Kalendárium akcí
Doporučujeme #kulturní akce
NA CESTÁCH S PETREM VOLDÁNEM
Petr Voldán se bude Radoslava Groha ptát:
- na motivaci k vysokohorským prvovýstupům,
- na úskalí samoty i náročných podmínek v místech, kde vládne
- sníh, led, ostré skály, kde hrozí bouře i laviny
- co si s sebou vzít na takové extrémní výstupy,
- jak dlouho se na expedici připravuje a co horolezec prožívá po
- dosažení vrcholu velehory, kde před ním nikdy nikdo nestál?
A bude toho ještě mnohem víc!
Kapacita je omezena, proto je nezbytná rezervace míst: +420 773 713 397 nebo kavarnamuzeumhk@gmail.com.
Všichni dobří rodáci
OLDŘICH HLAVSA
Když se malíř narodí v obci s tak poetickým názvem jako Rybná nad Zdobnicí (byť tehdy ještě v Německé Rybné), nepřekvapí, že tvoří takříkajíc „na pohodu“.
VLADIMÍR SVATÝ
Inovátor, jehož nápady vynesly státu miliony v devízách, byl za totality odměněn zvláštně. Sebrali mu továrnu, zavřeli ho, buzerovali, za úžasné vynálezy dostal jedinou korunu.
Tiskové zprávy
Premiéra inscenace Každou první středu se přesouvá na 20. února
Klicperovo divadlo z důvodu nemoci v uměleckém souboru přesouvá premiéru inscenace Každou první středu. Nový termín premiéry je pátek 20. února.
Změna se dotkne i dalšího programu v následujících dnech. Kompletní přehled programových změn a informace ke vstupenkám jsou zveřejněny na webu Klicperova divadla.
Premiéra inscenace Portrét dámy se uskuteční v sobotu 21. února beze změny.
Klicperovo divadlo uvede ve světové premiéře Každou první středu
Klicperovo divadlo představí jako první premiéru v roce 2026 v prvním světovém uvedení hru rakouského dramatika Stefana Vögela Každou první středu. V režii uměleckého šéfa Pavla Kheka se představí Martina Czyžová a Jiří Zapletal. Premiéry proběhnou 13. a 14. února od 19:00 ve Studiu Beseda.
Úspěch Filharmonie Hradec Králové na turné ve Francii
Filharmonie Hradec Králové se na přelomu ledna a února představila francouzskému publiku v rámci čtyř koncertů v Auditoriu Apollon v západofrancouzském Nantes.



















































