Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce - Dívčí válka.
Kulturní akce - ČESKÉ HRADY 2019
Kulturní akce - Hip hop kemp 2019

Probíhající soutěže

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ
SOBOTA 3. SRPNA 2019 VE 20 HODIN

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2019

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2019

16. - 17. SRPNA 2019, VIZOVICE, AREÁL LIKÉRKY R. JELÍNEK

ČESKÉ HRADY 2019

ČESKÉ HRADY 2019

19. - 20. ČERVENCE 2019, KUNĚTICKÁ HORA U PARDUBIC

F. R. ČECH: DÍVČÍ VÁLKA

F. R. ČECH: DÍVČÍ VÁLKA

22. ČERVENCE 2019 V 19.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK
 

JEDINÁ PRAVÁ KELTSKÁ NOC 2019

JEDINÁ PRAVÁ KELTSKÁ NOC 2019

8. – 10. SRPNA 2019, HARRACHOV

HIP HOP KEMP HK 2019

HIP HOP KEMP HK 2019

15. – 17. SRPNA 2019, FESTIVALPARK HRADEC KRÁLOVÉ

Kalendárium

 <  ČERVENEC 2019  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Doporučujeme

MENU: FOQL, Lišaj, Thistle

zpět


MENU: FOQL, Lišaj, Thistle Červnové pokračování hudebně-experimentální série MENU představí v pátek 8. června od 20 hodin v prostorách barokní kaple bývalého kostela sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové polskou hudební experimentátorku FOQL, hudební klenot české elektronické scény projekt Lišaj a česko-finské improvizační duo Thistle.

     V průběhu několika posledních let vydala Justyna Banaszczyk alias FOQL působivé množství hudby na všemožných médiích a u takových labelů jakými jsou například New York Haunted, Always Human Tapes, Gooiland Elektro či Pointless Geometry. Tato polská umělkyně stojící za mezinárodním uměleckým kolektivem Oramics, sdružující rozličné hudební projekty mj. Mala Herba, Avtomat, Monster či ISNT, vydala v březnu tohoto roku u CGI Records z Atlanty aktuální album Dupster diving know-how. Na této kolekci špinavého zvuku, noisu a “zvukového odpadu“, který titul tohoto alba zmiňuje, se podílela podílela běloruská djka a producentka Elena Sizowa či hudebník a vizuální umělec Bartosz Zaskórski z projektu Mchy i Porosty.

    Hypnotický a nekonvenční hudební styl FOQL vychází z jejích temných industriálních kořenů. Díky své slabosti pro experimenty, neprozkoumaná a ta nejvíc novátorská zákoutí taneční hudby, se Justyna vyhýbá zvedeným hudebním postupům, což je také zřetelně slyšet během jejích živých vystoupení. Žánrový mix, kterým se prezentuje je oscilací mezi tribálními rytmy, industriálem, acidovými sekvencemi řádně ostrých synťáků či dekonstruovaným technem a jistě bude skvělou tečkou příštího MENU.

     Mikuláš Odehnal alias Lišaj je považován za skrytý klenot české experimentální scény. Umělec vycházející z dnes již nefungujího kolektivu LES, již svým debutovým EP Szara, který vyšel v roce 2015 na kazetě labelu Genot Centre/Cosmic Sans, objevuje rozměrnou dimenzi svého vlastního hudebního vesmíru, jenž obohacuje pomalými beaty, éterickýy rapem a vokály v pozadí valivé masy hluku. Ve spojení s vizuály Šimona Levitnera se jeho vystoupení stala komplexním audiovizuálním zážitkem s jehož opakováním Mikuláš nikdy nikterak nespěchal.

    Nové album Mezina (Genot Centre, 2018) tento slezský hudebník vystavěl především na terénních nahrávkách a táhlých dronech, kontinuálně navazuje na debutové EP.  Obsahuje droneové textury, field recordings, pomalé beaty i znepokojující noise a volné proplouvání mezi žánry. Lišajova hudba je do značné míry abstraktní, ale zpravidla vychází z konkrétních zvuků. Živé provedení této nahrávky v prostorách bývalé barokní kaple slibuje být opět nezapomenutelným zážitkem.

    Projekt Thistle hudebního producenta a člena NONA records Matěje Kotoučka (mj. Sky to Speak) a finského hudebníka, performera a dokumentaristu Sima Hakalista se pohybuje na pomezí snu a reality. Thistle hrají hudbu, která vzniká jejich společnou improvizací. Duo, jenž se loni vynořilo ze scény kolem kolektivu AVA , si už stihlo zahrát třeba před Emptyset v Anežském klášteře a v současnosti se intenzivně hlásí o pozornost. Jejich hudební vystoupení jsou především syntetizátorovými seancemi, které nabývají až šamanistických rozměrů, a do kterých promlouvají také Simovi housle nebo terénní nahrávky. Jako hlavní nástroj využívají především modulární syntezátory a vytváří plnohodnotnou zvukovou laboratoř, ve které umě manipulují s obskurními samply a smyčkami. Každý jejich živý set se přizpůsobuje prostoru vystoupení a výsledek je vždy velmi působivý. Hypnotické rytmy, drones, nekonečná arpeggia nebo nalezené zvuky a field recording, to vše v jednom tavícím kotli.

Akce se koná s podporou Statutárního města Hradec Králové.

Odkazy:

FOQL
https://www.oramics.pl/foql
https://soundcloud.com/foql
https://vimeo.com/search?q=foql
Lišaj
https://genot.bandcamp.com/album/mezina
https://shmyzem.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=z4_c6ZS5aXI
https://www.youtube.com/watch?v=dhF_4uqZ5xY

Thistle
https://thistle7.bandcamp.com/album/sarj...
https://www.facebook.com/ttthistle/

Všichni dobří rodáci

ANTONÍN RUDL

ANTONÍN RUDL

Jméno Antonín Rudl asi většině obyvatel Královéhradeckého kraje mnoho neřekne

VÁCLAV REJCHL

VÁCLAV REJCHL

Docela nedávno jsem byl svědkem, kterak neodbytný respondent atakoval blonďatou dívenku v Informačním centru dotazem, kdo že postavil hradecké nádraží.

JOSEF LADISLAV KUBÍN

JOSEF LADISLAV KUBÍN

Dnešní medailonek by mohl mít podtitul Rebel s (neznámou) příčinou nebo Profesionální protestovač.

Knižní tipy

JIŘÍ DONNÉ SMÝKAL - Big beat šedesátých  let v Brně a okolí

JIŘÍ DONNÉ SMÝKAL
Big beat šedesátých let v Brně a okolí

V úvodní stati prvního dílu trojdílné publikace je představen autor a jeho záměr zmapovat domácí bigbítové celky ze šedesátých let spojené s Brnem a jeho okolím.

TURISTICKÝ ATLAS ČESKO + CYKLOTRASY (2019) - 1:50 000

TURISTICKÝ ATLAS ČESKO + CYKLOTRASY (2019)
1:50 000

Nejpodrobnější atlas Česka v měřítku 1:50 000.

JINDA GAYLARDOVÁ - Čajové opojení

JINDA GAYLARDOVÁ
Čajové opojení

Odhalte umění přípravy dokonalého šálku čaje a vydejte se na fascinující cestu historií i současností tohoto celosvětově oblíbeného nápoje.

Hudební tipy

REINHOLD MESSNER - Pád nebes

REINHOLD MESSNER
Pád nebes


Pád nebes

Na rozhraní mezi nebem a zemí...

BRUCE SPRINGSTEEN - Western Stars (2019)

BRUCE SPRINGSTEEN
Western Stars (2019)


Western Stars (2019)

Po pěti letech vydává Bruce Springsteen nové studiové album. Jeho hudba nás zavede do nových míst.

SIMON MAWER - Skleněný pokoj

SIMON MAWER
Skleněný pokoj


Skleněný pokoj

Příběh inspirovaný osudem brněnské vily Tugendhat zrcadlí v životech majitelů domu tragický úděl českého národa během 20. století.

Hradecko

Nábřežní jazzová pouť

03.srpna - sobota


Letos již pojedenácté zpříjemní první srpnový víkend Nábřežní jazzová pouť. Putování mezi dvěma pódii i napříč jazzovými styly v podání muzikantů z našeho regionu, špičkových českých jazzmanů i zahraničních hostů . Letní jazzová pouť zve k malé promenádě styly hudby, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás ve třetím tisíciletí.

Nábřeží keramiky a skla

17.srpna - sobota


Nábřeží ožije ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. Zajímavostí bude jistě i zahradní dekorativní keramika či keramika pálená.

Grand Prix města Hradec Králové v parkurovém skákání

23.srpna - pátek


Třináctý ročník třídenních jezdeckých závodů na kolbišti Hradeckého jezdeckého klubu v Hradci Králové – Malšovicích. Své umění na překážkách o výšce 90 – 140 cm předvedou jezdci a koně z celé ČR a to v kategoriích HOBBY a Licence. Pro děti i dospělé je na víkend připraven doprovodný program.

Tiskové zprávy

Hudební festival Hrady CZ se po startu na Točníku přesouvá na Kunětickou horu,  - letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Hudební festival Hrady CZ se po startu na Točníku přesouvá na Kunětickou horu,
letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po startu na hradě Točníku představí v pátek a sobotu 19. a 20. července na Kunětické hoře.

Klicperovo divadlo spouští předprodej na září

Klicperovo divadlo spouští předprodej na září

Klicperovo divadlo zveřejnilo na svých webových stránkách program na září. Předprodej vstupenek spustí v pondělí 15. července v tradičním čase v 10 hodin dopoledne

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku a po šesti letech hlásí návrat kapely Kryštof - festival s respektem k památkám i životnímu prostředí

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku a po šesti letech hlásí návrat kapely Kryštof
festival s respektem k památkám i životnímu prostředí

Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 12. a 13. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově.

Kalendárium

 <  ČERVENEC 2019  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Připravované akce

Kulturní akce - LETNÍ KOLEKCE českých autorů
Kulturní akce - Keltská noc 2019
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - Letní kino širák program červenec 2019
Kulturní akce - Letní kino širák program srpen 2019

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist