Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
OPEN SKIES FOR HANDICAPPED
V rámci této akce mají lidé se zdravotním znevýhodněním možnost zažít výjimečné okamžiky v průběhu vyhlídkového letu vojenským letadlem CASA C 295 M, L 410 TURBOLET.
***
Open Skies for Handicapped je charitativní akce, kterou od roku 2008 pořádají Letecké služby Hradec Králové a.s. Cílem akce je umožnit lidem se zdravotním znevýhodněním zážitek z vyhlídkového letu. Akce je pořádána za finanční podpory Statutárního města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a dalších partnerů. Vyhlídkové lety jsou zabezpečovány Vzdušnými silami Armády České republiky a Centrem leteckého výcviku Pardubice. Součástí akce je bohatý doprovodný program, který je přístupný široké veřejnosti. Vstup na akci a parkování jsou v průběhu akce zdarma.
***
Akce je zařazena do cyklu Calendarium regina - souboru prestižních a ojedinělých akcí, často národního či mezinárodního významu. Občanům města i návštěvníkům se tak nabízí možnost navštívit kulturní, sportovní a společenské akce rozmanitého charakteru, které probíhají během celého roku ve městě a jeho blízkém okolí. Další akce z cyklu naleznete na https://www.hradeckralove.org/calendarium-regina/d-50466
Všichni dobří rodáci
OLDŘICH HLAVSA
Když se malíř narodí v obci s tak poetickým názvem jako Rybná nad Zdobnicí (byť tehdy ještě v Německé Rybné), nepřekvapí, že tvoří takříkajíc „na pohodu“.
VLADIMÍR SVATÝ
Inovátor, jehož nápady vynesly státu miliony v devízách, byl za totality odměněn zvláštně. Sebrali mu továrnu, zavřeli ho, buzerovali, za úžasné vynálezy dostal jedinou korunu.
Tiskové zprávy
Premiéra inscenace Každou první středu se přesouvá na 20. února
Klicperovo divadlo z důvodu nemoci v uměleckém souboru přesouvá premiéru inscenace Každou první středu. Nový termín premiéry je pátek 20. února.
Změna se dotkne i dalšího programu v následujících dnech. Kompletní přehled programových změn a informace ke vstupenkám jsou zveřejněny na webu Klicperova divadla.
Premiéra inscenace Portrét dámy se uskuteční v sobotu 21. února beze změny.
Klicperovo divadlo uvede ve světové premiéře Každou první středu
Klicperovo divadlo představí jako první premiéru v roce 2026 v prvním světovém uvedení hru rakouského dramatika Stefana Vögela Každou první středu. V režii uměleckého šéfa Pavla Kheka se představí Martina Czyžová a Jiří Zapletal. Premiéry proběhnou 13. a 14. února od 19:00 ve Studiu Beseda.
Úspěch Filharmonie Hradec Králové na turné ve Francii
Filharmonie Hradec Králové se na přelomu ledna a února představila francouzskému publiku v rámci čtyř koncertů v Auditoriu Apollon v západofrancouzském Nantes.



















































