Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

LACO DÉCZI + CELULA NEW YORK

LACO DÉCZI + CELULA NEW YORK

NEDĚLE 30. SRPNA 2020 VE 20 HODIN
RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ

PROGRES 2

PROGRES 2

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 27. SRPNA 2020 VE 20.00 HODIN

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

TONY DUCHÁČEK + GARAGE

ČTVRTEK 6. SRPNA 2020 VE 20 HODIN, RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ
 

VÍTKOVO KVARTETO

VÍTKOVO KVARTETO

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, PÁTEK 7. SRPNA 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  SRPEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Doporučujeme

Divadlo Drak, Klicperovo divadlo a Open Air Program slaví!

zpět


Divadlo Drak, Klicperovo divadlo a Open Air Program slaví! Během osmi festivalových dnů od pátku 21. června do pátku 28. června 2019 budou všechny scény Divadla Drak a jeho okolí zasaženy festivalovým hemžením.DIVADLO DRAK PŘEDSTAVÍ NOVINKY SEZÓNY 2018/19
První den mohou diváci vidět v divadelním šapitó inscenaci Faust.
 V sobotu se návštěvníkům představí tanečně a pohybově výtvarná inscenace pro nejmenší A na noze pevnina. Dalším sobotním titulem je inscenace MimoňMalé diváky potěší nedělní pohádka O zlaté rybce
 
Lektorský projekt Napříč divadelní Evropou prostřednictvím her a interaktivních workshopů představí dětem divadelní kultury evropských zemí.


 DRAČÍ POUŤ, TRADIČNÍ VÍKENDOVÝ PROGRAM PRO CELOU RODINU
 První festivalový víkend v Draku je pravidelně věnován rodinám s dětmi. Můžete se těšit na workshopy, originální kolotoč řezbáře Matěje nebo Bratry v tricku s jejich pouličními projekty Malíři a Běžkařská odysea. Jedinečný zážitek vás čeká díky projektu Headspace z Holandska, nebo se můžete vydat na  Výlet  spolu s katalánskou skupinou Tombs Creates .


ZAHRANIČNÍ HOSTÉ
V české premiéře pozve Španěl Xavier Bobés diváky na představení Věci snadno zapomenuté. Mezinárodní divadelní uskupení NIE přiváží na festival aktuální inscenaci Bratři a sestry Joachim Torbahn z Německa nás přenese skrze hnětení, ťukání, tepání, trhání, či lepení hlíny do prvotního smyslového zážitku v představení s názvem Hlína, hra a rošťárnyEtienne Manceau (laureát ceny Circus Next) z francouzského divadla Cie Sacekripa nadchne diváky zábavným a inteligentním sólo představením na pomezí divadla objektu, cirkusu a pantomimy s názvem VU25. 6. 2019 čeká festivalové diváky „Finský den”. Divadlo Mukamas představí v Draku pohádku Myška v cirkuse a hudebně poetické pásmo Písně z Finska. Večer se pak mohou diváci těšit na česko-finskou hudebnici Sonju Vectomov a poté si zatančit s DJ VeekanVisio.
 
SLOVINSKÁ STOPA
Lutkovno gledališče Maribor přiveze na festival loutkovou inscenaci Platnomer, příběh na motivy novely Lva Nikolajeviče Tolstého. Ljubljana Puppet Theatre nabídne divákům dvě představení. Session Bulgakov je rekonstrukcí Bulgakovova románu Mistr a Markétka. Dramaticky expresivní inscenace s poetickými výjevy koketuje s ironickou kritikou světa z pohledu jedince. Někde jinde je šokujícím příběhem absurdity války a jejich hrůz viděných očima mladé dívky. Na festivalu nebude chybět také slovinský loutkový mág Matija Solce. Do Draku přiveze spolu s Triem Katastrofa divoké balkánské rytmy a heavy polku. S festivalem se  rozloučíme představením pro jednu loutku a dva loutkáře od Matita Teatro s názvem Býti Don Quijotem.SLOVENSKÁ PRODUKCE
Soubor Odivo z Bánské Bystrice přiváží na festival vzdušnou laboratoř AERO pro děti od 1,5 do 5 let a všechny ty, kteří mají chuť si s nimi ulétnout. Nové Divadlo Nitra uvede na festivalu oceňovanou inscenaci Šimona Spišáka Anna Franková.

 
ČESKÁ PRODUKCE
Pražské studio Damúza představí na festivalu inscenaci pro batolata Já, ty a toPro starší pak hru Hlupáci z Chelmu. Nebudou chybět ani pohádky Skřítek a Tři malá prasátka od skupiny Buchty a loutky z Prahy. Naivní divadlo Liberec překvapí Pohádkou o Liazce, plzeňské Divadlo Alfa nabídne starším dětem Alfa farmu. Studenti KALD DAMU předvedou v rámci programu tři projekty: dobrodružný příběh z Laponska Nejmenší ze Sámů, divadlo objektu  Box Beat, a Press paradox, autorskou inscenaci vycházející z údajné nájemné vraždy novináře Arkadije Babčenka.


 
FYZICKÉ DIVADLO
 Pražská skupina Tanterhorse představí festivalovou verzi projektu na pomezí imerzivního divadla, tance, instalace a performance !O!
Projekt Viktora Černického PLI je mnohovrstevnatou podívanou pohybující se na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu.

 KONCERT ZA VYSVĚDČENÍ

 Na poslední festivalový den, který je zároveň i posledním školním dnem, připravil Drak opět pro děti program za vysvědčení. „Stalo se již hezkou tradicí připravit na závěr festivalu dětem překvapení jako odměnu za jejich celoroční úsilí. V tomto roce je to interaktivní koncert kapely Bombarďák.“  zve malé i velké ředitelka Divadla Drak Eliška Finková.

FESTIVALOVÝ PROGRAM DIVADLA DRAK NAJDETE ZDE

Všichni dobří rodáci

ZDENĚK MATĚJ KUDĚJ

ZDENĚK MATĚJ KUDĚJ

Velmi nadaný, těžko zvládnutelný. Takový byl Magor Jirous počátku dvacátého století, spisovatel Zdeněk Matěj Kuděj. Tedy – spisovatel.

JOSEF KNAP

JOSEF KNAP

Jestli se zajímáte o skutečně krásnou literaturu a zároveň o dlouho zapovězené české autory (Jan Čep, František Křelina, Jan Zahradníček), jsou texty Josefa Knapa určeny právě vám.

JOSEF HIRŠAL

JOSEF HIRŠAL

Chomutičky u Jičína byly administrativně včleněny do blízkých Chomutic roku 1950.

Hradecko

NOVA CUP 2020 - Segafredo Sahara Race

07.srpna - pátek


Jedinečná sportovní akce v písečném lomu Marokánka. Start a cíl závodu proběhne v písníku Marokánka, který je součástí Městských lesů Hradec Králové.

Hradecká V8

21.srpna - pátek


Máte rádi ameriky? Tak to si nemůžete nechat ujít letošní 13. ročník Hradecké V8 – tradiční velký sraz amerických vozů, který se každoročně koná v Hradci Králové na Stříbrném rybníce.

Svátek vína na soutoku

28.srpna - pátek


Dovolujeme si Vás pozvat na již šestý ročník Svátku vína na soutoku, který nabídne skvělá vína, delikatesy a doprovodný program laděný do komorního prostředí Jiráskových sadů. Opět v pátek, ale končíme až ve 22 hod!

Tiskové zprávy

KDYŽ SE SEJDOU MEDVĚDI U JEDNOHO STOLU…

KDYŽ SE SEJDOU MEDVĚDI U JEDNOHO STOLU…

PROKOP HOLOUBEK Z MIDI LIDI SLOŽIL HUDBU KE ZBRUSU NOVÉ PÍSNIČCE „MEDVĚDÍ SRAZ“ PRO FILM MLSNÉ MEDVĚDÍ PŘÍBĚHY

ŘÍZENÁ DEGUSTACE 15 NEJLEPŠÍCH VÍN

ŘÍZENÁ DEGUSTACE 15 NEJLEPŠÍCH VÍN

Vážení milovníci vína
z 1 300 vín od 174 českých a moravských vinařů jsme tradičně vybrali nejlepších 15 vín 15 vinařů. Najdete tu championa, vítěze kategorií i velké zlaté medaile.

VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉ PANDY

VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉ PANDY

01.srpna - sobota od 20:30 hodin
Letní kino Širák

USA/Rusko 2019, režie Vasilij Rovenskij, Natalia Nilová, 84 minut, přístupný, MLUVENO ČESKY

Čáp je občas divný pták / zasloužil by přes zobák. / Pandu strčí medvědovi / co ten na to asi poví ? / A malinké zvířátko / v problémech je zakrátko. / Ale máš-li kamarády / byť jsi v nouzi, víš si rady. / Cesta dlouhá tisíc mil / nakonec snad najde cíl. / Vodou, vzduchem, taky pěšky / tahle parta má to těž ký! Animovaná pohádka od scenáristy filmu Madagaskar. V ČESKÉM ZNĚNÍ. V KINĚ ČEKÁ KRÁSNÁ PANDA / PŘIJĎTE, DĚTI, BUDE SRANDA!
PREMIERA

Kalendárium

 <  SRPEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Připravované akce

Kulturní akce - Letní kolekce
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Hvězdy swingu
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - Letní kino širák program srpen 2020
Kulturní akce - Art and food

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist