Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
FURIOSA: SÁGA ŠÍLENÉHO MAXE
Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta.
Sci-fi, akční, dobrodružný / USA 2024 / 148 minut
přístupný od 15 let / české titulky
Hrají: Anya Taylor- Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Angus Sampson, Daniel Webber, Nathan Jones, Goran D. Kleut, Lachy Hulme, CJ. Bloomfield, Rahel Romahn, Robert McFarlane, David Collins
Všichni dobří rodáci

LADISLAV STRAKA
„Za den založení Lokálky lze považovat 15. leden roku 1974, kdy se po předchozí dohodě v královéhradecké restauraci Stoletá na první zkoušce sešlo sedm muzikantů z country skupiny Skomolous a trampské kapely Úplněk. Jednomyslně přijatý název měl svůj původ ve stejnojmenné pražské soutěži, vedoucím se demokraticky ustavil Ladislav Straka,“ sděluje oficiální web populární hradecké kapely.

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.
Tiskové zprávy

Kompletní časový line-up vystoupení kapel jubilejního 20. ročníku festivalu Hrady CZ je venku
Na osmi dvoudenních zastávkách po celé republice vystoupí Kabát, Richard Krajčo, Ben Cristovao, Divokej Bill, Wanastovi Vjecy, Pam Rabbit, Marpo, Visací zámek a další

Dny otevřených ateliérů zvou za umělci a řemeslníky z celého Královéhradeckého kraje
Už 13. ročník víkendového výtvarného festivalu umění a řemesel Dny otevřených ateliérů (DOA) se uskuteční v Královéhradeckém kraji a v okolních regionech 13.-15. června. Do ateliérů, dílen, muzeí a galerií zvou návštěvníky řemeslníci, umělci, designeři i tvůrčí spolky a skupiny. Celkem se návštěvníkům otevře přes padesát míst. Zahájení letošního ročníku opět proběhne v České Skalici. Ve zdejší Galerii Luxfer se v pátek odpoledne slavnostně otevřou výstavy umělců z Nizozemí a uměleckých děl Krištofa Kintery a Davida Možného.

Den dětí v Labyrintu: otevíráme novou výstavu a pořádáme koncert
Labyrint Divadla Drak otevře na Den dětí interaktivní výstavu „Na jedné lodi", kterou připravil tým festivalu ilustrace a komiksu LUSTR pod vedením kurátorky Barbory Müllerové. Výstava představí díla čtrnácti českých ilustrátorů a ilustrátorek a je vhodná pro děti od 6 let a jejich doprovod.