v audiovizi (APA) posílili o dalších deset členů z řad producentů, ale i renomovaných postprodukčních studií, která stále častěji vstupují do procesu výroby v rolích koproducentů. APA povede další dva roky producent Vratislav Šlajer, sekci reklamy a filmových zakázek bude zastupovat vedle Radomíra Dočekala z Milk and Honey Flims a Petry Ondřejkové (Amazing Production) nově producent Pavel Picek z Armada Films. Dokumentární film pak bude reprezentovat režisér a producent Radovan Síbrt ze společnosti Pink. 

Vratislav Šlajer (Bionaut) stojí ve vedení APA od roku 2017, zastupuje zde také vedle Filipa Bobiňskeho (Dramedy Productions) oblast televizní tvorby. Filmovou sekci APA budou v následujícím období znovu zastřešovat producenti Jiří Konečný (endorfilm), Pavel Strnad (Negativ) a Ondřej Zima (Evolution Films), sekci animovaného filmu Michal Podhradský (animation people). Všichni jmenovaní jsou zároveň členy představenstva APA.

Z předchozích 138 členů evidovaných v roce 2022 se APA rozrostla na současných 148, což je významný nárůst, když například v roce 2018 bylo v asociaci 99 společností. Mezi novými členy jsou následující filmové produkce: Beginner‘s Mind, jejíž zakladatel Ondřej Lukeš stojí za snímkem Brutální vedro oceněným zvláštním uznáním poroty soutěže Proxima na posledním MFF Karlovy Vary, dále pak Films & Chips, Other Stories či UNOproduction, společnost Mini Max Films v poslední době zaměřená na hranou a televizní tvorbu, No Stress Production, která má na kontě psychologické drama Spolu o autistickém chlapci, Nochi Film, jejíž producentka Julie Žáčková získala zkušenost i na výrazném debutu Okupace, česká pobočka stejnojmenné produkční společnosti Paprika Studios působící ve střední a východní Evropě a Pobaltí. Přibyly také dva členové z oboru postprodukce stále častěji figurující v rolích producentů. Jde o zvukové studio KlenkaSound, jehož zakladatel Jiří Klenka je držitelem dvou Českých lvů za zvuk za filmy Kytice a Želary a společnost Sleepwalker, která se zabývá kompletní zvukovou výrobou audiovizuálních děl, jako například u filmu Bod obnovy oceněného za zvuk Českým lvem.

Aktuálnost tohoto tématu v celé Evropě potvrzuje fakt, kdy evropská asociace reklamních producentů CFPE (Commercial Film Producers of Europe) odsouhlasila v roce 2023 obdobná pravidla, pro která byl právě Férový tendr inspirací. Přijetím nových členů z řad začínajících producentů se APA zároveň otevírá možnosti sdílení zkušeností napříč generacemi.

„V roce 2023 se dala do pohybu řada změn, především pak novela zákona o audiovizi a novela veřejnoprávních médií. Vláda spustila poměrně zásadní reformy, které mohou do budoucna českou audiovizi posílit. Asociace producentů v audiovizi má díky své široké členské základně silný hlas, nadále chce být spolu s dalšími asociacemi zásadním partnerem státu a přispět ke kultivaci celého audiovizuálního prostředí. Klíčové je také posilování pozice producentů nejen v Česku, ale i v mezinárodním měřítku. Aktivity započaté v roce 2023 je potřeba v roce 2024 dokončit. Nebude to určitě jednoduché, ale stále věřím v dobrý konec. Držme si palce,“ říká znovuzvolený předseda APA Vratislav Šlajer.

APA zastupuje v České republice filmaře z oblasti hraného, dokumentárního i animovaného filmu, zároveň i tvůrce z oblasti filmového servisu, reklamy a televizní tvorby. APA má svou etickou komisi a z její iniciativy či ve spolupráci vzniklo také České filmové centrum, Ceny české filmové kritiky, kancelář Czech Film Commission a Česká filmová komora. APA je členem Mezinárodní federace asociací filmových producentů (FIAPF) a dalších mezinárodních organizací sdružující filmaře v oblasti reklamy či dokumentu. Je také členem Green the Bid nebo Hospodářské komory České republiky.

APA – Asociace producentů v audiovizi

Všichni dobří rodáci

VÁCLAV PROKŮPEK

VÁCLAV PROKŮPEK

Kůň - přítel člověka. Tato nádherná zvířata učarovala Václavu Prokůpkovi od dětství.

MIRKO ELIÁŠ

MIRKO ELIÁŠ

Nebudu předstírat neznalost. Choceň ani Chvojenec v Královéhradeckém kraji samozřejmě neleží.

JOSEF VÁCHAL

JOSEF VÁCHAL

Někdy je těžké vybrat z krajanů někoho obecně známějšího, tentokrát však nastal opačný extrém. Od 5. do 11. května jako by se s výročími slavných roztrhl pytel. Vítěz Závodu míru cyklista Jan Moravec, spisovatel a dramatik Jiří Šotola, významný hradecký starosta Josef Václav Bohuslav Pilnáček…

Tiskové zprávy

Rock for People představuje téměř finální hudební lineup, přidává Brutalismus 3000, Kerryho Kinga z legendárních Slayer nebo The Darkness

Rock for People představuje téměř finální hudební lineup, přidává Brutalismus 3000, Kerryho Kinga z legendárních Slayer nebo The Darkness

Hudební program festivalu Rock for People míří do finále. Pořadatelé oznámili přes dvacet dalších zahraničních hvězd, které vystoupí od 12. do 15. června v hradeckém Parku 360 na 29. ročníku festivalu.

Červencové koncerty Eda Sheerana slibují pestrý doprovodný program s Benem Cristovao, Pokáčem nebo Thomem Artwayem, zbývají poslední vstupenky

Červencové koncerty Eda Sheerana slibují pestrý doprovodný program s Benem Cristovao, Pokáčem nebo Thomem Artwayem, zbývají poslední vstupenky

unikátní zážitek slibují dvě letošní shows britské mega hvězdy Eda Sheerana 27. a 28. července v hradeckém multifunkčním Parku 360. První ze dvou koncertů je již zcela vyprodaný, na druhý přidaný termín zbývají poslední vstupenky.

HROM do Police blíží. Zve na pořádnou divadelní bouři

HROM do Police blíží. Zve na pořádnou divadelní bouři

Police nad Metují bude mít svůj divadelní festival HROM do Police. Ten se bude letos konat vůbec poprvé od pátku 7. do neděle 9. června v Kolárově divadle. Divákům nabídne sedm inscenací v podání tzv. venkovských divadelních souborů převážně komediálního charakteru. Přehlídka se do Police přesouvá po více než dvaceti letech z Miletína.

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2024  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Připravované akce

Kulturní akce - Hradecká nokturna -Trio Gratia
Kulturní akce - J A R O M Í R   G A R G U L Á K               obrazy, plastiky

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist