Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Kalendárium

 <  KVĚTEN 2021  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Doporučujeme

Na základě mimořádných opatření vlády prosíme naše čtenáře, aby si konání akcí ověřili na webových stránkách pořadatelů.

Knihovna od 12. dubna 2021 otevírá prostory - Knihovny města Hradce Králové

zpět


Knihovna od 12. dubna 2021 otevírá prostory - Knihovny města Hradce Králové

od 12. 4. 2021 můžeme díky Mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví, č.j. MZDR 14601/2021 nabídnout otevření prostor knihovny s poskytováním výpůjčních a informačních služeb.

Otevření prostor je možné za splnění následujících podmínek: max. 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Dovolíme si Vás požádat, abyste tyto podmínky s námi pomáhali dodržet v zájmu své i naší bezpečnosti. Pohyb osob v knihovně může být regulován dle aktuální situace.

 

Otevírací doba

Otevírací doba knihovny včetně poboček je bez omezení tedy původní viz Otevírací doba a kontakty. Uzavřena zůstává zatím pouze pobočka Březhrad z důvodu rekonstrukce stropu objektu pošty.

 

Poskytované služby

Můžete si vybírat v půjčovnách, rovněž objednávat knihy ze skladu i z volného výběru - služba odložení z poličky funguje dále. Knihy si lze objednat i emailem či telefonicky. Možnost rezervace zůstává beze změn.

Knihy je možné vracet jak v půjčovnách, tak do biblioboxů před budovami.

Nadále samozřejmě budou poskytovány všechny služby online: výpůjčky e-knih, přístupy z domova do databáze novin a časopisů PressReader, do hudebních databází, aj.

Zatím nebude poskytována služba veřejného internetu a další pobytové a prezenční služby (studium a četba na místě, poslech, dětské koutky).

 

Výpůjční lhůta

Výpůjční lhůtu dokumentů, které se měly vrátit, jsme opakovaně prodlužovali i z důvodu uzávěry okresů, aktuálně jsou Vaše výpůjčky prodlouženy do 30. 4. 2021. Od 1.5. je nutno dodržovat obvyklou výpůjční dobu.  

 

Akce v knihovně

Kulturní a vzdělávací program pro Vás realizujeme online – pořady můžete sledovat na facebooku či youtube kanále knihovny. Pro děti a celé rodiny jsou chystány a obměňovány městské venkovní hry – trasy se čtenářskými úkoly a luštěním tajenek. Více v Kalendáři akcí.

 

Těšíme se na Vás a děkujeme za Vaši trpělivost, pochopení a podporu.

pracovníci knihovny

 

Tento email je obchodním sdělením dle ust. § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. 

Pokud nechcete nadále toto obchodní sdělení zasílat, můžete nám tuto informaci kdykoliv sdělit ve formě odpovědi na tuto e-mailovou zprávu. 

V našem případě na email: newsletter@knihovnahk.cz

Informace, které jsme povinni vám sdělit v souvislosti s ochranou osobních údajů, jsou obsaženy na www.knihovnahk.cz, věnujte jim prosím pozornost.

Všichni dobří rodáci

JOSEF VÁCHAL

JOSEF VÁCHAL

Někdy je těžké vybrat z krajanů někoho obecně známějšího, tentokrát však nastal opačný extrém. Od 5. do 11. května jako by se s výročími slavných roztrhl pytel. Vítěz Závodu míru cyklista Jan Moravec, spisovatel a dramatik Jiří Šotola, významný hradecký starosta Josef Václav Bohuslav Pilnáček…

MIROSLAV HÁK

MIROSLAV HÁK

Možná reakci na temné časy druhé světové války vděčíme za vznik Skupiny 42

JOSEF ŠKODA

JOSEF ŠKODA

Máte rádi romantiku? Pak určitě znáte sousoší Soutok Labe s Orlicí v hradeckých Jiráskových sadech.

Tiskové zprávy

Program SVK HK 10.-14. 5. 21

Program SVK HK 10.-14. 5. 21

Aktuální provoz knihovny

Téma pro rok 2021: Čtenářství
Čtenářská videokampaň
Krajská literární soutěž
Podcast: „Tak to musí být pravda“Sledujte Klicperovo divadlo v projektu Vitamín D už tuto neděli!

Sledujte Klicperovo divadlo v projektu Vitamín D už tuto neděli!

Klicperovo divadlo se zapojilo do velkého projektu Vitamín D aneb Divadla spolu!, ve kterém se spojili divadelníci z nejrůznějších koutů celé republiky. Třináct divadelních souborů od Chebu až po Ostravu mělo za úkol během pouhých 72 hodin vytvořit a natočit inscenaci v délce 10 - 15 minut. Téma bylo pro všechna divadla společné, každé si ale s úkolem poradilo po svém a vzniklo tak 13 zcela odlišných inscenací.

FILMOVÉ DNY LUX PROMÍTNOU ZDARMA ONLINE FILMY CHLAST, CORPUS CHRISTI A KOLEKTIV

FILMOVÉ DNY LUX PROMÍTNOU ZDARMA ONLINE FILMY CHLAST, CORPUS CHRISTI A KOLEKTIV

Letošní Filmové dny LUX se v ČR uskuteční v termínu 3.–12. května. Nabídnou divákům projekci celkem tří filmů nominovaných na Cenu diváků LUX udílenou Evropským parlamentem a Evropskou filmovou akademií. Vítězný snímek bude vyhlášen 9. června během plenárního zasedání Evropského Parlamentu na základě nejvyššího průměru hodnocení publika z celé EU a poslanců Evropského parlamentu. Letos poprvé se tak budou na výběru vítězného filmu podílet i diváci. Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou přístupné zdarma po celé ČR.

Kalendárium

 <  KVĚTEN 2021  > 
POÚT STČT SOBNE
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Připravované akce

Kulturní akce - Ohlédnutí.
Kulturní akce - Kamínková benefice pro Středisko rané péče Sluníčko

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist