Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

NĚŽNÁ NOC

NĚŽNÁ NOC

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 25. ČERVNA 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

STŘEZINŠTÍ JAZZMANI MEZI EVROPSKOU ELITOU

zpět


STŘEZINŠTÍ JAZZMANI MEZI EVROPSKOU ELITOU Poslední týden ve školním roce se pro STO Jazz orchestra ze ZUŠ Střezina stal týdnem nejdůležitějším. Po roce se muzikanti vrátili do Polské Bydhošti, kde je čekal těžký úkol - obhájit loňské vítězství. A přestože byl orchestr obklopen evropskou elitou, povedlo se. STO vyhrál hlavní cenu polského ministra kultury a národního dědictví. Na soutěž do Bydhoště přijelo 17 souborů ze třinácti zemí, každý  se snažil o nejlepší vystoupení a při koncertech ve městě, na soutěži, při společném setkání a hlavně na závěrečném koncertě, který je spíše komponovaným večerem. Bylo opravdu co poslouchat a na co se dívat.

"V průběhu celého týdne se soubory střídaly v krásném dřevěném sále s perfektní akustikou a s velmi profesionální porotou. Při mém prvním pohledu na porotu mě zaujala mávající ruka doktora hudebních věd Orlina Bebenova, který v minulém ročníku vedl orchestrální workshopy a týden s námi pracoval a učil nás novým technikám a metodám. Bylo velmi hezké potkat znovu lidi, které jsme poznali na loňském ročníku," líčil dojmy Tomáš Antonín Mucha, dirigent STO.

Od úterka měli pořadatelé plné ruce práce s přípravou závěrečného koncertu. Od každého souboru si vyžádali seznam skladeb, z nějž si vybrali jednu skladbu, kterou si následně nechali poslat nahranou, a na ni vytvořili taneční choreografii. Letos byla pojícím prvkem polská pohádka o malé panence. Gala večer se odehrával v pátek večer od půl sedmé a zkoušky na něj začínaly již od sedmi hodin ráno. "Hráli jsme jako druzí, na zkoušce jsme tak byli už po sedmé hodině ranní. Celý večer pak zakončilo vyhlášení výsledků soutěže. Pro nás to znamenalo dlouhé čekání, protože skvělá polská organizace, která soutěž připravovala, měla cenu pro všechny soubory, ale ty hlavní vyhlašovala až nakonec. To jsme nevěděli, a proto jsme si před závěrem vyhlašování začali říkat, že i bez ocenění to byl fajn týden a máme spoustu nových zážitků a nových kontaktů. Přesně v tu chvíli, kdy jsme si začali myslet, že odejdeme bez ocenění, však jako blesk z čistého nebe přišla informace, že STO Jazz orchestra vyhrává hlavní cenu polského ministra kultury a národního dědictví," dodává Tomáš Antonín Mucha.

Střezinský orchestr, který má 32 členů ve věku od 12 do 22 let, si užil nejen soutěž ale i skvělý teambuilding. Hezčí konec školního roku si nemohli naplánovat. Těší se na další výzvy, ať už to bude tříkrálový koncert v Dobřenicích nebo zájezd do španělského Malgratu, který je právě v jednání.

Všichni dobří rodáci

HANUŠ WIHAN

HANUŠ WIHAN

Jedenáctiletý Hanuš Wihan (*5. 6. 1855 v Polici nad Metují) koupil na trhu flétničku a tak si pootevřel cestu k hudebnímu Olympu.

FRANTIŠEK HOVORKA

FRANTIŠEK HOVORKA

Informace o datu narození našich rodáků se občas liší.

JAROSLAV KOPÁČEK

JAROSLAV KOPÁČEK

Vůbec netuším, jaké bylo 23. května před pětaosmdesáti lety v Jičíně počasí.

Hradecko

Město snů

05.června - pátek


Celodenní workshop pro děti, studenty, seniory, handicapované, umělce i neumělce, pod vedením několika lektorů, architektů a výtvarníků.

Pivní rozjímání 2020

06.června - sobota


8.ročník Pivního Rozjímaní se bude konat na parkovišti u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové v sobotu, 6.června 2020 od 10.00 hodin do 23.00 hodin a opět bez vstupného.

4 Tenoři - muzikálové gala na Hrádku u Nechanic

02.července - čtvrtek


Muzikálové árie, hity Karla Svobody a světové evergreeny zpíváme v doprovodu Unique Quartet a špičkových hudebníků. Vaši 4 Tenoři: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo.

Tiskové zprávy

První ONLINE Kamínková aukce

První ONLINE Kamínková aukce

Letos poprvé se kamínková aukce koná online prostřednictvím Aukra. Ve dnech 14. – 23. Červn je možné vydražit skutečně hodnotné výtvarné skvosty.

CO SE DĚJE V DRAKU? OD 2. ČERVNA UŽ ZASE HRAJEME!

CO SE DĚJE V DRAKU? OD 2. ČERVNA UŽ ZASE HRAJEME!

Po téměř tříměsíční odmlce otevře Divadlo Drak své hlediště opět divákům. Drak obnoví svůj provoz
2. června a v jeho programu veřejnost najde nejen dopolední představení pro nejmenší, ale také odpolední a večerní reprízy drakovských inscenací, které jsou určeny starším dětem, teenagerům i dospělým.

Poslední květnový týden opět ve znamení Podkroví Live

Poslední květnový týden opět ve znamení Podkroví Live

Ještě do konce května bude Klicperovo divadlo vysílat každodenně své živé streamy Podkroví Live.

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Připravované akce

Kulturní akce - Kamínková aukce
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červen 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist