Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce - MARIE ROTTROVÁ - LADY SOUL

Probíhající soutěže

HANS KRÁSA QUARTET

HANS KRÁSA QUARTET

10. října 2019 v 19.30, aula Obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova 365, HK

30 LET SVOBODY

30 LET SVOBODY

13. LISTOPADU 2019 V 19.30 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

HUDEBNÍ FÓRUM 2019

HUDEBNÍ FÓRUM 2019

17. + 22. + 24. října 2019,  ZAČÁTKY VŽDY V 19.00 HODIN, SÁL FILHARMONIE HK

MICHAL PAVLÍČEK: POŠLI TO TAM

MICHAL PAVLÍČEK: POŠLI TO TAM

13. LISTOPADU 2019 V 19 HODIN, KC ALDIS HRADEC KRÁLOVÉ

Kalendárium

 <  ZÁŘÍ 2019  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Doporučujeme

MENU: FOQL, Lišaj, Thistle

zpět


MENU: FOQL, Lišaj, Thistle Červnové pokračování hudebně-experimentální série MENU představí v pátek 8. června od 20 hodin v prostorách barokní kaple bývalého kostela sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové polskou hudební experimentátorku FOQL, hudební klenot české elektronické scény projekt Lišaj a česko-finské improvizační duo Thistle.

     V průběhu několika posledních let vydala Justyna Banaszczyk alias FOQL působivé množství hudby na všemožných médiích a u takových labelů jakými jsou například New York Haunted, Always Human Tapes, Gooiland Elektro či Pointless Geometry. Tato polská umělkyně stojící za mezinárodním uměleckým kolektivem Oramics, sdružující rozličné hudební projekty mj. Mala Herba, Avtomat, Monster či ISNT, vydala v březnu tohoto roku u CGI Records z Atlanty aktuální album Dupster diving know-how. Na této kolekci špinavého zvuku, noisu a “zvukového odpadu“, který titul tohoto alba zmiňuje, se podílela podílela běloruská djka a producentka Elena Sizowa či hudebník a vizuální umělec Bartosz Zaskórski z projektu Mchy i Porosty.

    Hypnotický a nekonvenční hudební styl FOQL vychází z jejích temných industriálních kořenů. Díky své slabosti pro experimenty, neprozkoumaná a ta nejvíc novátorská zákoutí taneční hudby, se Justyna vyhýbá zvedeným hudebním postupům, což je také zřetelně slyšet během jejích živých vystoupení. Žánrový mix, kterým se prezentuje je oscilací mezi tribálními rytmy, industriálem, acidovými sekvencemi řádně ostrých synťáků či dekonstruovaným technem a jistě bude skvělou tečkou příštího MENU.

     Mikuláš Odehnal alias Lišaj je považován za skrytý klenot české experimentální scény. Umělec vycházející z dnes již nefungujího kolektivu LES, již svým debutovým EP Szara, který vyšel v roce 2015 na kazetě labelu Genot Centre/Cosmic Sans, objevuje rozměrnou dimenzi svého vlastního hudebního vesmíru, jenž obohacuje pomalými beaty, éterickýy rapem a vokály v pozadí valivé masy hluku. Ve spojení s vizuály Šimona Levitnera se jeho vystoupení stala komplexním audiovizuálním zážitkem s jehož opakováním Mikuláš nikdy nikterak nespěchal.

    Nové album Mezina (Genot Centre, 2018) tento slezský hudebník vystavěl především na terénních nahrávkách a táhlých dronech, kontinuálně navazuje na debutové EP.  Obsahuje droneové textury, field recordings, pomalé beaty i znepokojující noise a volné proplouvání mezi žánry. Lišajova hudba je do značné míry abstraktní, ale zpravidla vychází z konkrétních zvuků. Živé provedení této nahrávky v prostorách bývalé barokní kaple slibuje být opět nezapomenutelným zážitkem.

    Projekt Thistle hudebního producenta a člena NONA records Matěje Kotoučka (mj. Sky to Speak) a finského hudebníka, performera a dokumentaristu Sima Hakalista se pohybuje na pomezí snu a reality. Thistle hrají hudbu, která vzniká jejich společnou improvizací. Duo, jenž se loni vynořilo ze scény kolem kolektivu AVA , si už stihlo zahrát třeba před Emptyset v Anežském klášteře a v současnosti se intenzivně hlásí o pozornost. Jejich hudební vystoupení jsou především syntetizátorovými seancemi, které nabývají až šamanistických rozměrů, a do kterých promlouvají také Simovi housle nebo terénní nahrávky. Jako hlavní nástroj využívají především modulární syntezátory a vytváří plnohodnotnou zvukovou laboratoř, ve které umě manipulují s obskurními samply a smyčkami. Každý jejich živý set se přizpůsobuje prostoru vystoupení a výsledek je vždy velmi působivý. Hypnotické rytmy, drones, nekonečná arpeggia nebo nalezené zvuky a field recording, to vše v jednom tavícím kotli.

Akce se koná s podporou Statutárního města Hradec Králové.

Odkazy:

FOQL
https://www.oramics.pl/foql
https://soundcloud.com/foql
https://vimeo.com/search?q=foql
Lišaj
https://genot.bandcamp.com/album/mezina
https://shmyzem.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=z4_c6ZS5aXI
https://www.youtube.com/watch?v=dhF_4uqZ5xY

Thistle
https://thistle7.bandcamp.com/album/sarj...
https://www.facebook.com/ttthistle/

Všichni dobří rodáci

JAN BUCHAR

JAN BUCHAR

Když na přelomu let 1892 – 3 věnoval kníže Harrach napodobeninu norských lyží několika okolním obyvatelům, jistě netušil, kolik radosti způsobí milionům milovníků zimních sportů. Jeden pár totiž dostal kantor Jan Buchar, rodák z Mříčné u Jilemnice (*20. září 1859).

CARMEN MAYEROVÁ

CARMEN MAYEROVÁ

Divadelní a filmová herečka Carmen Mayerová se dostala do našeho kraje opravdu zvláštní náhodou. Tatínek, architekt a akademický malíř Charles Mayer, potkal maminku, která pocházela z baleárského ostrova Mallorca, na svých cestách ve francouzském Cannes.

JOSEF KAREL ŠLEJHAR

JOSEF KAREL ŠLEJHAR

„Soudím, že spisovatel nezná duše jiných, nýbrž jen svou."
„Byla vždy temnost ve mně, neštěstí a hrůza.“

Knižní tipy

ŠPALÍČEK VÝLETŮ 4 – PRO KAŽDÝ DEN JEDEN

ŠPALÍČEK VÝLETŮ 4 – PRO KAŽDÝ DEN JEDEN

Ke třem Špalíčkům výletů po Čechách, Moravě a Slezsku přibývá čtvrtý svazek 365 tipů - pro každý den v roce jeden.

TURISTICKÝ ATLAS ČESKO - Nové vydání 2019

TURISTICKÝ ATLAS ČESKO
Nové vydání 2019

První a nejpodrobnější atlas Česka v měřítku 1:50 000

NEJKRÁSNĚJŠÍ STARÉ MAPY

NEJKRÁSNĚJŠÍ STARÉ MAPY

Kniha obsahuje nejkrásnější staré mapy celého světa – Evropy, Asie a Afriky, Ameriky, a také mapy hvězdné oblohy a kartografické kuriozity včetně smyšlených map.

Hudební tipy

YES - Yes 50 Live (2019)

YES
Yes 50 Live (2019)


Yes 50 Live (2019)

Legendární britskou rockovou kapelu zformovali v roce 1968 kytarista Chris Squire a zpěvák Jon Anderson.

ANTONÍN DVOŘÁK - Rusalka

ANTONÍN DVOŘÁK
Rusalka


Rusalka

Historická nahrávka Dvořákovy nejromantičtější opery z roku 1952.

JAROSLAV FILIP - Cez okno

JAROSLAV FILIP
Cez okno


Cez okno

Po víc než 23 letech od původního vydání vychází reedice beznadějně vyprodaného...

Hradecko

Hradecké nábřeží gurmánů - Chuť podzimu

21.září - sobota


Na hradecké náplavce se na podzim setkají milovníci dobrého jídla a pití, kuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři. Akce bude nabízet a pracovat se sezónními surovinami, včetně regionálních potravin.

Gočárovy schody 2019

28.září - sobota


Po vzoru světových akcí představuje tento závod exhibici ve sjezdu ze schodů a zároveň nabízí bohatý doprovodný program divákům. Na městském okruhu navrženém zkušenými traťovými architekty vynikne cyklistická dovednost a výkonnost závodníků. Na akci se představí světoví sportovci, ale také nadšení amatéři, kteří si chtějí vyzkoušet pestrý okruh. Součástí cyklistického programu jsou i závody dětí a běžecký závod. Běžci na celkem třech okruzích zdolají 720 schodů v historickém centru města.

Čekání na Václava - festival velkých malých divadel

28.září - sobota


Divadelním festivalem Čekání na Václava naplno startuje každá nová divadelní sezona Klicperova divadla v Hradci Králové. Festival Čekání na Václava je především představením toho nejlepšího, co narodilo na našich divadelních scénách. Měsíční akce je orámována dvěma Dny české státnosti – 28. 9. (Sv. Václav) a 28. 10. (Den vzniku samostatného Čs. státu). Nejen hradecký divák tak má unikátní příležitost vidět v řadě za sebou legendární divadelní soubory z Prahy, Uherského Hradiště, Brna, Ostravy, Pardubic a dalších, a porovnat jejich nabídku představení s domácí tvorbou.

Tiskové zprávy

Chuť podzimu na hradeckém nábřeží již 21. září

Chuť podzimu na hradeckém nábřeží již 21. září

V sobotu 21. září Vás zveme na gurmánský oběd a nákup do centra Hradce Králové. Smetanovo nábřeží a přilehlá náplavka se promění v oázu gastronomie, v rámci Hradeckého nábřeží gurmánů s ČPP s podtitulem Chuť podzimu.

HRADECKÁ NOKTURNA - HANS KRÁSA QUARTET

HRADECKÁ NOKTURNA - HANS KRÁSA QUARTET

Aula obchodní akademie (býv. Ústav hluchoněmých), Pospíšilova tř. 365
čtvrtek 10.10.2019 v 19:30

Kalendárium

 <  ZÁŘÍ 2019  > 
POÚT STČT SOBNE
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Připravované akce

Kulturní akce - Král vín 2019
Kulturní akce - JÓGA v denním životě
Kulturní akce - Hradecké nábřeží gurmánů, Chuť podzimu
Kulturní akce - OD BAROKA PO GERSHWINA
Kulturní akce - JIŘÍ ANDERLE
Kulturní akce - EXKLUZIVNÍ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA ZNAČKY PONER
Kulturní akce - KONCERT MICHALA PAVLÍČKA
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - HRADECKÁ NOKTURNA - HANS KRÁSA QUARTET

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist