Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
JARNÍ DETOX SWAP
DOPROVODNÝ PROGRAM:
10-13 švadlenka Ivča opraví vaše oblečení a bižuterii
další program pro vás připravujeme:)
Vyberte doma HEZKÉ A NEPOŠKOZENÉ věci (max 20 ks), které chcete poslat dál (oblečení čisté, zachovalé, bez vad) - takové, z kterého byste sami chtěli vybírat, a které udělá někomu dalšímu radost. Věci předejte u vstupu organizačnímu týmu, který se postará o jejich vystavení, a vy už můžete jít klidně vybírat. Nic se neprodává, nejde o bazar. SWAP = VÝMĚNA. Cokoliv hezkého najdete si tak můžete jednoduše odnést.
SWAP nepatří, můžete ho ale vhodit do nejbližšího kontejneru určenému k recyklaci.
KOLIK SI TOHO MŮŽU ODNÉST?
Kde: Galerie Artičok, tř. Karla IV. 13, Hradec Králové
Kdy: sobota 3. února 2024, 10-15h
Vstupné: 150,- Kč
DOPRAVA:
Na akci se pohodlně dostanete MHD ze zastávky "Centrál", případně lze zaparkovat v okolí galerie za poplatek.
REGISTRACE NA SWAP tady! https://forms.gle/zCKwcZ6bXcAKuYdQ8
Všichni dobří rodáci

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

MUDr. JAROSLAV STUCHLÍK
Profesor psychiatrie a neurolog MUDr. Jaroslav Stuchlík, jeden z otců československé psychoanalýzy, pocházel z malé obce Uhlíře na okrese Jičín.
Tiskové zprávy

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN
JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.

Legendární Prašina již podruhé ožije v Klicperově divadle
Dlouho očekávaný titul Prašina 2 – Černý merkurit uvede Klicperovo divadlo jako poslední premiéru letošní sezóny. Druhý díl je pokračováním úspěšného bestselleru Vojtěcha Matochy, který se na divadelních prknech v Hradci Králové objevil poprvé v prosinci 2022. V režii uměleckého šéfa Pavla Kheka se představí i ústřední dvojice v podání Vojtěcha Říhy a Martiny Czyžové. Slavnostní premiéra se uskuteční 3. května od 19 hodin na Hlavní scéně.