Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
KARIBIK SOCIAL
Nemusíte mít taneční zkušenosti ani přijít v páru. Na začátku každého večera proběhne otevřená lekce pro začátečníky, kde se naučíte základní kroky a získáte jistotu do navazující social dance party.
Na našich akcích nejde jen o tanec. Potkáte partu přátelských lidí, se kterými můžete sdílet radost z pohybu, hudby i letních večerů.
Termíny:
• neděle 5. 7.
• neděle 12. 7.
• neděle 19. 7.
• neděle 26. 7.
• neděle 2. 8.
• neděle 9. 8.
• neděle 16. 8.
• neděle 23. 8.
• neděle 30. 8.
JAK TO PROBÍHÁ?
18.00–19.00 | otevřená lekce bachaty, salsy nebo kizomby
19.00–22.00 | Social Dance Party (bachata, salsa, kizomba)
Není třeba přihlašovat se předem. Lekce jsou určené především začátečníkům a lidem, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového. Následná social dance party je otevřená všem bez ohledu na zkušenosti.
Vstupné a více informací: https://katybedliva.cz/udalost/karibik-v-lodivadle-letni-open-air-social-dance-party/
PARTNEŘI LETNÍCH TANČÍREN PRO TENTO ROK
Město Hradec Králové, Královéhradecký kraj, Elitfit, Besina Holding, Gymnathlon
Všichni dobří rodáci
VÁCLAV BAUMANN
Málokdo z nás asi prožil v životě tolik dobrodružství jako Václav Baumann. Narodil se 24. srpna 1916 v Jaroměři, dětství a mládí prožil v Holicích.
JAN ŠPÁTA
„Inteligence, vzdělání a talent nemají samy o sobě znaménko plus nebo minus. Podle mého soudu jsou podobny koňům a záleží na tom, do jakého vozu je zapřáhneme.“
Tiskové zprávy
KRÁL VÍN 2026
KRÁL VÍN České republiky letos ohodnotil 1 260 vín od 157 vinařů z Čech i Moravy. Odborná porota udělila 11 vítězů kategorií, dechberoucích 129 velkých zlatých medailí, 205 zlatých medailí a 195 stříbrných. Zlaté medaile končí na 87,6 bodech, stříbrné na 86,6.
Hradec Králové ožije festivalovou energií: ČEZfest v Šimkových sadech láká na Bena Cristovao, Sebastiana i závod s Lucií Výbornou
Rodinný festival ČEZfest dorazí do Hradce Králové. Od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna ožijí Šimkovy sady hudbou, filmem a velkým sportovním programem pro malé i velké.
Zažít Hradec jinak – do sousedských slavností se zapojí hradecké kulturní instituce
V sobotu 19. září od 14 hodin mohou lidé zažít Hradec Králové jinak. K celorepublikové akci „Zažít město jinak“ se připojí čtyři kulturní instituce – Filharmonie Hradec Králové, Klicperovo divadlo a na Malém náměstí se společně představí Centrum uměleckých aktivit a akční skupina Divá bába, která pořádá pravidelná SOUSEDÁNÍ. Všechna místa nabídnou pestrý program pro děti i dospělé. Lákají na kvíz, hudební vystoupení, workshopy i příjemné posezení s občerstvením.

















































