Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2024

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2024

23. - 24. SRPNA 2024, VIZOVICE, AREÁL LIKÉRKY R. JELÍNEK

Hrady 2024

Hrady 2024

19. - 20. ČERVENCE 2024, KUNĚTICKÁ HORA U PARDUBIC

HRADECKÝ LETOROST

HRADECKÝ LETOROST

3. ROČNÍK LETNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU
31. SRPNA 2024 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

TRIO GRATIA

TRIO GRATIA

Koncert v rámci cyklu Hradecká nokturna
PONDĚLÍ 17. ČERVNA 2024 V 19.30 HODIN
Aula Obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova tř. 365, HK

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2024  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Doporučujeme #kulturní akce

Tuto neděli obsadí Malé náměstí SOUSEDÁNÍ
15.05.2024

zpět


Tuto neděli obsadí Malé náměstí SOUSEDÁNÍ Letošní druhé sousedské setkání vychází na tuto neděli 19. května. Od 14 do 18 hodin tu bude probíhat akce zvaná SOUSEDÁNÍ. Jejím cílem je oživit Malé náměstí hudebním programem, výtvarnou dílnou, během historickým centrem i stánky lokálních značek. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit i na stánek s filmovou technikou. O dobré naladění se postará kapela The Brownies z Prahy.
„Květnové SOUSEDÁNÍ má prozatím asi nejpestřejší program. Do akce se totiž postupně zapojuje čím dál více jednotlivců i spolků a různých neformálních skupin z Hradce Králové. Jsme moc rádi, že se nám daří dlouhodobě spolupracovat třeba s klubem a cyklopointem Bajkazyl, Komunitní zahradou Střelák nebo s několika sociálními podniky. Naprostým nováčkem na nedělní akci bude 11:11 production s filmovým koutkem. Ti během SOUSEDÁNÍ budou celou akci snímat a poté ze záznamu vytvoří spot,“ zve na nedělní odpoledne Ilona Mach z neformální skupiny Divá bába, která za organizací sousedských setkání stojí.
I tentokrát připravují organizátoři kreativní dílnu na téma pohlednice. Tu si připravila výtvarnice Dominika Cyprová. Jednoduché motivy sprejované na papír si mohou vytvořit i ty nejmenší děti. Dospělí se pustí třeba i do složitějších šablon. K zapůjčení také budou na místě knížky na čtení nebo člověče, nezlob se.
Hudební produkci zajistí kapela The Brownies – manželská dvojice z Prahy, která hraje soul, reggae, jazz, latinsko-americke rytmy, rock n' roll i swing. Pavel Rohlena se přitom postará o zpěv, scat a rozehraje i osmistrunnou kytaru. Hana Rohlenová bude udávat rytmus na perkusně-bicí soupravu.
Už podruhé dá SOUSEDÁNÍ prostor také pro autorské čtení. Projekt ZRCADLA představí Báseň O Tobě a čtení z knihy Historky Mořských Vlků. Místní umělec známý pod pseudonymem Tygr Liška zase slibuje žertovné portréty, které bude vytvářet přímo na místě.
„Naším záměrem je přinést na SOUSEDÁNÍ také sportovní aktivity. Už potřetí zveme začínající i pokročilé běžce na tzv. SOUBĚH. Běh kolem historického centra a podél Orlice povede zkušený běžec Petr Martinovský, který se postará o to, aby všichni, kteří na trasu vyběhnou, doběhli až zpět na Malé náměstí,“ vyzývají organizátoři zájemce o běhání a dodávají, že se startuje společně ve 14:30. Trasa je okružní, takže po návratu se běžci mohou zapojit do kulturního a tvůrčího programu.
Zajímavostí květnového SOUSEDÁNÍ a velkým lákadlem bude jistě filmový stánek 11:11 production. Filmoví nadšenci, kteří stojí např. za filmem Díky, chlapi, který měl tento týden premiéru v Bio Central, připraví přímo na náměstí filmové zákoutí s profesionální technikou. Tu navíc budou napájet solární panely. Během akce vznikne časosběrný záznam, ze kterého poté 11:11 připraví krátký spot SOUSEDÁNÍ.
Návštěvníci akce mohou ale také přijít s vlastním programem. Organizátoři proto vyzývají všechny, kdo mají nějaký nápad na to, jak na Malé náměstí přivést život, aby se ozvali na FB nebo Instagram Divé báby nebo prostě přišli. Vítáni jsou všichni, kteří přispějí další aktivitou a připraví ostatním příležitost k zapojení i seznámení.
SOUSEDÁNÍ – 19/5 OD 14 DO 18 HODIN
kontakt pro stánkaře piste@ilonamach.cz
FB/IG: @divaabaaba
Akce probíhá pod záštitou a s finančním přispěním Statutárního města Hradec Králové.

Všichni dobří rodáci

VÁCLAV PROKŮPEK

VÁCLAV PROKŮPEK

Kůň - přítel člověka. Tato nádherná zvířata učarovala Václavu Prokůpkovi od dětství.

MIRKO ELIÁŠ

MIRKO ELIÁŠ

Nebudu předstírat neznalost. Choceň ani Chvojenec v Královéhradeckém kraji samozřejmě neleží.

JOSEF VÁCHAL

JOSEF VÁCHAL

Někdy je těžké vybrat z krajanů někoho obecně známějšího, tentokrát však nastal opačný extrém. Od 5. do 11. května jako by se s výročími slavných roztrhl pytel. Vítěz Závodu míru cyklista Jan Moravec, spisovatel a dramatik Jiří Šotola, významný hradecký starosta Josef Václav Bohuslav Pilnáček…

Tiskové zprávy

Rock for People představuje téměř finální hudební lineup, přidává Brutalismus 3000, Kerryho Kinga z legendárních Slayer nebo The Darkness

Rock for People představuje téměř finální hudební lineup, přidává Brutalismus 3000, Kerryho Kinga z legendárních Slayer nebo The Darkness

Hudební program festivalu Rock for People míří do finále. Pořadatelé oznámili přes dvacet dalších zahraničních hvězd, které vystoupí od 12. do 15. června v hradeckém Parku 360 na 29. ročníku festivalu.

Červencové koncerty Eda Sheerana slibují pestrý doprovodný program s Benem Cristovao, Pokáčem nebo Thomem Artwayem, zbývají poslední vstupenky

Červencové koncerty Eda Sheerana slibují pestrý doprovodný program s Benem Cristovao, Pokáčem nebo Thomem Artwayem, zbývají poslední vstupenky

unikátní zážitek slibují dvě letošní shows britské mega hvězdy Eda Sheerana 27. a 28. července v hradeckém multifunkčním Parku 360. První ze dvou koncertů je již zcela vyprodaný, na druhý přidaný termín zbývají poslední vstupenky.

HROM do Police blíží. Zve na pořádnou divadelní bouři

HROM do Police blíží. Zve na pořádnou divadelní bouři

Police nad Metují bude mít svůj divadelní festival HROM do Police. Ten se bude letos konat vůbec poprvé od pátku 7. do neděle 9. června v Kolárově divadle. Divákům nabídne sedm inscenací v podání tzv. venkovských divadelních souborů převážně komediálního charakteru. Přehlídka se do Police přesouvá po více než dvaceti letech z Miletína.

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2024  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Připravované akce

Kulturní akce - Hradecká nokturna -Trio Gratia
Kulturní akce - J A R O M Í R   G A R G U L Á K               obrazy, plastiky

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist