Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Probíhající soutěže

HRADECKÝ LETOROST

HRADECKÝ LETOROST

LETNÍ FOLKOVÝ HUDEBNÍ FESTIVAL
29. SRPNA 2026 VE 13.00 HODIN, LETNÍ KINO ŠIRÁK, HK

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2026  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Doporučujeme #kulturní akce

RUN FOR LIFE 2025

zpět


Srdečně zveme na tradiční charitativní běh Run for Life, který se bude konat 15. dubna 2025 od 16:00 hodin před budovou naší fakulty v Šimkově ulici. Akce je otevřená pro studenty, zaměstnance i širokou veřejnost. Vítáni jsou všichni – bez ohledu na věk či fyzickou kondici.

Trasy:
  • 2,5 km běh,
  • 5 km běh,
  • procházka – ideální volba pro ty, kteří se chtějí zapojit klidnějším tempem.

Proč se zapojit?
  • Podpoříte smysluplnou charitativní aktivitu.
  • Uděláte něco pro své zdraví a pohodu.
  • Získáte možnost vyhrát hodnotné ceny.

Odkaz pro registraci najdete na webu fakulty www.lfhk.cuni.cz.
 
Výtěžek z akce poputuje na pomoc malému Filípkovi

Filípkův příběh níže popisuje jeho maminka:
Filípek je 4letý chlapeček, žijící pouze s maminkou. Filip se narodil o tři týdny dříve s dětskou mozkovou obrnou, konkrétně se spastickou diparézou dolních končetin. Od narození jsme pozorovali drobné odchylky ve vývoji. V poloze na zádech nezvedal nožičky, nekopal s nimi a nedokázal se přetočit na bříško do 18 měsíců. V 1 roce nás poslali na magnetickou rezonanci, kde mozková obrna byla poprvé spatřena a tím se odstartoval náš boj. Od určení diagnózy pravidelně docházíme na Neurologickou kliniku ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.
Dále byla zjištěna oční vada, Filípek nosí brýle. Každý měsíc pravidelně chodíme na rehabilitace v místě bydliště. Nyní dojíždíme dvakrát týdně na hiporehabilitace. Filípek nosí na noc ortézy, nově pořizujeme i atlanto-ortézu, která pomůže Filípkovi na kyčle. Doma chodí pomocí chodítka či berliček nebo pomocí držení za ruce. Také docházíme na logopedii, kde nám pomáhají s vývojem řeči. Absolvovali jsme 3 pobyty v lázních. První pobyt byl v DL v Boskovicích, další dva v Jánských Lázních, kde byl Filipovi aplikován botox, po němž se chůze zlepšila.
Vybrané peníze bychom použili na venkovní chodítko značky CROCODILLE, se kterým bude Filípek více pohyblivý po venku.

Všichni dobří rodáci

UBALD KOLAŘÍK

UBALD KOLAŘÍK

Znáte nějakého Ubalda? Že ne? Není divu. V naší republice najdete momentálně jen dva.

MIROSLAV HÁK

MIROSLAV HÁK

Možná reakci na temné časy druhé světové války vděčíme za vznik Skupiny 42

JINDŘICH HARTL

JINDŘICH HARTL

Odpusťte, vážení čtenáři. Tento týden se nabízela výročí velikánů Josefa Gočára nebo Antonína Petrofa.

Tiskové zprávy

Výstava Umění interakce se z Galerie moderního umění v Hradci Králové přesouvá do Bratislavy

Výstava Umění interakce se z Galerie moderního umění v Hradci Králové přesouvá do Bratislavy

Galérie mesta Bratislavy uvádí výstavu Umenie interakcie (14/05/26–18/10/26), která vychází z původní koncepce Galerie moderního umění v Hradci Králové. Expozice představuje umělecké přístupy od 60. let 20. století, které zapojují publikum do vnímání, interpretace i samotného vzniku uměleckých děl. Výstava v Bratislavě je nově rozšířena o díla slovenských konceptuálních umělců a umělkyň z tamější sbírky. Za účasti kurátorek a kurátora původní výstavy Patricie Kaválkové, Heleny Šestákové a Františka Zachovala byla expozice zahájena v Pálffyho paláci 13. května a potrvá do 18. října 2026.

Dny otevřených ateliérů: 13.–14. června se otevře 42 míst na české straně, festival nabídne i perly z Polska

Dny otevřených ateliérů: 13.–14. června se otevře 42 míst na české straně, festival nabídne i perly z Polska

Festival Dny otevřených ateliérů letos vstupuje do svého 14. ročníku a nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do zázemí umělců, řemeslníků, galerií, škol i kulturních institucí. Pořadateli jsou Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové a polské kulturní centrum MGOK v Lubawce. DOA se uskuteční o víkendu 13.–14. června 2026 a program tradičně doplní slavnostní zahájení v pátek 12. června.

Filharmonie Hradec Králové zve na 49. sezónu ve znamení ticha

Filharmonie Hradec Králové zve na 49. sezónu ve znamení ticha

Filharmonie Hradec Králové představuje svou 49. koncertní sezónu, jejímž ústředním tématem se stává „ticho“ – prostor pro soustředění, vnímání a hluboký hudební zážitek. Nová sezóna přinese významnou změnu také v čele orchestru: post šéfdirigenta převezme Jiří Habart, který po osmi letech vystřídá Kaspara Zehndera. Prodej předplatného na sezónu 2026/2027 bude probíhat od 18. května do 25. června.
foto: Hanz Sedlar

Kalendárium akcí

 <  KVĚTEN 2026  > 
POÚT STČT SOBNE
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Připravované akce

Kulturní akce - Rock for people
Kulturní akce - M Í L A   F Ű R S T O V Á

Kulturní, společenské, sportovní akce v Hradci Králové a okolí

Kulturní akce v Hradci Králové

Změna programů vyhrazena - Za obsah inzerátů odpovídá zadavatel
Použití jakýchkoliv údajů či obrazového doprovodu z těchto stránek možné výhradně se svolením redakce

Pořadatelé

TOPlist TOPlist