Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
Vážení diváci, přátelé a příznivci Divadla Drak
12.09.2025
Americká jízda v Divadle Drak20. září 2025 | 14.00–22.00 | Divadlo Drak, Hradec Králové
Zažijte všechny tři díly americké trilogie o svobodě a odvaze jít vlastní cestou během jediného odpoledne! Čeká vás osmihodinová divadelní jízda napříč Amerikou – od Aljašky po Mississippi, od New Yorku po San Francisco.
Divadlo, hudba, poezie, jídlo, pití a svoboda.
PROGRAM
14.00 – Huckleberry Finn (Studio)
Dobrodružná plavba na vlnách blues a punku.
Příběh o přátelství, svobodě a překonávání předsudků.
Na motivy románu Marka Twaina.
15.15 – Rest stop I
Hudba, poezie, občerstvení.
17.00 – Bílý tesák (Hlavní scéna)
Pohled na svobodu vlčíma očima.
Live cinema inscenace podle Jacka Londona.
18.00 – Rest stop II
Hudba, poezie, občerstvení.
20.00 – Cesta (Plenér před Drakem)
Divadelní road movie.
Hudebně-divadelní jam session inspirovaná Twainem, Londonem, Kerouacem a McCarthym.
Speciální uvedení pod širým nebem!
Bližší informace najdete zde.
VSTUPENKY
Všichni dobří rodáci
OLDŘICH LISKA
Vesnice s poetickým názvem Kamhajek leží u Křečhoře v kolínském okrese. Necelé dva roky po slavném silákovi Gustavu Frištenském, 17. dubna 1871, se tam narodil Oldřich Liska.
VÁCLAV ČTVRTEK
Dnes zase představíme člověka, který tak úplně naším rodákem není. Ovšem Rumcajs, Manka, Cipísek, Křemílek, Vochomůrka by bez inspirace Jičínem nevznikli.
Tiskové zprávy
Dny otevřených ateliérů letos v našem kraji a rekordně i v Polsku
Letošní Dny otevřených ateliérů, jejichž pořadateli jsou Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové (CUA) a na polské straně MGKOK v Lubawce, uzavřely přihlášky. Festival umělců, řemeslníků, galerií a muzeí, který se bude konat 13.–14. června 2026, má letos už přes třicet přihlášených na české straně. Rekordní zájem potvrdili polští kolegové – těch se sešlo celkem 21. Dny otevřených ateliérů (DOA) tak nabídnou návštěvníkům možnost nahlédnout do zázemí tvůrců, ale také poznat zajímavá místě v Česku i polském pohraničí.
Co je doma, to se počítá: nová výstava v královéhradecké galerii se zaměřuje na partnerské dvojice ve výtvarném umění
Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) představuje letošní hlavní výstavu Co je doma, to se počítá (24/04/26–01/11/26). Kurátorka Anna Horák Zemanová se v ní věnuje fenoménu tvorby partnerů v českém výtvarném umění.
Už jen necelý měsíc do startu
Jaro je tu, i když to tak chvílemi nevypadá. Vinaři intenzivně přihlašují svá vína do 23. ročníku JAROVÍN. Letos se k perlivým a růžovým vínům přidají nejen Pet-Nat, ale i stále populárnější nápoje ready to drink – perlivé nápoje vinného typu s nižším obsahem alkoholu a dokonce i nealkoholická perlivá vína.




















































