Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

VLADIMÍR MIŠÍK + MICHAL PROKOP

VLADIMÍR MIŠÍK + MICHAL PROKOP

25. ČERVENCE 2020 V 19.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

NĚŽNÁ NOC

NĚŽNÁ NOC

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 25. ČERVNA 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Jubilejní Jazz Goes to Town přivezl do Hradce umělce ze čtyř kontinentů, 26. ročník připraví nový dramaturg

zpět


Jubilejní Jazz Goes to Town přivezl do Hradce umělce ze čtyř kontinentů, 26. ročník připraví nový dramaturg Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa v pěti festivalových dnech. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Workshop klavírní tvorby s Beatou Hlavenkovou, pouliční koncert nizozemské formace The Zebra Street Band a jeden z prvních koncertů Binkera Goldinga po vydání jeho nejnovějšího alba. Takový byl 25. ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town, který 8.–12. 10. 2019 proběhl na osmi místech po celém Hradci Králové i v samotných ulicích města.
 
Většina umělců se na letošním ročníku festivalu představila v české premiéře. Zahájení ve Studiu Beseda obstaral mezinárodním oktet Didrik Ingvaldsen Ensemble, který divákům nabídl nevšední průnik skandinávské, berlínské a české jazzové scény. Festival se na konci týdne do Studia Beseda vrátil, energický závěr pětidenní akce zde patřil patnáctičlennému severskému bigbandu s názvem Paal Nilssen-Love’s Large Unit.
 
Mezi divácky nejúspěšnější patřil dvojkoncert kvartetu Binker Golding’s Band britského saxofonisty Binkera Goldinga a polského kvintetu Wojteka Mazolewskiho, který se řadí k aktuální špičce polského moderního jazzu. Binker Golding je držitelem několika ocenění za svou tvorbu (MOBO Best Jazz 2015, Jazz FM Award, Parliamentary Jazz Award) a na Jazz Goes to Town představil své nové album v kině Bio Central.
Podobný úspěch sklidila i energická trojice Digital Primitives, jehož ústřední postava Cooper-Moore je jednou z nejvýraznějších osobností nezávislé newyorské jazzové scény. Organizátorům se po několika letech podařilo skloubit časové možnosti tohoto jedinečného tria s termínem festivalu a posluchači jeho účast patřičně ocenili závěrečným potleskem vestoje.
 
Za tuzemské umělce sklidila výrazný úspěch především skladatelka a zpívající pianistka Beata Hlavenková. Prostory showroomu hradeckéPETROF Gallery byly kompletně zaplněny, organizátoři museli dokonce navýšit kapacitu sálu a přidat místa k sezení, aby mohlo být uspokojeno více návštěvníků festivalu.
 
Zájem široké veřejnosti vzbudil také pouliční koncert holandských The Zebra Street Band, kteří prováděli návštěvníky po jednotlivých koncertech během pátečního programu. Během hudební produkce v ulicích Hradce Králové nalákali kolemjdoucí, kteří se připojili do průvodu a účastnili se dalšího festivalového programu. Své celodenní vystoupení zakončili v NãPLAVKA café & music bar, kde druhý den festivalu vystoupili také další ze zástupců české jazzové scény, formace mladých jazzmanů Pavel Zlámal & PQ pod vedením zkušeného saxofonisty Pavla Zlámala.
 
Festival kromě pouličního koncertu opět nabídl ve svém programu vystoupení v netradičních prostorách. Česká kapela Jungle Debris se představila v Restauraci Černý kůň, festival zavítal také do Sboru kněze Ambrože (Michael Moore & Ziv Taubenfeld), Městské hudební síně (Klaus Kugel & Pavel Hrubý) nebo Galerie moderního umění, kde svoje putovní vystoupení zahájili zmiňovaní The Zebra Street Band.
 
„Na festivalu jsme letos přivítali celkem 67 hudebníků. 26. ročník proběhne v Hradci Králové od 6. do 10. října 2020. Od příštího ročníku dochází ke změně v našem týmu. Dosavadního dramaturga Zdeňka Závodného nahradí Michal Wróblewski, kterého jsme vybrali v rámci výběrového řízení letos na jaře,” doplňuje Barbora Hodonická, ředitelka neziskovky kontrapunkt, která festival pořádá.
Děkujeme všem interpretům, návštěvníkům, našim partnerům a v neposlední řadě Zdeňkovi Závodnému za spolupráci v uplynulých letech.
 
Kompletní program a další informace naleznete na webu festivalu www.jgtt.cz.
 
Sledovat nás můžete také na FACEBOOKUa INSTAGRAMU.

Všichni dobří rodáci

HANUŠ WIHAN

HANUŠ WIHAN

Jedenáctiletý Hanuš Wihan (*5. 6. 1855 v Polici nad Metují) koupil na trhu flétničku a tak si pootevřel cestu k hudebnímu Olympu.

FRANTIŠEK HOVORKA

FRANTIŠEK HOVORKA

Informace o datu narození našich rodáků se občas liší.

JAROSLAV KOPÁČEK

JAROSLAV KOPÁČEK

Vůbec netuším, jaké bylo 23. května před pětaosmdesáti lety v Jičíně počasí.

Hradecko

Pivní rozjímání 2020

06.června - sobota


8.ročník Pivního Rozjímaní se bude konat na parkovišti u Kongresového centra Aldis v Hradci Králové v sobotu, 6.června 2020 od 10.00 hodin do 23.00 hodin a opět bez vstupného.

4 Tenoři - muzikálové gala na Hrádku u Nechanic

02.července - čtvrtek


Muzikálové árie, hity Karla Svobody a světové evergreeny zpíváme v doprovodu Unique Quartet a špičkových hudebníků. Vaši 4 Tenoři: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo.

Tiskové zprávy

VERNISÁŽ MORAVSKÉHO MALÍŘE NA NÁPLAVCE

VERNISÁŽ MORAVSKÉHO MALÍŘE NA NÁPLAVCE

Bodrý moravský malíř, hudební producent a koumák Zbyněk Hanko v neděli 7. června osobně uvítá na své vernisáži návštěvníky hradecké Náplavky.

Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak!

Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak!

Tradiční královéhradecký festival Divadlo evropských regionů, který oslavil v loňském roce 25. narozeniny a současně jeho Open Air Program 20. narozeniny, se letos neuskuteční v tradiční podobě, na jakou jsou divadelníci i jejich diváci zvyklí.

První ONLINE Kamínková aukce

První ONLINE Kamínková aukce

Letos poprvé se kamínková aukce koná online prostřednictvím Aukra. Ve dnech 14. – 23. Červn je možné vydražit skutečně hodnotné výtvarné skvosty.

Kalendárium

 <  ČERVEN 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Připravované akce

Kulturní akce - Kamínková aukce
Kulturní akce - Hvězdy swingu
Kulturní akce - Ú S M Ě V Y   2 0 2 0
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červen 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist