Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
ORLICE FAMILY CUP s youtuberem Faynem
05.04.2019

Pokud ano, neváhejte a přijďte na již třetí ročník zábavné akce ORLICE FAMILY CUP s youtuberem Faynem, díky kterému strávíte nejen den plný pohody, ale také pomůžete dobré věci. Den, kterého se mohou účastnit všichni od dětí až po seniory. Jste srdečně zváni!
Kdy? v sobotu 11. května 2019 od 10.00 – 16.00 hodin
Kde? Orlice park (Víta Nejedlého, Slezské Předměstí), venkovní areál Orlice park shopping
Vítáni jsou všichni od jednotlivců až po Hujerovy rodiny! Prostě den plný pohody.
Dopoledne bude věnované běhům pro děti od tří let až po věkové kategorie, kde
se meze nekladou. Odpolední část bude ve znamení čtyřlístkového čtyřboje, kde mohou závodit opět nejen děti, ale také dospělí.
A pozor, během celého dne také můžete vyzkoušet discgolf hřiště a zaznamenávat si do discgolf karty své výsledky. I za absolvování Vás malá odměna nemine.
Můžete se také těšit na bohatý doprovodný program a lákavé odměny nejen
pro vítěze, ale také pro zúčastněné. Nejedná se o nadživotní výkony, ale především
o zábavu!
Startovné k soutěžím je jednorázové – pro děti 20 Kč, pro dospělé 40 Kč a bude předáno třináctiletému Petrovi Haluzovi, který trpí vysokou sinistrokonvexní kyfoskoliozou páteře, zkrácenou pravou dolní končetinou a pedes plani, které se projevují poruchou rovnováhy a koordinace a také je v tíživé životní situaci. Proto Petrovi díky Orlice Family Cup přispějeme na zlepšení jeho životní situace a zajištění základních potřeb jako je jídlo, doprava do školy, ošacení a zdravotní péče. Přidejte se i Vy!
Akce je pořádána pod záštitou náměstka primátora města Hradec Králové pro oblast sociálních věcí, zdravotnictví, školství a životního prostředí, pana Mgr. Martina Hanouska.
V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta do krytého parkoviště.
Těšíme se na vás!
Všichni dobří rodáci

LADISLAV STRAKA
„Za den založení Lokálky lze považovat 15. leden roku 1974, kdy se po předchozí dohodě v královéhradecké restauraci Stoletá na první zkoušce sešlo sedm muzikantů z country skupiny Skomolous a trampské kapely Úplněk. Jednomyslně přijatý název měl svůj původ ve stejnojmenné pražské soutěži, vedoucím se demokraticky ustavil Ladislav Straka,“ sděluje oficiální web populární hradecké kapely.

JOSEF ŠTOLBA
"Kdyby byly úsudky žen o ženách pravé, nebylo by na světě ani jediné krásné ženy."
On to byl fífák, pan spisovatel a doktor práv Štolba.
Tiskové zprávy

V Draku uvádíme (nejen) pro náctileté Proměnu podle Franze Kafky
Poslední premiérou sezóny 2024/2025 v Divadle Drak bude Proměna Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka.

Galerie moderního umění v Hradci Králové zahájí tři výstavy
Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá tři nové výstavy. K vidění budou práce Jiřího Davida a výstava Předstírám, že nehořím Martiny Strakošové. Součástí vernisáže bude také uvedení instalace ve veřejném prostoru Corral, kterou realizovalo studio Archwerk. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. května v 18:00.

Mezinárodní divadelní festival REGIONY zahájil předprodej vstupenek
Hradec Králové se opět chystá na konci června proměnit v pulzující centrum evropského divadelního dění. Mezinárodní divadelní festival REGIONY letos slaví své třicáté výročí a od 20. do 27. června nabídne návštěvníkům osm dní nabitých divadelními, hudebními i pouličními vystoupeními na více než 30 místech po celém městě. Předprodej vstupenek byl zahájen dnes, 12. května.