Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Probíhající soutěže

KRAUSBERRY

KRAUSBERRY

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 16. ČERVENCE 2020 VE 20.00 HODIN

VÍTKOVO KVARTETO

VÍTKOVO KVARTETO

RESTAURACE NA SOUTOKU, U LABE 427/1, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ, ČTVRTEK 9. ČERVENCE 2020 VE 20 HODIN

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA  + GEORGE AND BEATOVENS

KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + GEORGE AND BEATOVENS

STŘEDA 21. ŘÍJNA 2020 V 19 HOD., ADALBERTINUM, ČS. ARMÁDY 300, HK

Partneři Kultury Hradec

Restaurace Na Soutoku

Kalendárium

 <  ČERVENEC 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

RESTART FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ KE 43. SEZÓNĚ 2020/2021

zpět


RESTART FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ  KE 43. SEZÓNĚ 2020/2021 Uplynulé týdny a měsíce byly kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru dobou nejistoty také pro orchestry. Na pozadí těchto událostí ale ve Filharmonii Hradec Králové probíhala intenzivní příprava následující sezóny. Nové koncertní křídlo Petrof, monumentální oratorium Svatá Ludmila, premiéra kantáty Záhořovo lože, jsou některé z momentů příští 43. sezóny.
 
„Doba koronavirových omezení byla pro nás zvláštní. Vyzkoušeli jsme si mimo jiné natáčení koncertů a jejich vysílání přes různé video-kanály, ale samozřejmě se nesmírně těšíme, až budeme moci opět hrát pro naše posluchače naživo. Ten zážitek je nenahraditelný.“ popisuje nedávné zkušenosti a výhledy Václav Derner, ředitel královéhradecké Filharmonie. A co tedy mají ve Filharmonii pro své posluchače připraveno? Počet abonentních řad a jejich žánrové zaměření zůstávají tak, jak se osvědčily v uplynulé sezóně, tedy velký a malý symfonický cyklus, hudba na pomezí žánrů, nedělní varhanní koncerty, divadelní představení, a oblíbené sobotní koncerty pro rodiny s dětmi.
Švýcarský šéfdirigent Kaspar Zehnder, který se po dobu opatření nemohl řízení orchestru osobně účastnit, se v nové sezóně chystá pod svou taktovkou uvést takové skladatele, jako Dvořáka, Gershwina, Suka, Fibicha, Rachmaninova, Ravela, de Fallu a další. Jako sólisty pozve na pódium žádané české umělce, mimo jiné Ivana Ženatého, Jiřího Vodičku, Olgu Šroubkovou, Karla Košárka – i vynikající zahraniční interprety: Kolju Lessinga nebo Judith Jáuregui. Dále v nadcházející sezóně zazní mimo jiné Čajkovského Patetická symfonie nebo hudba z filmové série Harry Potter. Ze setkávání filharmoniků s moderní populární hudbou jmenujme například kapelu Sto zvířat, polskou kapelu Raz Dwa Trzy, Petra Bendeho s písněmi Petra Nováka a také některé koncerty přesunuté ze 42. sezóny. Přehled koncertů a abonentních řad je k nalezení na stránkách Filharmonie Hradec Králové: www.fhk.cz.
 

Nové koncertní křídlo Petrof

Není to tak dávno, kdy se v sále FHK rozezněly mistrovské varhany a v příští sezóně se chystá další, podobná událost. Nové koncertní křídlo Antonín Petrof je dalším nástrojem, který obohatí zvuk orchestru a rozvine jeho výrazové možnosti. O jeho pořízení se společně zasloužili zřizovatelé FHK, Královéhradecký kraj a Statutární město Hradec Králové. Z pohledu Filharmonie vysvětluje význam Václav Derner: „Vše musí jít ruku v ruce. Naším posláním je provozovat hudbu na nejvyšší možné interpretační úrovni, a to si žádá odpovídající nástroj. Naše křídlo, které zde bylo používáno mnoho let, už delší dobu současným požadavkům neodpovídá, a tak jsme byli odkázáni na půjčování nástroje. Jeho pořízení je ovšem z dlouhodobého hlediska prozíravější. Je to pro nás slavnostní a radostná událost, a navíc jsme hrdí, že jsme si mohli podat ruku právě se společností Petrof, která, stejně jako my, patří neodmyslitelně k Hradci Králové“.
 

Hudební fórum Hradec Králové 2020

Festival soudobé světové hudby Hudební fórum Hradec Králové je událostí každé sezóny. Letos se koná v první polovině října a ve svém šestnáctém ročníku nabídne publiku tři koncerty, přičemž dvě z uváděných skladeb získaly mezinárodní ocenění, konkrétně cenu Grammy a Pulitzerovou cenu, většina skladeb zazní v české premiéře. Pozvání k vystoupení přijal Colin Currie, celebrita mezi světovými hráči na bicí nástroje. „Velice nás těší trvalý zájem ze strany Českého rozhlasu Vltava, který bude koncerty živě přenášet.“ říká ředitel FHK Václav Derner. Návštěvníci koncertů v sále FHK budou do hudebního dění vtaženi opět také světelným a výtvarným designem, videoprojekcemi a nonverbálními scénickými prvky.
 

Jubilea

Příští sezóna nabídne příležitost k pozastavení a připomínce různých jubileí a výročí. Začátkem listopadu to bude koncert k sedmdesátinám hudebního skladatele, klavíristy a producenta Zdenka Merty. Přibližně o měsíc později potom společným koncertem s orchestrem FHK oslaví své šedesátiny houslový virtuóz a znalec Jaroslav Svěcený. K desátému výročí úmrtí arcibiskupa Karla Otčenáška zazní koncem dubna Dvořákovo monumentální oratorium Svatá Ludmila. Dirigent Leoš Svárovský se ohlédne za jubileem K. J. Erbena premiérou kantáty Záhořovo lože skladatele Juraje Filase.
 

Abonmá a vstupné do Filharmonie

Své koncerty a představení nabízí Filharmonie Hradec Králové více způsoby. Základní formou je předplatné žánrově odlišených (barevně označených) abonentních řad, které přináší výrazně příznivější cenu a jistotu stálého místa v hledišti. Dosud bylo možné zakoupit abonmá pouze na pokladně FHK, letošní novinkou je elektronický prodej předplatného přes portál www.hkpoint.cz. Na stejném portálu budou moci návštěvníci zakoupit také elektronické vstupenky (eVstupenky) na jednotlivé koncerty ať už v rámci abonentních řad, nebo stojící mimo řady (tj. mimořádné koncerty). Zvláštní formou je kupónové předplatné, kdy jsou kupóny směnitelné za vstupenky na jakýkoliv vybraný koncert napříč abonentními řadami a mimořádnými koncerty.
Prodej předplatného již probíhá. Na pokladně FHK potrvá do 9. července, zakoupení předplatného elektronicky z pohodlí domova je potom možné až do 30. července. Vstupenky na jednotlivé koncerty z abonentních řad budou uvolněny do prodeje 1. srpna. Vstupenky na mimořádné koncerty je možné zakoupit průběžně, jak jsou do předprodeje zařazeny. „Ve 43. koncertní sezóně se na vás těší vaše Filharmonie Hradec Králové“, zve Václav Derner.

Všichni dobří rodáci

MARIE SEDLÁČKOVÁ - SERBOUSKOVÁ

MARIE SEDLÁČKOVÁ - SERBOUSKOVÁ

Dnešním výročím potěšíme či možná inspirujeme k víkendovému výletu zejména něžné pohlaví.

LADISLAV DUŠEK

LADISLAV DUŠEK

Čarodějové a mágové mívali v člověčí hierarchii vždycky zvláštní postavení.

DAVID DRÁBEK

DAVID DRÁBEK

David Drábek, kdysi enfant terrible českého divadla, se 18. června posune o něco hlouběji do slastí středního věku (* 1970).

Hradecko

Noc na Karlštejně (Hrádek u Nechanic) - turné 2020

03.července - pátek


Perla letní scény míří z Karlštejna znovu na Hrádek u Nechanic. Hvězdné obsazení, nové kostýmy a hity Karla Svobody v legendárním muzikálu, který musíte vidět.

Cyklo kemp Hradec Králové

07.července - úterý


Je tady další ročník našich příměstských cyklo kempů se lvem Alexem! Letos slavíme 10. sezónu kempů Topsports, a bude stát za to!

Příměstský tábor - Vodní polo v Hradci Kralové

13.července - pondělí


Prožij s námi aktivně část letních prázdnin. Máš jedinečnou příležitost si vyzkoušet vodní pólo a jiné sporty.

Tiskové zprávy

Užijte si léto před Drakem

Užijte si léto před Drakem

Divadelní sezóna je u konce a my jsme pro Vás připravili na letní měsíce speciální venkovní program.

LASSIE SE VRACÍ

LASSIE SE VRACÍ

03.července - pátek od 21:00 hodin
Letní kino Širák


SRN 2020, režie Hanno Olderdissen, 100 minut, přístupný, MLUVENO ČESKY

Úžasný comeback ze zvířecí říše. Dvanáctiletý Florián a jeho dlouhosrstá kolie jsou proti své vůli rozděleni. Lassie musí na druhý konec země. Jak jen to jde, šupajdí zpátky za Floriánem. Před ní je dlouhá cesta plná překážek, lidí hodných i zlých. Lassie ale žene touha po věrném kamarádovi a nic ji nemůže zastavit! Hrají: Nico Marischka (seriál The Team), Sebastian Bezzel (seriál Vraždy u jezera), Anna Maria Müheová (Rande naslepo) aj. NEJSLAVNĚJŠÍ PES ZPÁTKY V KINECH
PREMIERA

CHLAP NA STŘÍDAČKU

CHLAP NA STŘÍDAČKU

02.července - čtvrtek od 21:00 hodin
Letní kino Širák

ČR 2020, režie Petr Zahrádka, 109 minut, do 12 let nevhodný, mluveno česky

Zuzana zjistí, že má manžel poměr. Sokyni Lence navrhne, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj milence na střídačku. Lenka souhlasí. Jirku postaví před hotovou věc. Zpočátku perfektní plán - týden s manželkou, druhý s milenkou - se může brzy stát noční můrou…. Hrají: Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Iva Janžurová, Lucie Žáčková, Pavel Nový, Martin Pechlát aj. PODVEDENÁ ŽENA - ODHALENÁ MILENKA - SEHRANÁ DVOJKA - HARMONICKÁ TROJKA?
PREMIÉRA

Kalendárium

 <  ČERVENEC 2020  > 
POÚT STČT SOBNE
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Připravované akce

Kulturní akce - Festival Na Ostrovech 11.7.2020
Kulturní akce - Hvězdy swingu
Kulturní akce - Ú S M Ě V Y   2 0 2 0
Kulturní akce - Program koncertů 2020
Kulturní akce - Letní kino širák program červenec 2020
Kulturní akce - DIVADLO DRAK LABYRINT
Kulturní akce - Hradecké nábřeží gurmánů

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist