Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
KINO AERO, UNIVERZITNÍ KINO SCALA A BIO CENTRAL UVEDOU SPOLEČNĚ 4. 10. 2017 OD 18 HODIN FILM JANA SVĚRÁKA PO STRNIŠTI BOS V RÁMCI BENEFIČNÍ PROJEKCE PRO NADACI MATHILDA
28.09.2017

Producent, distributor a kina se vzdávají všech příjmů z těchto projekcí, a dobrovolné vstupné tak bude kompletně předáno Nadaci Mathilda na podporu filmů pro handicapované diváky. Chtěli bychom tímto pozvat také diváky bez handicapů, aby se přišli podívat, jak filmy „vidí“ nebo „slyší“ handicapovaní spoluobčané a také, aby pomohli s dobrovolným vstupným.
Film uvede Jan Svěrák v kině Aero a bude tlumočen do znakového jazyka a simultánního přepisu. V Univerzitním kině Scala a Bio Central bude úvod online přenášen na plátno. Film je pro standardní distribuci v kinech vybaven skrytou audio stopou a skrytými titulky, které mohou handicapovaní diváci využit v kinech vybavených technologií pro jejich zobrazení. Jde o kino Central v Hradci Králové, kino Hvězda v Uherském Hradišti a kino Oko v Šumperku. Více o technologiích pro zrakově a sluchově postižené diváky na www.kinoprokazdeho.cz.
Pro handicapované diváky byl takto film vybaven ve spolupráci s nadací Mathilda, projektem kinoprokazdeho.cz, Biograf Jan Svěrák, Altei, UPP a Bioscop.
Všichni dobří rodáci

LADISLAV STRAKA
„Za den založení Lokálky lze považovat 15. leden roku 1974, kdy se po předchozí dohodě v královéhradecké restauraci Stoletá na první zkoušce sešlo sedm muzikantů z country skupiny Skomolous a trampské kapely Úplněk. Jednomyslně přijatý název měl svůj původ ve stejnojmenné pražské soutěži, vedoucím se demokraticky ustavil Ladislav Straka,“ sděluje oficiální web populární hradecké kapely.

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.
Tiskové zprávy

V Draku uvádíme (nejen) pro náctileté Proměnu podle Franze Kafky
Poslední premiérou sezóny 2024/2025 v Divadle Drak bude Proměna Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka.

Galerie moderního umění v Hradci Králové zahájí tři výstavy
Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá tři nové výstavy. K vidění budou práce Jiřího Davida a výstava Předstírám, že nehořím Martiny Strakošové. Součástí vernisáže bude také uvedení instalace ve veřejném prostoru Corral, kterou realizovalo studio Archwerk. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. května v 18:00.

Mezinárodní divadelní festival REGIONY zahájil předprodej vstupenek
Hradec Králové se opět chystá na konci června proměnit v pulzující centrum evropského divadelního dění. Mezinárodní divadelní festival REGIONY letos slaví své třicáté výročí a od 20. do 27. června nabídne návštěvníkům osm dní nabitých divadelními, hudebními i pouličními vystoupeními na více než 30 místech po celém městě. Předprodej vstupenek byl zahájen dnes, 12. května.