Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

NĚŽNÁ NOC

NĚŽNÁ NOC

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 25. ČERVNA 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

HVĚZDNE HEREČKY GILLIAN ANDERSON A LILY JAMES SOUPEŘÍ NA JEVIŠTI V OSCAROVÉM PŘÍBĚHU O SVODECH SLÁVY

zpět


HVĚZDNE HEREČKY GILLIAN ANDERSON A LILY JAMES SOUPEŘÍ NA JEVIŠTI V OSCAROVÉM PŘÍBĚHU O SVODECH SLÁVY Šest Oscarů včetně toho za nejlepší film získal v roce 1951 snímek Vše o Evě, nestárnoucí „studie zlomyslnosti ostrá jako jehla“. Letos se drama hollywoodského klasika Josepha L. Mankiewicze, na něž už odkazovali Simpsonovi i Pedro Almódovar, přesunulo na jeviště, v nadčasové moderní úpravě jednoho z nejžádanějších režisérů dneška Belgičana Iva van Hoveho. Autor velebené inscenace Pohled z mostu, známé také z NT Live, do hlavních rolí odkvétající star a její mladé fanynky odhodlané být jako ona obsadil dvě televizní a filmové hvězdy, Gillian Anderson (Akta X, NT Live: Tramvaj do stanice Touha) a Lily James (Popelka, KBTG Live: Romeo a Julie). Stylové představení s hudbou PJ Harvey, nominované na dvě ceny Olivier, se díky cyklu divadla v kině NT Live představí v záznamu i v Biu Central v Hradci Králové, vždy opatřené českými titulky. Představení začíná 25. dubna ve 20:30 hodin.
Návrat slavné divy
Hvězda seriálů Akta X a The FallGillian Andersonse na jevišti naposledy objevila ve velké tragické roli Blanche DuBois v mistrovském kusu Tennesseeho Williamse Tramvaj do stanice Touha. A nebyla si jistá, že podobnou šťavnatou a komplikovanou postavu zase najde. Než jí její nový partner, scenárista a dramatik Peter Morgan navrhl, aby uvažovala o adaptaci slavného filmu e o Evěa o roli stárnoucí divy Margo, kterou si jako první zahrála Bette Davis.
Plány na divadelní verzi příběhu o rivalitě, žárlivosti a touze po slávě, který původně vznikl jako povídka od Mary Orr, už dlouho chovala i vlivná producentka Sonia Friedman.
O vztazích, závislostech, moci a jedech
Podle oceňovaného belgického režiséra e o Evěvypráví o divadle a vztazích a závislostech, které si v něm lidi vytváří. „Jedním z témat je i zneužití moci. Vidíte, jak se ostatní snaží dominovat a ovládat život Evy, a pochopíte, že se to samé stalo i Margo. Je to cyklus života, nic není navždy,“ uvedl režisér pro časopis Vogue. „Příběh využívá našich obav, že jsme jen komoditou, našich strachů, které cítíme, když máme špatný den. Zkoumá jedy, které tento byznys otravují,“ doplňuje ho představitelka snaživé Evy, herečka Lily James.
 
Podívejte se na trailer představení Vše o Evě.
 
★★★★
„Vše o Evě funguje skvěle, zčásti díky skvělému obsazení a scénáři, zčásti protože obvyklé triky s videem režiséra Van Hoveho se tak hodí k příběhu, který vždycky působil jako z půlky film a z půlky divadlo. Moc se mi líbilo, jak je vše omámeně ambientní. I díky snovému, melancholickému soundtracku od PJ Harvey představení se soucitem odráží frustrace Margo a Evy, které poměry v showbyznysu nutí rvát se o každý krůček vpřed.“
Andrzej Lukowski, Time Out
 
 
Předprodej a rezervace:
Předprodej a rezervace vstupenek probíhá na pokladně a online na www.biocentral.cz. Cena vstupenky je 250 Kč, pro studenty a seniory a abonenty Klicperova divadla 200 Kč.

Všichni dobří rodáci

HANUŠ WIHAN

HANUŠ WIHAN

Jedenáctiletý Hanuš Wihan (*5. 6. 1855 v Polici nad Metují) koupil na trhu flétničku a tak si pootevřel cestu k hudebnímu Olympu.

FRANTIŠEK HOVORKA

FRANTIŠEK HOVORKA

Informace o datu narození našich rodáků se občas liší.

JAROSLAV KOPÁČEK

JAROSLAV KOPÁČEK

Vůbec netuším, jaké bylo 23. května před pětaosmdesáti lety v Jičíně počasí.

Hradecko

Město snů

05.června - pátek


Celodenní workshop pro děti, studenty, seniory, handicapované, umělce i neumělce, pod vedením několika lektorů, architektů a výtvarníků.

Pivní rozjímání 2020

06.června - sobota


8.ročník Pivního Rozjímaní se bude konat na parkovišti u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové v sobotu, 6.června 2020 od 10.00 hodin do 23.00 hodin a opět bez vstupného.

4 Tenoři - muzikálové gala na Hrádku u Nechanic

02.července - čtvrtek


Muzikálové árie, hity Karla Svobody a světové evergreeny zpíváme v doprovodu Unique Quartet a špičkových hudebníků. Vaši 4 Tenoři: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo.

Tiskové zprávy

První ONLINE Kamínková aukce

První ONLINE Kamínková aukce

Letos poprvé se kamínková aukce koná online prostřednictvím Aukra. Ve dnech 14. – 23. Červn je možné vydražit skutečně hodnotné výtvarné skvosty.

CO SE DĚJE V DRAKU? OD 2. ČERVNA UŽ ZASE HRAJEME!

CO SE DĚJE V DRAKU? OD 2. ČERVNA UŽ ZASE HRAJEME!

Po téměř tříměsíční odmlce otevře Divadlo Drak své hlediště opět divákům. Drak obnoví svůj provoz
2. června a v jeho programu veřejnost najde nejen dopolední představení pro nejmenší, ale také odpolední a večerní reprízy drakovských inscenací, které jsou určeny starším dětem, teenagerům i dospělým.

Poslední květnový týden opět ve znamení Podkroví Live

Poslední květnový týden opět ve znamení Podkroví Live

Ještě do konce května bude Klicperovo divadlo vysílat každodenně své živé streamy Podkroví Live.

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Připravované akce

Kulturní akce - Kamínková aukce
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červen 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist