Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

JANÁČEK ARMÁDĚ

JANÁČEK ARMÁDĚ

Na programu: A. Dvořák, R. Strauss, L. Janáček
30. DUBNA 2026 V 19.30 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

VELIKONOČNÍ KONCERT

VELIKONOČNÍ KONCERT

Proslulá skladba Josepha Haydna + mše Leopolda Koželuha
30. BŘEZNA 2026 V 17.00 HOD., SÁL FILHARMONIE HK

Kalendárium akcí

 <  BŘEZEN 2026  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Doporučujeme #kulturní akce

ČERTOVA BABIČKA

zpět


Marek Bečka a Barbora Kamenická Pokorná na motivy bratří Grimmů

Scénář: Marek Bečka a Barbora Kamenická Pokorná
Režie: Marek Bečka
Scénografie: Radka Mizerová
Hudba: Marek Doubrava
Dramaturgie: Barbora Kamenická Pokorná, Tomáš Jarkovský
Produkce: Barbora Kalinová
Výkonná produkce: Martina Štětinová

Co svět světem stojí, vládnou mu dobro a zlo. Jednou má navrch to, podruhé zase ono, záležína těch, kteří jim zrovna slouží nejvěrněji.

Loutková inscenace vychází z jedné z Pohádek bratří Grimmů Čert a jeho babička (někdytaké Ďáblova babička). Faustovský příběh německých sběratelů lidových pohádek vyprávío třech dezertujících vojácích, kteří, aby unikli jistému trestu, podepíšou smlouvu sesamotným čertem. Ten jim na oplátku přislíbí sedm let bezstarostného života plného těchnejsladších pozemských radovánek. A jak známo, čas rychle letí, když se člověk dobřebaví… Sedm let uplyne jako voda a než se mládenci nadějí, mají jejich duše propadnoutpeklu. Jedinou možností záchrany před ďábelskými osidly je uhádnout tři hádanky.Ale copak lze přelstít bytost ze všech nejmazanější?

Inscenace v režii Marka Bečky — loutkoherce, režiséra a člena souboru Buchty a loutky, jenžse hrdě hlásí k postmodernímu loutkářskému punku — svou inspirací v klasických pohádkáchnavazuje na úspěšné drakovské tituly pro děti od tří let. Společně s loutkami a scénografiíRadky Mizerové a živou hudbou, kterou pro inscenaci složil Marek Doubrava, přináší doStudia Divadla Drak příběh plný nadsázky a poťouchlé podvratnosti, jenž hravě odkrýváhloupost a omezenost zla. V ďábelském lunaparku, kterému šéfuje samotný pan Mefisto,budou muset naši tři hrdinové obstát ve velké zkoušce. Čert je totiž mazaný a umí na sebebrát mnoho podob, a tak dokáže pekelně zamotat hlavu nejednomu smrtelníkovi. Naštěstívšak na světě existují babičky! Dokonce i čert jednu má. A když se taková babička připletedo rohatých záležitostí, můžete si být jisti, že nic neskončí tak, jak si peklo naplánuje.


Všichni dobří rodáci

JOŽA MRÁZEK HOŘICKÝ

JOŽA MRÁZEK HOŘICKÝ

Podivuhodný všeuměl přišel svět 28. března 1906 ve znamení Berana.

JOSEF ŠÍMA

JOSEF ŠÍMA

Jak potěší, když v cizině můžete prohlásit: "Tenhle umělec je můj krajan!".

JOSEF ZEMAN

JOSEF ZEMAN

10. října 1867 přišel ve Smiřicích nad Labem na svět Josef Zeman.

Tiskové zprávy

Mladí divadelníci kladou otázky světu. AUDIMAFOR přináší nové autorské a experimentující divadlo

Mladí divadelníci kladou otázky světu. AUDIMAFOR přináší nové autorské a experimentující divadlo

Jak může divadlo mluvit o dnešním světě? A jaké formy si k tomu mladí tvůrci hledají? Odpovědi na tyto otázky nabídne divadelní přehlídka AUDIMAFOR 2026, která se uskuteční 28. a 29. března v Divadle Drak v Hradci Králové. Během dvou dnů se tu představí devět souborů převážně z východních Čech. Letošní ročník navštíví také japonská performerka Erina Saji. Ta mimo soutěž uvede tradiční loutkové divadlo bunraku.

Slučitelné díly získaly Cenu divadelní kritiky za nejlepší poprvé uvedenou českou hru roku 2025

Slučitelné díly získaly Cenu divadelní kritiky za nejlepší poprvé uvedenou českou hru roku 2025

Inscenace Slučitelné díly z repertoáru Klicperova divadla získala Cenu divadelní kritiky za Nejlepší poprvé uvedenou českou hru roku 2025. Ocenění bylo uděleno autorovi Tomáši Rálišovi v rámci tradiční ankety časopisu Svět a divadlo, která patří k nejvýznamnějším oborovým oceněním v České republice.

Petr Čtvrtníček jako mlok Andy v připravovaném filmu podle slavného románu  Karla Čapka Válka s mloky, který letos slaví 90 let od vydání

Petr Čtvrtníček jako mlok Andy v připravovaném filmu podle slavného románu Karla Čapka Válka s mloky, který letos slaví 90 let od vydání

Před 90 lety, podle dostupných údajů zřejmě v únoru 1936, vyšel slavný nadčasový román Karla Čapka Válka s mloky.

Kalendárium akcí

 <  BŘEZEN 2026  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Připravované akce

Kulturní akce - J A N   Z R Z A V Ý ,   J O S E F   V Á C H A L

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist