Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

HRADECKÝ LETOROST

HRADECKÝ LETOROST

LETNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL
30. SRPNA 2025 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

MALINA BROTHERS

MALINA BROTHERS

KONCERT Z CYKLU LÉTO NA STATKU
PÁTEK 22. SRPNA 2025 V 19.00 HOD., ŠRÁMKŮV STATEK, HK

DIVADLO SKLEP

DIVADLO SKLEP

v pořadu BESÍDKA 2025
22. KVĚTNA 2025 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2025  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Doporučujeme #kulturní akce

Zimmarkt - vánoční sousedské trhy Hradec Králové 18. 12. 2016
13.12.2016

zpět


 Zimmarkt - vánoční sousedské trhy Hradec Králové 18. 12. 2016 Čtvrtou a poslední adventní neděli 18. prosince proběhne od 13 do 17 hod. na Labské náplavce pod Pražským mostem letošní třetí sousedské setkání projektu Zaber Hradec! Zároveň se jedná o třetí ročník tzv. Zimmarktu, tedy sousedského marketu zaměřeného jak na mladé nadějné lokální tvůrce, tak především na přátelskou a ojedinělou vánoční atmosféru vonící domácím cukrovím i nadšením pro věc. Součástí adventního odpoledne bude také pečení cukroví, vánoční tančírna a promítání animovaných filmů.
Stejně jako samotný projekt Zaber Hradec!, který několikrát do roka přináší do hradeckých ulic sousedská setkání, tak i jeho vánoční odnož nazvaná Zimmarkt přináší do města svěží vítr již po třetí sezónu. I když by se podle názvu mohlo zdát, že jde jen o jakýsi market, pravda je pouze poloviční - oproti klasickým vánočním trhům je tato akce spíše místem pro přátelská setkání, vánoční pohodu v centru města či jen pro nasátí té pravé adventní atmosféry. Během nedělního odpoledne budete moci na Labské náplavce potkat jednak stánky toho nejlepšího, co může hradecká tvůrčí náruč nabídnout, a jednak i pouliční kavárnu, moštárnu, výtečné bramborové placky, gramofon, společné pečení cukroví či promítání zimních pohádek přímo na most.
 
“Nechceme se nějak vymezovat oproti komerčním trhům - spíše ukázat, o čem ty pravé Vánoce jsou a že i ty trhy mohou být spíše o lidech a inspiraci,”popisuje hlavní myšlenku Zimmarktu jedna z organizátorek Natálie Barcalová. Předešlé ročníky tohoto netradičního marketu se konaly pod Studijní a vědeckou knihovnou a na Malém náměstí. Letošní akce se přesune do samotného srdce města na nově opravenou Labskou náplavku. Toto místo krom nepřekonatelné atmosféry přímo u břehu Labe přináší i možnost (v případě nepřízně počasí) přesunout trhy pod klenbu mostu, kde by se mělo po setmění i promítat pásmo pohádek pro děti. Pro ty je přichystáno i opravdové pouštění svíčkových lodiček po vodě či pečení cukroví přímo pod širým nebem.
 
Stánky tu pak nebudou “na levnou krásu”, ale budou přinášet opravdová tvůrčí dobrodružství převážně královéhradeckých mladých tvůrců. Náhodní kolemjdoucí či přímo návštěvníci si tak mohou na Zimmarktu pořídit opravdové, originální a vytříbené dárky přímo od jejich výrobců. Za zmínku stojí např. výjimečné tiskařské studio Upupaepop, vyřezávané dřevěné severské šperky a ozdoby Tomáše E. či ručně šité oblečky mladé autorky Terry Incognity. Pro ty, co se již při zmínce o venkovních trzích zatřesou zimou, tu bude k dostání nepřekonatelný svařák a káva od Café Na kole a svařený mošt, či sirob a bramborové placky z Minicukrovaru Mžany.
 
“Nejde nám o nějaký prodej nebo popularitu - rádi bychom, aby se obdobné komunitní akce rozšířily napříč celým městem, aby se lidé nebáli využívat veřejný prostor a setkávat se tam, aby znali své sousedy a věděli, kolik zajímavých lidí kolem sebe mají. Vadí nám, že je v Hradci celkem časté po průchodu centrem nepotkat žádné aktivity, lidé jsou zalezlí a hodně se uzavírají do sebe, to bychom rádi změnili,”dodává ke smyslu akcí Zaber Hradec jeho zakladatelka a organizátorka Martina Erbsová, která v čele neziskovky Kontrapunkt, z.ú. pořádá v Hradci např. Open Air Program při festivale Divadlo evropských regionů či podzimní festival Jazz Goes to Town.
 
Město netvoří jen ulice, tvoří ho především lidé v nich. Nedělní Zimmarkt bude právě místem, kde se dá Hradec zažít jinak, kde se dá potkat ta pravá atmosféra Vánoc a s ní i spousta zajímavých a inspirativních lidí, o kterých ani nevíte, že je vedle sebe máte. 18. 12. od 13 do 17h Labská náplavka pod Pražským mostem.

Všichni dobří rodáci

JOSEF ŠTOLBA

JOSEF ŠTOLBA

"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."

On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.

JAROSLAV RAIMUND VÁVRA

JAROSLAV RAIMUND VÁVRA

V mládí jsme snívali, že procestujeme svět.

BOHUMÍR KRYL

BOHUMÍR KRYL

Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.

Tiskové zprávy

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque

Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN

JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ

Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2025  > 
POÚT STČT SOBNE
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Připravované akce

Kulturní akce - Festival léčivých rostlin Herbarium
Kulturní akce - J I Ř Í   A N D E R L E  obrazy, grafika

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist