Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
RDSV LAB Radoslav Pavlíček
03.03.2017

Laboratoř = výzkumný prostor k provádění testů - laborování či objevování
Po dvaceti letech se opět do Galerie moderního umění vrací díla královéhradeckého výtvarníka, jenž patří mezi významné představitele české minimalistické a konceptuální scény. K vidění zde budou čisté vizuální básně se slovy i bez nich, objekty a dočasné instalace, ale především cykly prořezávaných kreseb. Ústředním motivem Pavlíčkovy tvorby je vyprazdňování významu obrazů, znaků, pojmů a slov. Tematizuje moment vidění, poznávání a ovlivňování světa. Série prořezávaných archů papíru, odhalují jak nedostatečnost nazírání toho, co se za daným pojmem skrývá, tak i naše subjektivní vnímání a promýšlení významu viděného.
Vernisáž za přítomnosti autora se uskuteční ve čtvrtek 9. 3. 2017 od 17 hodin
úvodní slovo: Mgr. Petra Příkazská & Petr Pokorný, kurátoři výstavy
performance: Olbram Pavlíček a Jindřich Max Pavlíček
Doprovodné programy
Komentovaná prohlídka s kurátorkou: Proces tvorby – Mental Lab 4. 4. 2017 v 17.00
Workshop pro dospělé: Prořezávané kresby 23. 3. od 16.00
Sobotní tvoření pro děti: PAPÍROVÉ HRÁTKY 18. 3. od 10.00 a 15.00
Vystavených prací: 31, část z nich jsou série a cykly
Termín výstavy: 10. 3. - 21. 5. 2017
Všichni dobří rodáci

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.

BOHUMÍR KRYL
Karla Kryla známe všichni. Ale kdo ví o Bohumíru Krylovi? Nejde o písničkářova otce, respektovaného prvorepublikového knihtiskaře. Bohumír Kryl, "Caruso kornetu", přišel na svět 2. května 1875 v Hořicích.
Tiskové zprávy

Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque
Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 od 11. do 15. června přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program.

JAROVÍN 2025 DOHODNOCEN
JAROVÍN, tradiční národní soutěž perlivých a růžových vín právě vybrala nejlepší domácí vína v osmi kategoriích. Odborná komise ve Velkých Pavlovicích hodnotila celkem 180 vín přihlášených 86 vinaři – a absolutní vítězství si odnesla Frankovka blanc de noir frizzante 2024, moravské zemské víno, VÍNO ZBOROVSKÝ 92,8 bodů.

JAZZOVÉ TÓNY OPĚT ROZEZVUČÍ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
Tradiční přehlídka jazzu nabídne Laca Decziho, Anitu Soul i Originální pražský synkopický orchestr.