Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
BRUNNERIANA /M3/
800 let města Hradec Králové
Klavír a poezie, jazz a symfonický orchestr. "Svou chvíli" našel Martin Brunner ml. v básních překladatelky a fotografky Věry Koubové. Premiéra stejnojmenného cyklu pro zpěv, dva improvizující sólisty a SOČR se proměnila v živý snímek v roce 2022. Brunnerovo ovládnutí média symfonického orchestru stvrdila tvůrčí objednávka Klavírního koncertu k narozeninám rodného města.
Slávka Vernerová klavír
Markéta Foukalová zpěv
Martin Brunner klavír
Vít Křišťan Fender Rhodes piano
Filharmonie Hradec Králové
Marko Ivanović dirigent
Tiskové zprávy

Filharmonie Hradec Králové se ohlíží za úspěšnou 47. koncertní sezónou
Mezinárodní spolupráce, významní hosté, inspirativní projekty i společenský rozměr – tak by se dala charakterizovat uplynulá 47. koncertní sezóna Filharmonie Hradec Králové. Od zahajovacího koncertu s účastí švýcarského velvyslance přes projekty se zahraničními partnery až po podporu charitativních aktivit dokázala FHK i v uplynulém roce, že patří mezi aktivní hudební instituce nejen v regionu.

Speciální nabídka Draku Americká jízda a Předplatné na sezónu 2025/26
Americká jízda v Divadle Drak
20. září 2025 | 14.00–22.00 | Divadlo Drak, Hradec Králové

Jubilejní 30. ročník Mezinárodního divadelního festivalu REGIONY končí
Hradec Králové zažil osm dní plných divadla, hudby a inspirativních setkání. Jubilejní 30. ročník Mezinárodního divadelního festivalu REGIONY přivítal přibližně 57 tisíc návštěvníků, nabídl 351 uměleckých produkcí a proměnil historické centrum města ve velkolepou otevřenou scénu. Festival letos hostil umělce z 10 zemí Evropy. Zahraniční sekce byla mimořádně silná a nabídla exkluzivní hosty.